Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » A sólámpa alatt lehet víz?

A sólámpa alatt lehet víz?

Figyelt kérdés
Tegnap takarítottam a nappaliban és a sólámpa alatt állt a víz. Nagyon megijedtem, hogy a tavaly épített házunkban a padlófűtéssel baj van és szét kell vernünk a padlólapot és az aljzatbetont. Aztán egy kollégám azt mondta, hogy biztos a sólámpa gyűjtötte maga alá a vizet. Ti is tapasztaltatok ilyet? Örülnék, ha így lenne és nem kéne feleslegesen betont szétverni...
2010. aug. 17. 09:34
 1/8 anonim válasza:
58%
Nem lehet hogy olvad a sólámpa?
2010. aug. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nemigazán vágom, mit jelent a gyakorlatban az, hogy "olvad a sólámpa".. Bekapcsolva nem volt, már rá se néztem hónapok óta, tegnap amikor arrébb pakoltam, nem vettem észre semmi különöset, kivéve a vizet alatta..
2010. aug. 17. 10:20
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Párás levegőben előfordulhat, hogy a sókristály felveszi a vizet, és egy része feloldódik benne (NEM olvad, a nátriumklorid 800 Celsius fok körül olvad), és a kristály alatt (mint telített oldat) összegyűlik. Valószínűleg ez történhetett a lámpáddal. Semmi baj nincs, bár a levegő valószínűleg párásabb a kelleténél (a tavaly épített ház esetleg magyarázat is lehet erre - a vakolat, stb. még adja le a vizet, nem száradt ki), érdemes a lámpát jól szellőző, nem hideg helyre tenni (akár erkélyre is, ha az fedett (de nem zárt), és érdemes a lakásban sokat szellőztetni.

A padlófűtést - ha gyanakszol rá - nézze meg szakember, meg tudja állapítani, van-e szivárgás.

2010. aug. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és járasd azt a sólámpát. :) (Azaz kapcsold be, hadd szárítsa ki az izzó hője - de előtte pár napig "finomabban" szárítsd, pl. amit az előbb mondtam, az erkélyen.)
2010. aug. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szét ne szedd a padlólapot!! a másodiknak igaza van ;)
2010. aug. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ neked is GBW!


A házba be van építve a szellőztető rendszer, már kiszáradt, egész télen és tavasszal figyeltük a páratartalmat és nem volt magas. Szerintem ez a hétvégi extra fülledt és párás levegő tett be neki, ha a sólámpa, és nem a fűtés a ludas.

2010. aug. 17. 11:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is maga alá gyűjti a sómécses a vizet.
2010. aug. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
Nekem is olvad a sólámpám,pedig nem új építésű a ház,ki is dobtam a kukába.
2014. okt. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!