Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Diktáljuk a gázt, hogy lett...

Diktáljuk a gázt, hogy lett 41000-es számlánk?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A minap megkaptuk az októberi gáz számlánkat amin szépen ott virít a 41000-es fizetendő összeg. A gázt diktáljuk figyelembe véve a jelleggörbét ami októberre 150 köbméter volt. Mi 105-öt diktáltunk (ezt is előre) . 09.25-től 10.26-ig szól a diktált időszag. Kb 40 köbméter amit piaci árral számoltak el és nem értem hogy miért. Időjáráshoz is nézik? A vicc hogy szeptemberben 29 m3-t diktáltunk, akkor 22 m3-t számoltak el piacival. (29 a jelleggörbe szerinti "támogatott"). Átfogunk állni általányra csak nem értem az egész mögött a logikát. Ha valaki megtudná magyarázni azt megköszönöm

2023. nov. 4. 11:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Tavaly még működött, hogy a jelleggörbe szerint diktáltad, ha elfogyott annyi, ha nem, de azóta ezek a szemetek rájöttek, hogy az emberek azt a limitet diktálják, akkor is ha nem fogy el, mert ugye jól jönne az, amikor hidegebb van. Na, most ők módosítottak, és utólagosan mondják meg, hogy mennyi a kedvezményes/hó, mert az a bdapesti (!!!!) havi átlaghőmérséklethez kötik. A szeptember, október átlagon felüli meleg volt, tehát szeptemberre 20 m3 járt rezsicsökkentett áron, a többi piaci áron, októberben pedig úgy 40-50 köbi volt az olcsó. Ilyet még nem bszott Európa, hogy ezt is meg lehet csinálni a magyarral. Nem tudsz előre kalkulálni, mert ők tólag döntik el mennyi az annyi. Most már azt mondják a jelleggörbe csak egy példa, egy 20 éves átlag, de semmit sem jelent.
2023. nov. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 senior10 ***** válasza:
76%
Most látva az ezzel kapcsolatos cikkeket és az az alatti hozzászólásokat jól döntöttem, hogy maradtam általányba. szinte forintra ugyannnyi a számlám, mint előtte, sőt szerencsére én még maradtam a rezsi csökkentett határ alatt. Bőven alatt még tartalék is van.
2023. nov. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
12# +1
2023. nov. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
12-es válaszoló, mi is alatta vagyunk, aztán szeptemberre mégis 11 ezret számláztak 30 m3-re.Szóval szerintem mi is áttérünk, ha lehet, aztán genyóskodjanak azzal, akinek két anyja van.
2023. nov. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 mindentudó99 ***** válasza:
78%
#14 A meleg ősz miatt vannak ezek a számlák állítólag. Lejjebb vették a jelleggörbe szerinti kedvezményes mennyiséget. Átalány kell ott nincs varia. Csak figyelem ne lépjem túl a keretet de bőven beférek. Havi 15 ezer a kedvezményes de még ezt is lejjebb veszik túlfizetésem van.
2023. nov. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
15 Persze, én ezt tudom (már), csak azt nem, hogy van merszük ezt utólag kitalálni/közölni. Na de mindegy, vagy átalány, vagy visszatérek a fához, aztán bekaphatják.
2023. nov. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 mindentudó99 ***** válasza:
A fa mégdrágább.
2023. nov. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
82%

#17 Igazad van, csak aki fát vesz és használ az gyakran nem adja össze hogy azzal mennyivel többe került a fűtése, mint gázzal. Anyósomék is ilyenek. Előre vesznek több köbméterrel, aztán tél közepén még vesznek mellé mert elfogyott - de az persze már nedves. Közben meg ott van a gáz központi fűtésnek és azt alig használják, mert hogy nehogy sokba kerüljön.

A kandalló az nagyon jó, az nem gond ha azt használják és azzal IS fűtenek - akkor együtt a gázzal tökéletes lehetne. Csak aztán a végén nekiállnak a vegyestüzelésű kazánban égetni a fát, ahelyett, hogy a gázfűtést vagy a légkondi elektromos fűtését használnák (most kb. 5500Ft a havi áramszámlájuk, bőven beleférnének azzal is a keretbe).

Szóval a végére lehet többe van nekik a fűtési szezon, mint nekünk a nagyobb házban, pedig pont spórolni akarnának a fával. :)

2023. nov. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Normális helyről kell venni, és kb. ugyanannyi. Arról nem beszélve, hogy össze sem hasonlítható az a meleg amit a fa ad, mint amit a gáz.
2023. nov. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"össze sem hasonlítható az a meleg amit a fa ad, mint amit a gáz"

Ha jó a rendszer akkor nincs különbség.

Ha fával túlfűtöd attól nem lesz a fa jobb.

2023. nov. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!