Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan érjem el, hogy ne...

Hogyan érjem el, hogy ne legyen csurom vizes az összes ablakunk, mikor főzök, vagy teregetek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen kiborító, ha már egy sima ebédet főzök is csupa víz mindhárom ablakunk. 40m2-es elég kicsi a lakás. Van páraelszívó a tűzhelynél, már amennyit szív, kivezetett csöve van, mégsem elég jó. Túl sokat a kis gyermekem miatt nem tudok szellőztetni. Naponta egyszer-kétszer, azt is felváltva hol itt-hol ott. Segítsetek légyszíves. Mit kezdjek ezzel a vizesedéssel? Egyébként gáz-radiátor fűtésünk van. Köszi a válaszokat.
2009. okt. 20. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Az ablakok belső felülete túl hideg....ezen lecsapódik a meleg pára.Ebből fakad hogy az ablakod rossz hőszigetelésű, hiszen a benti 20-30-40 C° levegő hőmérsékletéhez képes még mindig hideg. Ablak csere lenne a megoldás. A fűtés számlátokra is jótékony hatással lenne.
2009. okt. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
öt éves műanyag nyílászárók. Elkeserítő, hogy ilyen vacak lenne.Más megoldás nincs??? Segítsetek kérlek. és köszi.
2009. okt. 20. 18:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Konyhába Ceresit Pára Stop, vagy házi megoldásként egy kiló sót önts egy kispárnahuzatba és tedd az ablakpárkányra. Egyébként az üveget érdemes glicerines vízzel lemosni. (pl.: téli szélvédőmosó)
2009. okt. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is laktam 40 m2-es laksában és akkor is kell szellőztetni ha gyerek van. Nekem is 18 hós babám van és most 50m2-en élünk. Amíg főzöl, addig a konyhában legalább bukóra tedd az ablakot vagy akaszd ki hogy folyamatosan szellőzni tudjon a helyiség. Addig a többi helyiségben csukva lehet, Majd ha már kiszellőzött a konyha és nem főzöl akkor ott becsukod, és jön a köv. helyiség. És így tovább. Tehát folyamatosan szellőztetni a lakást de mindíg másutt. A kisgyermeket addig mindíg ott elhelyezni ahol már csukva az ablak. Egyébként sem egészséges ha keveset vagy csak alig van szellőztetve egy ilyen kis lakás főleg ha még baba is van.
2009. okt. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Állandóan szellőztetek. Bocsi, nem jól fejeztem ki magam... Sőt, még a falban két szellőzőnk is van, egy a konyhai részen, egy pedig a fürdőben, amik által picike kereszt levegőzés is van, ezeket télen sem zárjuk le. Az egyik egy régi kéménybe vezet, a másik pedig a szabadba. Az ablakok felváltva bukón vagy kicsike bukón vannak, a meleget eléggé kirántják, de a párát nem. Már teljesen kikészülök. Még a bejárati ajtónál ami szintén műanyag is áll a víz szó szerint. Egy tócsa van minden reggelre, és az ajtó belső falán folyik végig a víz. Kipróbálom a só-s megoldást, de várok még ötleteket, és köszi az eddigi válaszokat.
2009. okt. 21. 12:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor nem jó a ház szigetelése sajnos. Egyetlen megoldás a Ceresit Stop marad. Erről sok jót hallottam, tapasztalatom azonban nincs róla mert nálunk nincs pára szerencsére. Sok sikert
2009. okt. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Bevált a só! Köszönöm szépen a segítséget. Kiraktam öt különböző helyre három kg sót és láss csodát, nincs párásodás, és még a levegő is frissebb. Köszi.
2009. okt. 24. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!