Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » A "shaggy" szőnyegeket mennyir...

A "shaggy" szőnyegeket mennyire könnyű/nehéz tisztán tartani (kép)?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyanok válaszát várnám, akinek van ilyen szőnyege. Több hirdetésben olvastam már, hogy könnyű tisztán tartani. Ez kicsit hihetetlennek tűnik. Mi a tapasztalatotok?


[link]


2010. okt. 11. 11:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szép, de én nagyon nem ajánlom!!

Nekem is ilyen van, de borzasztóan megül a szálak aljában a por, hiába porszívózom gyakran. Most volt ipari tisztításon, de nem és még ott sem tudták sajnos tökéletesen kiszedni. Azt mondták már előtte, hogy ne is számítsak sokkal jobb eredményre. Én tuti nem vennék mégegyszer ilyet, csak ha mosógépben is mosható.

2010. okt. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ilyen van, kettő is, amerre járunk arra lelapul. Porszívózás után valamelyest jobb.
2010. okt. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Osztom az előző kettő véleményét, inkább olyan helyre való, ahol csak nézik. Pedig bele voltam betegedve, hogy ilyen padlószőnyeg kell. Frissen lerakva tényleg szép, de a macska lehányja, alig lehet kitakarítani a sok hülye szál miatt, lelapul, hiába porszívózom, akkor is úgy érzem mindig minden tiszta szösz és por, mert nem lehet rendesen kiszedni belőle. Nem szeretem már.
2010. okt. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

nézni tényleg jó. de engem a halálba idegesítene, hogy mindenhol lelapul és sajnos nincs anyagi keretem felvenni állandó állásba egy szőnyegfésülgető embert :D


szóval ha ezt be tudod vállalni akkor ajánlom.

ha nem, akkor maradj a hagyományos szőnyegnél, abból is vannak nagyon szépek.

2010. okt. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. Én is ezektől a hátrányoktól tartottam. Ráadásul nálunk is van kisgyerek és macska is :-)

Nézegettem más szép szőnyegeket is, akkor majd azokból választunk.

Mégegyszer köszönöm a válaszaitokat!

2010. okt. 11. 13:35
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyat vegyél ami pamutból van és rövidebb szálú, az jobban bírja a strapát.
2010. okt. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én például lomisnál vettem ilyen hosszúszálu szőnyeget. Jó nagy méretben is. Akkor kitisztítottam. Szép lett. Minden évben csak amikor már jön a hideg akkor veszem elő a nappaliba. Jó rajt mezitláb mászkálni és a hideget is jobban megfogja. Szerintem egyáltalán nem nehezebb takarítani, mint a sima szőnyeget. Például van egy ikeás lila mintás szőnyegem, amit tényleg lehetetlen tisztán tartani, minden meg is látszik rajt porszivozás után 1órával is, pedig azt a szobát nem is használjuk, amiben van. A mi shaggy szőnyegünk nem is lapul annyira le. Mindenki megcsodálja, aki jön hozzánk.
2010. okt. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok. Ja és nekünk kiskutyánk van.
2010. okt. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha nem "óriás" méretben akarod megvenni, hanem kb.160-180 cm-es, tehát még kezelhető hosszúságban, akkor 2-3 havonta a kádban zuhany alatt könnyen ki tudod tisztítani, fel lehet frissíteni és egy éjszaka alatt lecsepeg, utána már kiteheted a ruhaszárítóra is akár megszáradni, az is gyorsan megy.
2010. nov. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsótól kérdezem, hogy neked rendes merev, szőnyeg hátoldalú shaggy-d van? Mert azt nem hiszem hogy olyan egyszerűen be tudod tenni a kádba zuhanyozni. Hova teszed lecsepegni? Csurom vizesen az enyémet biztos fel sem bírnám emelni. Kiterítve meg el se férne a kádban.
2010. nov. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!