Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Ohra német öntvény örökégő...

Ohra német öntvény örökégő kályhát hogyan kell működtetni?

Figyelt kérdés

Ha valaki tud hivatalosat használati utasítást és persze magyar nyelven az jó lenne. De ha van valakinek ilyen és le írja hogyan fűt benne és hogyan gyújt be azt megköszönném.

Gondolom hogy nem lehet bonyolult de nem szeretnék egy két füstös éjszakát mire rájövök.


2011. nov. 3. 18:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Mintha csak én írtam volna ki a kérdést. Szombat óta próbálkozok a Ohra kályhámmal és eddig mg nem éreztem rá, hogyan is lehetne tökéletesen működtetni. A kelleténél jobban füstöl és hamarabb elparázslik benne a tüzelő...

Úgyhogy ha valakinek vannak már tapasztalatai akkor n is örülnék, ha megosztaná itt...

2011. nov. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

én mióta a kérdést ki írtam fűtögetek benne fával, de szerintem nem jól. begyujtani és tüzelni "anheizen" állásban szoktam 5-ösön a huzat. ha rakok rá " geringer zug" ba állítom és 0-ba a huzatot. (az enyém a tetején rakható fajta) ezzel nem is lenne gond csak valahogy nem akar égni. piszkálni kell hogy a fa le essen ha élére állítom az a baj ha fektetve akkor az. pedig egy hirdetésben az eladó az alábbiakat írta:

"Használt jó állapotú OHRA német 7,9kW-os vegyes tüzelésű öntöttvas kályha eladó. Aki ismeri annak nem kell bemutatni,folyton égő kályhának is nevezik. Mivel automata huzatszabályozása van,így egy 16L-es edény német brikettel kb 24 órán át üzemel,persze a lakás nagyságától függően. De átkapcsolható,koksz,barnaszén,iszapszén,fa,és egyéb tüzelő fajtákra 5 fokozatban.

2011. nov. 29. 17:28
 3/16 A kérdező kommentje:

az elmúlt pár órában jobban utána néztem és le fordítgattam a tetején lévő feliratokat.

anheizen-felerősít

steinkohle-kőszén

dauerbrand-folyamatosan égő

braunkahlembrikett-barnaszén,vagy brikett

geringer zug-erre nem találtam értelmes megfelelőt

és így mintha jó lenne...

(anheizen-felerősít)állásban gyújtottam be 5-ös huzattal,

tüzelni pedig(dauerbrand-folyamatosan égő) állásban a huzatot a megfelelőre állítva fűtöttem.

a rárakásnál nem állítottam semmit. amikor csak parázs volt benne felnyitottam a tetejét és raktam rá.

hozzáteszem, hogy az üzemmód választó csak akkor ér valamit ha tiszta a légjárat. a felfelé tartó légjárat hajlamos elkormolódni érdemes 1-2 havonta rá nézni szerintem.

ebben az állásban én fával tüzelek

magamnak frankón megválaszoltam a kérdést...:)remélem másnak is tudtam segíteni... de azért ha valaki tudna gyári használati útmutatót az továbbra is érdekelne

2011. nov. 29. 19:45
 4/16 anonim válasza:
Heló,én is most szereztem be kettő darabot ebből a tipusbó. Nyugodj meg a világ legjobb kályhája,az egyik az felül pakolós a másiknak két ajtaja van elől ,szerintem ez praktikusabb kevesebb füst kerül ki belőle.A kéményt nézesd meg rengeteg múlik rajta nincs e lerakódás szükület stb.Azt akályhát amit megvettél én is nézegettem ezek szerin hozzád került.Amit az eladó leírt szerintem fedi a valóságot. Én az elől kétajtósat a mühelyembe használom sűrűn nyíllik az ajtó stb ,beletőltök másfél szeneskúpa dorogi brikettet maroknyi hamura gázolal rá az apritott fa aztán annyi.Valamikor délután ismét teszek rá félkupányit, aztán reggel még van parázs,arra kicsi fa aztán indul az egész körfolyamat .Ja és időnként megkell rázni a rostát,de idővel rá jössz a működésére.Ha kérdésed van nagyon szivesen segítek a 06303231666-os telón.Üdv s.j és jó fűtést.
2011. nov. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
Ja és még valami, jobboldali tekerős levegő vagy huzat szabályzót azt totál jobbra csavarva használom ,mivel az automatikosan a hő hatására szabályozza a subert.ja és a leforditásokat köszi én is kerezsgéltem a megfelelő forditást.
2011. nov. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Kköszi a bíztatást ...

