Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan tegyem otthonosabbá a...

Hogyan tegyem otthonosabbá a szobámat?

Figyelt kérdés
Ősztől új albérletbe költöztem, és hát ez egy ilyen kényszermegoldás volt, mert amit terveztem, az nem jött össze. A lakás meglehetősen lepukkant, a bútorok is túlnyomórészt régiek. Az alvóalkalmatosságot erős túlzás ágynak nevezni, és egy normális íróasztal sincs, csak egy három lapból álló "asztal". Ráadásul van egy cserépkályha is a szobámban, dísznek... Szeretném otthonossá, barátságossá tenni a szobámat, kihozni a lehetőségekből a lehető legtöbbet. Mit tudtok ajánlani? Milyen apró vagy kevésbé apró dolgokkal varázsolhatom bensőségessé és jó hangulatúvá a szobát? Egy alapos festés is ráférne a falra, de ilyen jellegű tervről szó nem lehet, főleg, hogy ki tudja, meddig maradok ebben az albérletben. De mindenképpen szeretném, ha lakható lenne, és jó érzés lenne hazaérni a szobámba egy fárasztó nap után. Tippeket, ötleteket várok! Előre is nagyon köszönöm!

2011. okt. 14. 18:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Vannak ingyenes képfeltöltő oldalak pl. noob.hu, oda feltöltöd, és elküldöd nekem a linket :))
2011. okt. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Hova bonyolítod már tovább ezt a dolgot?? :) Még töltögessem fel különböző oldalakra. E-mailben jóval egyszerűbb. De mindegy, erre most pláne nem nagyon érek rá, de ezért kössz a felajánlást..
2011. okt. 15. 17:42
 13/16 anonim ***** válasza:
2011. okt. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Chiky ***** válasza:

Szia,

szerintem akár a falat is kidekorlhatnád, pl színes festékkel, gondolok itt, csíkozásd be az egyik falat, itt kaphatsz ötleteket:

[link]


+ a dekorcsíkozással megegyező 1-2 párna az ágyra, ez néhány ezer forintból megvan. összhangot ad a szobádnak, amitől magadénak érezheted + 1-2 cserép virág, akár amit a földre teszel, valóban sokat lendíthet a dolgon!


Sok sikert!

2011. okt. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az albérlőnek nem nagyon szokták megengedni, hogy festegessen, vagy más maradandó dolgokat csináljon. Nekem legutóbb még egy szöget se engedtek a falba verni.
2011. okt. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Hát igen, igazad van, kedves utolsó hozzászóló, bár ez a lakás elég lepukkant, ahogy már írtam is, és az én szobámban a fal már így is tele van lyukacsokkal, hol egy kisebb, hol egy nagyobb. De ezzel már nem foglalkozok.. ahogy lehetett, próbáltam otthonossá tenni, és ez egy folyamatos dolog nálam, mindig próbálok valamit jobbítani, újítani a jelenlegi állapotokon. Falfestésről - már ezt is írtam korábban - szó nem lehet. Egyrészt, mert én nem akarok költeni erre egy fityinget sem. A tulaj kötelessége, csináltassa meg ő, de ő meg leszarja, és hülye lesz pénzt kidobni falfestésre azért, hogy én jobban érezzem magam. Ugyan már. Másrészt meg, nem tervezek tartósan itt maradni. Egy évnél tovább biztosan nem. Ahogy írtam is még az elején, ez egy kényszermegoldás. Az álomlakás a barátaimmal még a jövő zenéje. De az biztos, hogy egy szép, igényes lakás lesz. Ennél csak jobb.. Köszönöm a tippeket!
2011. okt. 17. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!