Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » 2 szobás lakásban hogyan...

2 szobás lakásban hogyan oldjátok meg a nappaliban való alvást, ha a másik szoba csak gyerekszoba?

Figyelt kérdés

Egyelőre a hálószobában van a kiságy, de hamarosan külön gyerekszobává fogjuk alakítani. A nappaliban most van egy kanapé + 2 fotel + dohányzóasztal. Szekrény helyett 2 nagy polc van + a TV állvány

.

Viszont mindenképpen az eddigi franciaágyunkon szeretnénk továbbra is aludni, de ha azt átvisszük a nappaliba, elég sok helyet fog elfoglalni, és olyan hülyén is mutatna sztem. De a garnitúrás kanapé (mint minden kanapé és rekamé, amit eddig próbáltam) iszonyúan kényelmetlen alváshoz.


Ti hogy oldjátok meg?


2011. okt. 31. 07:57
 1/9 anonim válasza:
100%

A kanapén oldjuk meg...

De lehet kapni gipszkartont, amivel olcsón elválaszthatjátok az ágyatokat a nappali többi részétől/ esetleg üvegtégla fal (ez drágább).

A legolcsóbb megoldás, ha valami bambusz rólóval, vagy függönnyel/bármi hasonló anyaggal leválasztjátok...persze ehhez tudni kellene a nappalitok hangulatát. Mindenféleképp színben, anyagban, stílusban harmonizálónak kell lennie.

Esetleg az IKEA/KIKA/stb. Kínálnak galériaágyakat (francia ágyak a magasban) és alul meghagyhatjátok a nappali igazi hangulatát.

Nekem ez pl nagyon tetszik:

[link]

2011. okt. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
13%
Mi ezt úgy oldjuk meg, hogy nem csinálunk gyereket a nem megfelelő körülmények közé..
2011. okt. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Nekünk is necces lenne kivitelezni, mivel nekünk a háló, nappali, konyha egybe van és külön a fürdő+wc. És nincs előszoba v. kis előtér, ahogy benyitnak ránk nyitnak,és pont befért egy 2szeélyes ágy.. Pedig mi sem leszünk fiatalabbak, de hát ez van. Viszont anyós nyaggat a baba miatt, de nem fogja fel ésszel, nincs hely!
2011. okt. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Detto ilyen a mi helyzetünk is, mi megoldottuk. A gyerekeink most 4 és 2 évesek, és mivel jön a harmadik, két hónap múlva költözünk.

De nagyon szerettük és jó volt.

43 m2

A nagy szoba egyben van a konyhával, étkezővel kanapéval és bizony ott a francia ágy is (16x200-as) Nekem gerincproblémáim vannak, semmiféle kanapén alvás nem jöhet szóba. Természetesen függ a lakás beosztásától, de nálunk nem néz ki hülyén. Igaz, olyan francia ágyunk van, aminek a matracméreten felül semmilyen kiterjedése nincs, így a lehető legkevesebb helyet foglalja el.

[link] ilyen.

Mondjuk nekünk TV-nk nincs, viszont cserébe van egy pianínónk, 3 hegedűnk és 4 gitárunk is. Az egyik fal plafonig van polcozva a nappaliban, ja, és van egy bordásfal is. :o)

2011. okt. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
bocs 160x200 :o)
2011. okt. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37 m2, és nekünk polcot nem is lehetne, me tudni kéne ahhoz hol van a falba a léc(gerenda), meg nem is férne sehova..fa, üveggyapot béléssel, a szobánk mer ezt nem tudom háznak nevezni..
2011. okt. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nagyon tetszik a galériás megoldás is, bár ablak mellé szeretném az ágyat, és ott sok fényt elfogna fent.

A térelválasztáson gondolkodom, ez is nagyon jó, sokféle lehet!


Kedves 2-es válaszoló: iszonyúan okos vagy, és jól megmondtad a magadét. Remélem, azért te sem gondolod komolyan, hogy az ember csak akkor vállaljon gyereket, ha min. 3 szobás lakásban lakik..., mert egy 2 szobás lakás az már nem megfelelő körülmény...

Idióta...

2011. okt. 31. 14:42
 8/9 anonim válasza:
100%
Nekünk is hasonló a helyzet és mi is utáltunk kanapén aludni, de a francia ágy túl sok helyet foglalt el. Ezért bementünk egy bútorboltba és csináltattunk egy olyan kihúzhatós ágyat ami ugyan olyan kényelmes mint a francia ágy, de amint összehúzzuk olyan mint ha egy ülőgarnitúra lenne.
2011. nov. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as válaszoló! Nem is tudtam, hogy lehet ilyet is.:O Nem tudsz esetleg képet mutatni róla?
2011. nov. 2. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!