Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Diktáljuk a gázt, hogy lett...

Diktáljuk a gázt, hogy lett 41000-es számlánk?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A minap megkaptuk az októberi gáz számlánkat amin szépen ott virít a 41000-es fizetendő összeg. A gázt diktáljuk figyelembe véve a jelleggörbét ami októberre 150 köbméter volt. Mi 105-öt diktáltunk (ezt is előre) . 09.25-től 10.26-ig szól a diktált időszag. Kb 40 köbméter amit piaci árral számoltak el és nem értem hogy miért. Időjáráshoz is nézik? A vicc hogy szeptemberben 29 m3-t diktáltunk, akkor 22 m3-t számoltak el piacival. (29 a jelleggörbe szerinti "támogatott"). Átfogunk állni általányra csak nem értem az egész mögött a logikát. Ha valaki megtudná magyarázni azt megköszönöm

2023. nov. 4. 11:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%

Az ügyfélszolgálat tudja megmondani. A számládon ott van hogy mire mennyit számoltak el. Ha hiba van akkor azon látszik. Nyilván nem jó a számla. Lehet, hogy kicsúsztatok a határidőből a diktáláskor - mi így jártunk 2 hónapja villanyszámlánál.

Bementem, szóltam, hogy nem jó a számla, sztornózták és újat küldtek ki a következő hónapbn. Akkor már időben adtuk le az óraállást és a kéthavit fizettük egyben.

Csak pár órát tévedtünk az óraállás leadásakor, ez sem volt jó, ezért a korábbi éves fogyasztás alapján havi átlagot számláztak ki.

De lehet csak simán ők hibáztak valahol. Az ügyfélszolgálat tud ebben segíteni.

2023. nov. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Kis korrigálás:10.25-től 11.26-ig szólt a diktált időszak
2023. nov. 4. 11:42
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

"10.25-től 11.26-ig szólt a diktált időszak"

Hogy diktaltal előre?

2023. nov. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

A jelleggörbe fölöttinél hétszeres árat fizetsz.

Én már tavaly átálltam átányra.

2023. nov. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

#3. Kb 30m3 ment el októberbe de 105-t diktáltunk, mindig a jelleggörbéhez diktáljuk. Előző szezonban is így csináltuk és nem volt gond.


#4. Éppen ez az hogy nem diktáltam többet, söt 45 m3-rel kevesebbet is.

2023. nov. 4. 12:24
 6/20 anonim ***** válasza:
Menj be az ügyfélszolgálatra tisztázni.
2023. nov. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Bogica0616 ***** válasza:
87%
Nektek a felhasználási módotok csak fűtésre szól? Mert szeptemberben valóban csak 22 köbméter jár, ha csak fűtésre vagy beállítva. Az MVM honlapján fenn van az is, hogy hőmérséklet függő illetve minden évben változik a jelgörbe, mert 20 év átlagát és az adót hőt veszik figyelembe illetve napi elosztása van. Ez egy csillagozott rész A tályekoztatóban.
2023. nov. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Bogica0616 ***** válasza:
66%
Azt nem igen értem, hogy minek diktálsz többet? Azért vagy diktálos, hogy mindig annyit fizess amennyit elfogyasztottál.
2023. nov. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
66%

"Kis korrigálás:10.25-től 11.26-ig szólt a diktált időszak"


Ha melegebb van kint mint a jelleggörbe, akkor csökken a felhasználható gáz, ha pedig már a novemberit is bediktáltad az már jóval pluszban van.

2023. nov. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 mindentudó99 ***** válasza:
56%
Miért kell még mindìg diktálással szenvedni? Haverom ìs így járt es engem hív hogy miért van ez? Honnan tudnám. A szolgáktatöt kell kerdezni. Neki is mondtam már átalányra kell átálni akkor nincs ez.
2023. nov. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!