Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Konyhába lehet laminált...

Konyhába lehet laminált padlót tenni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 21. 08:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon rossz döntés. Mindenképpen követ rakjatok le, vagy keményfa parkettát. Az drága, de nem hideg, és telibe lakkozva tökéletesen vízzáró, karbantartva évtizedekig jó. A laminált padló 2-3 év alatt tönkremegy.
2011. szept. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Most írtam, hogy nem szeretnék parkettát!
2011. szept. 21. 16:02
 13/14 anonim válasza:

"A laminált padló 2-3 év alatt tönkremegy."


Ha normálisan le van tömítve akkor nem megy tönkre.

2011. szept. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ha átgondoltan van megtervezve a konyha és a munkafelületek között nem kell a készülő ételt stb. átemelgetni, a mosogató közvetlen a mosogatógép mellett van, hogy bepakoláskor ne kelljen végig csöpögtetni az edények miatt a konyhát, akkor semmi macera nem lesz vele.


Aki a famintás járólapot javasolja, annak ajánlom, hogy menjen el egy csempeszalonba, abból, ami valamelyest hasonlít is a fára és nem a négyzet alakú, minden darab ugyanolyan mintájú förtelem, az 7000/m2-től indul, de azok, amik csak megközelítik a 2 ezer forintos laminált padló kinézetét, azok olyan 10ezer/m2 környékén vannak. És akkor erre jön rá a ragasztó, fuga + burkoló munkadíja.


Ráadásul, ha már itt példálóznak az olajos szennyeződésekkel, akkor nem tudom miért is rosszabb egy rendesen résmentesen lerakott laminált, aminek a felületét letörlöd, mint a fugázott járólap amin majd csúszkálhatsz térden a fogkefével, hogy kitakarítsd azokat a ronda nehezen takarítható szennyeződéseket, a fugából amikkel amúgy én nem találkozok, nem tudom más mit művel a konyhájában...


Egyébként ilyen felkiáltással, hogy majd kiömlik valami, azt is mondhatjuk, hogy majd leesik valami és lepattan a kő széle, aztán vagy nézed, hogy de szarul néz ki, vagy felvereted az egészet és újraburkoltatsz. Ha meg felpúposodik a parketta, akkor elmegyek, veszek egy dobozzal (de valószínűleg marad is ki annyi) egyszerűen én saját magam felbontom addig, ahol a hiba van és azt a két hibás szálat kicserélem, aztán visszateszem és kész, vásárlással együtt max. pár óra alatt normális ismét, töredékéből, mint a hagyományos járólappal, még akkor is, ha drága a laminált.


Amúgy lehet, hogy nem is fa és akkor nem olyan meleg, de még ha tiszta műanyag lenne, azt azért akkor se magyarázza már meg senki, hogy nem kellemesebb hőmérséklet a lábnak, mint a kő.

2011. okt. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!