Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan kell "használni" a...

Hogyan kell "használni" a ráncolót a függönyön?

Figyelt kérdés
A neten varrattam függönyt, szép is lett, nincs vele gond, csak nincs ráncolva. Ami nekünk itthon van, az alapból úgy van megvarrva, hogy ráncolva van, ezen meg szálak lógnak ki a 2 szélén. Nagyjából sejtem, gondolom ki kell húzni őket, na de 4 zsinór is van... Hogyan csináljam, hogy szép legyen, nagy "hullámokkal"? Csak a szélén kell húzkodni, vagy belül is??? Köszi előre is.
2011. szept. 2. 15:18
 1/8 anonim válasza:
100%
Tudtommal minden ráncolónak alapból van "mintája" hogy mennyire ráncolja össze az anyagot. Egyik oldalon bizonyosodj meg róla hogy meg van kötve a ráncoló zsinórja (nehogy elkezd húzni, azt kijön belőle a zsinór) és bátran úgy húzd és ráncold ahogy jónak látod. Lehet hogy még ez a "minta" is majd látszódni fog. Lényeg hogy a végén az ablakon jól álljon és elég szélesen takarja még az ablakot az anyag. Amikor tavaly a nappaliba vettem függönyt a hölgy a boltban megkérdezte hogy milyen sűrűre szeretném a behúzót, illetve milyen mintázattal, és ahhoz mérve kellett vennem az anyagot. Ahonnan te rendelted nem volt ilyen?
2011. szept. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem, semmi ilyenről nem volt szó, és mivel nem kérdeztek, én meg nem igazán értek hozzá, nem is kérdeztem rá. Mind a 4 zsinórt húzni kell? Akkor csak az egyik oldalon kell húzni, a másik oldalon meg kössem meg őket? Nem tudom milyen "mintára" gondolsz, de valahogy úgy néz ki a függöny hátulja, hogy (most ez hülyén hangzik) látszik a zsinór-nem látszik a zsinór-látszik a zsinór nem látszik, mert az anyagon belül fut... Én egyébként úgy képzeltem el, hogy ahol a ráncoló van, ott "rá lesz varrva" a ráncoltság-ha érted mire gondolok. Nekünk az egyik függöny ilyen, vagyis a teteje kb. 8 cm-enként oldalra van hajtva, és le van varrva.


Köszönöm a válaszod!

2011. szept. 2. 15:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom szélesebbre van varrva, mint az ablakod. Behúzod akkorára, hogy jó legyen az ablakra, és elrendezgeted a ráncokat, utána felrakod a csipeszekkel.
2011. szept. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer olyan sok anyag volt benne, hogy mind a 2 oldalon húzni kellett. Mind a 2-2 zsinórt húzhatod.
2011. szept. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

A 2 végén kösd össze mind a 4 szálat és egyszerre huzd őket általában hogy szép legyen az ablak szélességét duplán kel megvenni vagyis 2 méteres ablakra 4 méter függöny kel .

Igen régebben hajtogatássokal vartuk a függönyt de ma már vannak ezek a behuzzók és ettől szebbek a 4 szálas az darázsfészkes igazitsd el először . Mikor rakod felfelé a csipesz számát is vedd figyelembe és egyenletesen öszd el .

Ha bár lehet hogy már tul is vagy rajta és a függöny már szépen mutat a szobádba :)

2011. szept. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb válaszokat is! Kedves utolsó válaszoló Neked is köszönöm, és igen már fönt is van a függöny, de nem olyan, amilyennek szerettem volna. Egy hülye tanácsra következőt műveltem: nem használtam a behúzót-mondván nem tudom mit kezdjek vele-hanem fölálltam a létrára, amin lábujjhegyre kellett állnom, hogy elérjem a "kocsikat", és hajtogattam, majd csíptettem, hajtottam, csíptettem...Mondanom sem kell, hogy folyt rólam a víz, kicsi lányom, akinek a szobájában van a függöny, mozdulatlanul nézett az ágyacskájából, hogy én mit művelek... De azt hiszem, megvárom az első mosást, és meg fogom próbálni, amit írtál... De mi az a "darázsfészek"???
2011. szept. 5. 10:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Több féle ráncolású ilyen szalag létezik már, amit a függöny szélére varrnak. Az egyiket biztos így hívják. Egyébként a szalagtól is függ, hogy hányszorosát kell megvenni az ablak szélességének. Ezek a ráncolók, valami ilyen lehet nálatok is rávarrva:

[link]

2011. szept. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2011. szept. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!