Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan lehet a vízműveket...

Hogyan lehet a vízműveket átírni a nevemre?

Figyelt kérdés
6éve elhunyt a lakás haszonélvezője és még az ő nevére jön a számla ami minuszos mert nincs fogyasztás.az ingatlant az én nevemre irattuk 2 éve de most tervezek átköltözözni?lesz következménye ha eddig nem írattam át a nevemre?
dec. 2. 18:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Interneten de itt valami sumák van szerintem ?
dec. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Bemész személyesen, oszt viszed a halottit, aztán átiratod a nevedre.
dec. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 L.. István ***** válasza:
100%
Következménye nem lesz, ha nincs tartozás.
dec. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nincs tartozás, mikor jött is fizetni való ugyan úgy befizettük
dec. 2. 19:16
 5/11 L.. István ***** válasza:
100%
Akkor ja, vigyed a halottit és átíratod. Apám után is így volt a közművekkel. Nem igazán érdekli őket, hogy ki fizeti.
dec. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
Azt az ügyiratot vídd,amiben az ingatlan a nevedre került .Ez fontosabb ,mint a halotti papír.
dec. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták, ezt a két papírt vidd magaddal. Igazold hogy te vagy az új tulaj - így kerülhet a nevedre simán, meg hogy a régi már nem él - ekkor nem fognak kötözködni, hogy neki is ott kell lennie aláírni bármit.

Online ezt nem hiszem, hogy el tudod intézni, de még az is megtörténhet, nézd meg a szolgáltató oldalán. Sokat könnyítettek az ügyintézésen, hogy minél kevesebb ember kelljen az ügyfélfogadásra.

Ha nincs tartozás a számlán akkor nekik mindegy kinek a nevén van.

dec. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
Maximum a vízórát tudod átíratni a nevedre. A vízműveket még Lölőnek sem sikerült teljesen.
dec. 3. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

jó eséllyel nem is kell a halotti, de azért legyen nálad.

Mivel a névre íras régebbi, ezért vigyél még egy új tulajdoni lapot is.

dec. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 L.. István ***** válasza:
Tulajdoni lap úgy emlékszem nekem nem kellett, pláne, mert nem is vagyok egyedüli tulaj. Sőt! Nem is kell ahhoz tulajnak lenned szerintem, hogy te fizesd a vizet!
dec. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!