Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Könnyűszekezetes családi...

Könnyűszekezetes családi házban mennyire hasznos a cserépkályha? És mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
2011. dec. 8. 07:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen könnyűszerkezetes házról írsz. Nem a fal a fontos, hanem a nyílászárók.


A modern könnyűszerkezetes házakat modern nyílászárókkal készítik, amiknél nem cserélődik a levegő zárt állapotukban. Ilyenkor a közönséges kályha nem kaphat elég levegőt és szén-monoxid keletkezhet, ami bejuthat a szoba légterébe is.


Ezért vagy megfelelő szellőzést kell kialakítani (amivel adtál egy pofont a hőszigetelésnek), vagy olyan különleges kályhát kell beszerezni, ami a levegőjét szintén kintről veszi egy csövön.

2011. dec. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amiatt hasznos lehet, h. a könnyűszerkezetes házak falából hiányzik a hőtároló kapacitás, mert nincs tömeg, anyag benne.

A cserépkályha meg pont ebben jó.


Veszélyesnek nem veszélyes különösebben, viszont nagyon hasznos lehet.


Jó építésű kályhánál és kéménynél nem szabad a széndioxidnak visszaáramlania semmilyen körülmények között. Ugyanakkor nyugodtan vehetsz egy jelzőkészüléket, nem sokba kerül, és életet menthet!


Van már cserépkályhásod? Én tavaly érdekességből beálltam egy erdélyi bácsi mellé segédmunkázni (mérnökként), mert még sosem láttam, hogyan készült.

Az egyik családi barátnak kellett. A kályha mesés lett, és nem utolsó sorban olcsó, a többiekhez képest. Azóta is ontja a meleget. Napi egy vödör fát eszik és az egész házat fűti.

2011. dec. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Érdekes amit írtok. Mi könnyűszerkezetes (szendvics) házban lakunk és megfordult a fejünkben egy kandalló építése, de a férjem szerint veszélyes,- elsősorban tűzveszélyes- lehet.

Ezek szerint mégis érdemes lenne szakértőtől érdeklődnünk a lehetőségek felől?

2011. dec. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 gomzoli ***** válasza:
nem értem, miért lenne veszélyes? Kémény van? A kandalló, és a kémény, amire szakszerűen rá van csatlakoztatva, egy zárt rendszert képez. Ha nincs tárva-nyitva a kályha ajtaja, mi történhetne? Ha a szellőztetés megoldott, tehát a lakásba tud levegő bejutni, és nem megy egyidejűleg azonos légtérben egy páraelszívó is, akkor nem lehet gond.
2011. dec. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Könnyűszerkezetes házból is többféle van, de nem hiszem, hogy a kandalló bármelyikre is tűzveszélyes lenne. Ugyanis a gipszkarton nem éghető pl.

Az ásványi szálas szigetelés sem. Az acél merevítők sem. Bár 500 fok fölött elvesztik a szilárdságuk jó részét.


Ha fából van a váz, akkor az éghető. De faházban is van kandalló. :)

2011. dec. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Favázon van kívül OSB lap, belül sima gipszkarton (nem a tűzálló)köztük üveggyapot szigetelés.
2011. dec. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hasznos és biztonságos.Veszélyesebb lehetne egy (vas)kályha vagy szabad levegős konvektor az ablak alatti falba építve.
2011. dec. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ne kaverjük a kandallót, cserépkályhát,téglakályhát


a kandallónak sokkal rosszabb a hatásfoka, és ott veszélyes lehetm ha kipattan szikra (elélehet szokrafogó rácsot tenni)


a másik kettőnek ven az ajtajába ált. beépítve,és ha leégett, akkor elzárod az ajtaját, és a samott,ami felvette a meleget, az hosszan adja le. ...isteni


én a téglakályhára esküszöm.

2011. dec. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!