Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Kézzel készített dekorációk a...

Kézzel készített dekorációk a szoba díszítésére?

Figyelt kérdés
Ti milyen ötletekkel rukkoltatok elő, amivel kicsit egyedibbé tettétek a szobátok hangulatát? Adjatok tippeket nekem is :)
2010. jún. 15. 18:08
 1/6 anonim válasza:
Ha van kézügyességed,fess a falra.Akár képet,akár csak színek egyedi stílusban.Én nem vagyok ügyes,de magam festek.Csináltam még fonalból babákat a szekrény fogójára.Ceruzatartót a gyereknek.Magamnak levél tartott és ceruzatartót feltöltőkártyából. Ágytakarót foltvarrással több anyagból.És tervben van az ajtóra vagy ép a helyére egy függöny valami műanyagból,de azt még nem találtam ki pontosan miből.
2010. jún. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én nagyon szeretem a gyertyákat és a szép egyedi motívumokat. Ajánlom neked is az üvegfestést. Ablakra szépeket lehet ragasztani (könnyen le is jön), átlátszó vázákat lehet feldobni színes mintákkal, és nagyon szép, ha valamilyen nagyobb üvegpoharat kidíszítesz, és raksz bele gyertyát. Az üvegfestékből 3D-s virágokat is lehet készíteni, amik gyönyörűek, csak sajnos nem valami tartósak. (fél - egy év)
2010. jún. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Én a fűzfának az ágából fontam kosarat, és kiszárítottam narancsot, almát, lepréseltem virágokat, és beletettem a kosárkába. Vagy egyszerűen megszövöd az ágat, és aztán ragasztasz rá préselt virágokat, (amúgy híve vagyok a préselt és a szárított dolgoknak) vagy pedig szárított virágokból szősz egy csíkot, és azt a falra lehet rakni.



Olyat is csináltam már, hogy vettem egy fehér pamut kispárnát (díszpárnának valót), kartonpapírból sablonokat csináltam, és textilfestékkel ráfestettem a mintát a párnára.


Vagy öt négyzetet kivágsz sütőpapírból, aquarellel 4 oldalra ráfestesz valami mintát, összevarrod az 5 oldalt pelenkaöltéssel, minha egy kosár lenne, és beleteszel egy mécsest.


Vagy pedig veszel egy hosszú átlátszó üveget és színeshomokot több színben, és beletöltögeted az üvegbe.


Veszel egy virágcserepet, bekened mondjuk kék festékkel (temperával) , aztán lekened repesztő lakkal, majd mondjuk fehér festékkel, és ha megszáradt minden, akkor festhetsz rá mintát is. És beleültethetsz egy virágot.


De vannak könyvek is, ahonnan sok ötletet meríthetsz.

2010. jún. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha vannak kagylóid, a nagyok lehetnek könyvtámaszok a könyvespolcon, vagy DVD, CD támasz. A kisebbek alá veszel homok színű dekorhomokot ill kéket és készítesz egy edénykébe (fényes, fém) egy amolyan kagylókkal teli tengerpartot. Jó dísz a nappali asztalára, vagy az ablakba is.

Varsz, forgolsz tengeri csillagocskákat és ide-oda szétszorva ráöltöd a pl. a fürdő dekorfüggönyére.

2010. nov. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*forgolsz= horgolsz
2010. nov. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Mindenféle díszekkel, kis plüssökkel, Lámpákról lelógó CD-kel, díszpárnákkal, dísztakarókkal, meg mindenféle saját készítésű poszterrel szoktam díszíteni.:) De ezek ilyen mozaikposzterek:D A netről szoktam leszedni mindenféle szép képeket -állatokról, tájakról, hangulatokról, évszakokról stb- azokkal painttel összevágom aztán kinyomtatom, majd a lapokat összeragasztam és kész az óriás mozaikposzter:) Linkelek képet hogy kb. milyen egy ilyen poszter:

[link]

[link]

Lehet hogy más ezt túl színesnek, rikítónak találja, de szeretek kreatívkodni és mivel eléggé művészlélek vagyok, jól jön az ihlet:) Egyébként az egész szobám olyan narancssárgás, és az összes bútor fából van. Mikor nyáron besüt a nap, anya mindig azt hiszi hogy fel van kapcsolva a villany olyan világos van:)

14/L

2010. dec. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!