A kályhát sajna nem én vettem, de az enyémmel sem csináltam rosz vételt.Eegy falubelitől vettem egy nagyon jó állapotú fehér elejűt, kemény 5 ezer forintért ahogy az árakat el nézem nagyon jól jártam, meg sokkal jobban fűt mint az elődje

2011. nov. 30. 10:56
 7/16 anonim válasza:
Akkor szinte kilóra vetted,nagyon jól jártál vele.Ha esetleg a tetején lévő szöveget is sikerülne lefordítatni,azt is tedd már közé légyszives.Ha esetleg nekem sikerül előbb a fordítás,felpakolom.Üdv
2011. dec. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Egy régi német kályhás tulajdonostól kaptam ezeket az instrukciókat:

"a kályha működéséről írok pár

dolgot. Ezeket a kályhákat igazából

szén tüzelésre találták ki,azzal nagyon jó csak ugye a szén árak az

egekben járnak. Fa tüzelésnél mikor be akar gyújtani a bal oldali kart

fel kell nyomni a kályha hátsó része felé,a huzatot pedig ötösre max

oda kell adni. Mikor normálisan meggyullad a bal oldali kart én fa

tüzelésnél középre állítottam,a huzatot pedig jobb oldalt tetszés

szerint. Ha önnek mondjuk 3-ason kielégítően felfűti a lakását akkor

ha jobban felmelegszik vissza veszi automatikusan a huzatot,ha hül a

kályha akkor pedig nyit a huzatnyíláson. Ezért automata

huzatszabályozós,egy bimettál (acél lemez) ha felmelegszik lentebb

engedi a jobb oldali kis huzat ajtaját,ha hül akkor fentebb emeli. Ez

azért van hogy nagyjából birja tartani a beállított értéket. Sajnos fa

tüzelésnél piszkálni kell,mivel a tűztere alul szűkül és mindig

felakad,vagy nagyon rövidekre kell vágni. Szénnél nincs ilyen

gond,mert azt felülről kell meggyújtani,és fokozatosan ég lefelé.,,


Nekem csak egy sor van a tetejére írva, le is fordítottam de nem volt használható infó rajta úgyhogy nem is foglalkoztam vele különösebben. de ha le fordítod tedd fel hátha valakit érdekel

2011. dec. 4. 19:45
 9/16 anonim válasza:
Köszönöm a tájékoztatást a baloldali kar működeset ,még ki kell tapasztalni.Mert nekem úgy rémlik mivel úgy 20-évvel ezelőtt a volt sógorom újonnan vett egy ilyen kályhát,és mintha azt mondta volna ,ahogy írtad is .Índításkor tök hátra ,ha nyitod a tetejét középre a kart ,mert végül is totál lezárod a baloldali levegőt.Este pedig totál magad felé ütközés,ilyenkor felül kerül be a levegő a tűztérbe és valahogy lassítja az égési folyamatot így lesz még reggel is parázs és ebből kifolyólag jobb idő a szobába.Ha lesz fordításom közzé teszem. Üdv és köszi az infót.
2011. dec. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 sohasemondd válasza:

Kiegészítésképp:

a hazánkba kerülő OHRA folytonégő kályháknak 3-4 generációja is van. Legelső a felülről tölthető, ablak nélküli, aztán jött a felülről töltős ablakos, később a csak jobb oldalon és rostély feletti huzatszabályzós, majd ehhez hasonló kialakítású, de nagyméretű tüa.ajtón elöltöltős széria. Első kettőnél még az 5 tüzelőnek megfelelő plusz huzatszabályzókar is volt baloldalt. A legsikerültebb persze a legutolsó sorozat, nagy ajtóval, viszonylag kis parázsfogóval, ami több IR sugárzást enged az ablakon át.

Nekem az utsó előtti van: ennél a jobb oldali (a bimetallos huzatszabályzóét) gombot teljesen előretekerve max huzatot adok, a betöltőnyílás alatti szabályzót is max nyitom, alulra két ív újságpapír, rá fektetve két maroknyi vékony lecekké hasogatott fenyődeszka(rőzse, háncs egyéb jól gyulladó, kb 0,7kg, erre először nagyobb darab puhafák (fenyő bútor stb apríték kerül, ez pillanatok alatt felnyomja a hőmérsékletet, de gyorsan ellobban. Erős parazsára normál hasábnyi keményfát teszek nyilván tele ezt is. Nekem akácom, tölgy (ez nem túl értékes) és mandulafám van (sajnos, de ez a legjobb, amit valaha használtam) tüzelésre. Éjszakára teljesen lezárok mindent, a középső szabályzót hagyom egy gondolatnyira nyitva (kb 30mm2)és a lehető legnagyobb akác tömbökkel telerakom. Sajnos nagy légköbmétert fűtök, a lehető legrosszabb térelrendezéssel, ezért sok tüzelő kell.

2012. jan. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!