Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Közös költségben mi lehet...

Közös költségben mi lehet benne, ha se a szemétdij, se a távhő nincs benne? Mennyire lehetséges, hogy csak a takarító bére és a közös helységekben használt villany van benne a közös költségben?

Figyelt kérdés

Új helyre költöztem. Távhős lakásról van szó. Jött levél, tulajdonos nevére, hulladékgazdalkodótól. Tehát gondolom a közös költségben a szemét így nincs benne.

Valami szolgáltatótól is jött levél, gondolom a távhőt jelenti, meg erre jött számla. (Tatabányai szolgáltató a neve vagy mi. Nincs benne a nevében hogy ez most víz vagy villany szolgáltató mondjuk.)

Lehetséges az, hogy a közös költségben csak a lépcső-folyosó villanyja van benne meg a takarító díja?

Előző albérletben benne volt a kuka is, a takarító bére mellett, meg a nem lakásokhoz tartozó villany is. Igaz előző lakás az gázkonvektoros volt.

Itt meg drágább a közös költség, de úgy néz ki, se a távhő, se a szemét nincs benne. Gondolom a melegvíz-hidegvíz sincs benne, mert azt beköltözéskor felírtuk.

Az hogy a villany és a vezetékes net nincs benne, az nyilvánvaló.


Nem megúszni akarom a fizetést, csak csodálkozok azon, hogy a kuka sincs benne a közös költségben úgy néz ki. És a távhő se nagy eséllyel, amiben tudtommal a melegvíz benne van, meg nyilván a fűtés.


2022. okt. 20. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten van lakásom, a közös költség csak a takarító díját tartalmazza, a lépcsőházi világítást és fűtést. Meg némi felújítási alapot, mert szoktak újítani ezt-azt.

Víz, szemét, fűtés, villany a lakásra külön jön.

2022. okt. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Nálunk nincs takarítás, se fűtés.

A szemétre, a biztosításra, az áramra és persze a társasházkezelő díjára megy el alapvetően.


Plusz van egy váratlan kiadásokra szánt rész is, karbantartások stb

2022. okt. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Szerinted a közös képviselő ingyen dolgozik?

Ha van valamilyen felújítás, azt puszira csinálják? elromlik a zár, kiég a villanykörte, elromlik a villany, stb.

Fűtés hogy lenne már benne a közös költségben? ilyet még nem is hallottam.

2022. okt. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. Nyilván nem ingyen semmit se, csak én az ilyenhez nem értek.

Nekem valahogy alap volt, hogy mondjuk a szemétszállítás is benne van. (Ahol én vagyok, az a társasház két másikkal együtt kap összesen két nagy zöld kukát.)

2022. okt. 20. 16:04
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért van a közös képviselő, hogy nála tisztába tedd e dolgokat. Le kéne nála jelentkezned, hogy a társasházi, szabályokkal tisztába legyél, megismerd a ház jelen anyagi helyzetét, terveket, stb.
2022. okt. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérd ki a közös képviselőtől, miből áll össze. De a tulajtól/előző tulajtól is elkérheted.

A közös képviselő munkadíja biztosan benne van, nálunk van, ahol, van egy porfogó szőnyeg bérleti díja, tudod, vannak azok a nagy szőnyegek, amik a plázákban is vannak is hozzák-viszik tisztítani, az is elég drága.

Liftszerelő ügyeletdíja, kamera, beléptetőrendszer ügyeleti díja, stb.

Rovarirtás, felújítási alap...

2022. okt. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jaigen, biztosítás.
2022. okt. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon változó, hogy hol mi van a közös költségben.

Fentebb senki sem említette, ezért megemlítem: az irodai személyzet bére, telefon, sokszorosító, számítógépek, irodai papír, toll, ceruza, radír, internetkapcsolat, lift, lépcsőházi FŰTÉS stb., stb.

2022. okt. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A kozos koltseg jelentos reszben szamlagyarral legalissa tett lehuzas budapesten.


Eletemben nem eltem olyan tarsashazban - es remelem mar soha tobbe nem kell tarsashazban elnem magyarorszagon - ahol keresre normalisan el tudott volna szamolni a kepviselet. Szamvizsgalo tag voltam en vagy hozzatartozom.


Van, amelyik nyiltan lop, van, amelyik kevesbe szamlaz tul.

Erdemes a takaritast es a kulonfele ad hoc felujitasok szamlajanak utana menni, altalaban massziv tulszamlazasok vannak, amikben konnyebb eljarni, erejet venni a lehuzasnak.

2022. nov. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!