Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen a legstrapabíróbb...

Milyen a legstrapabíróbb fenyő franciaágy?

Figyelt kérdés
Tudnátok mutatni bevált fenyőágyakról fotókat? Olyat szeretnék, ami masszív, a vége nem magasított és nem kezd el nyikorogni egy hónap után. Létezik ilyen egyáltalán?
2011. márc. 26. 08:00
 1/5 Ifj. Hahn Gábor válasza:

Szia!


Létezik ilyen! Igazából több is.


A mód, ahogy kipróbálhatod: nekifutásból ugorj rá. A hangok, illetve esetleges nyeklés-nyaklás elárulja majd, hogy mennyire masszív.


A nyikorgást pedig úgy tudod kivédeni, ha az összeszerelés után néhány héttel utánahúzol a láb- illetve fejvégen található csavaroknak. Akasztós kivitelt nem nagyon érdemes venni, mert jellemzően kevésbé stabilak.


Üdvözlettel,


Ifj. Hahn Gábor,

Matrackuckó

2011. márc. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Nicsak, egy szakember. De örülök!

Nem törik el a kezem-lábam, ha a bútorboltban ráugrok egy ágyra? :-)

A weboldalatokról melyiket tudnád javasolni?

Milyen az az "akasztós" ágy?

Előre is köszi!

2011. márc. 26. 10:35
 3/5 Ifj. Hahn Gábor válasza:

Szia!


Ugrás előtt érdemes megkérdezni az eladót, mert előfordul, hogy a mintadarabokat nem rögzítik rendesen - ha esetleg valaki megvenné, akkor ne kelljen sokat szöszölni.


Nálunk ezt a mutatványt én szoktam végezni - kifejezett kérésre csak, mert a 100+ kilóm ilyenkor elég meggyőző...:)


A Henrik ágyváz készül alacsony lábvéggel is, ez egy elég strapabíró darab. Igazából van több is, de ezt tartom a legstrapabíróbbnak - ráadásul (nálunk) ez a legolcsóbb. [link]


De kicsit körbenéztem a neten, hogy hol lehet még hasonlókat találni:


[link]

[link]

[link]

[link]


Szerintem mindenképpen érdemes "kipróbálni", szemrevételezni - akár többet is, mielőtt megveszi az ember!


Üdvözlettel,


Ifj. Hahn Gábor,

Matrackuckó

2011. márc. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon köszönöm a segítséget. Ezek tényleg jónak tűnnek és nem utolsó sorban mutatósak is.

A 160x200-as ágyak általában két vagy egy ágyrácsosak? Azok is jól bírják a strapát?

Köszi

Judit

2011. márc. 26. 13:13
 5/5 Ifj. Hahn Gábor válasza:

Szia!


A 160 széles ágyaknál általában - legalábbis amivel mi dolgozunk - két 80-as rács van, középen pedig van egy kereszt merevítő léc. Ez a két végén akasztással van rögzítve, illetve középen lába van, ami csavarokkal van fixálva, tehát nem mozog el, nem fordul ki.


Apropó, akasztós ágyak - ezt az előbb elfelejtettem megválaszolni -, ezt nehezen bírom szavakkal leírni. :) Úgy kell elképzelni, hogy a láb és fejvégen fül részek vannak, amibe az oldalsó elemeken található kampókat beleakasztjuk, és ez tartja össze az ágyat. Ezt most úgy sikerült leírnom, hogy már én sem értem...:)


Ha ellátogattok bármilyen szaküzletbe, akkor biztos, hogy az eladó meg tudja mondani/mutatni, miről van szó - ki is lehet próbálni, hogy jobban mozog az akasztós, bár leszakadni azért nem fog.;)


Az akasztós kivitel előnye, hogy a fej-, illetve lábvéget nem "csúfítják" csavarok. Cserébe viszont kevésbé stabil érzetet adnak...


Még egy fontos dolog! Érdemes mindig rákérdezni, hogy az ár tartalmazza-e az ágyrácsot is, mert ezt sok helyen "elbliccelik"!


Üdvözlettel,


Ifj. Hahn Gábor,

Matrackuckó

2011. márc. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!