Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Téged is idegesít ez a gyermek...

Téged is idegesít ez a gyermektelenségi különadó?

Figyelt kérdés
Még csak beszélnek róla,de már veri a biztosítékot nálam! Miért én fizessek többet mert vkik halomra szülik a gyerekeket? Meg mivan akkor ha vkinek betegség miatt nem lehet gyereke... ez ez annyira felháborító,nem?
2010. szept. 12. 18:27
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
69%
Ez a különadó sztem hüleség!És mi van ha valaki nem akar gyereket vagy nem lehet gyereke?Akk neki kell fizteni ilyen adót?
2010. szept. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
54%
Rákosi annak idején bevezette! Ettől nem lett több gyerek,és 1-2 év után visszavonták. OV sokat tanul Rákositól.
2010. szept. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy én is dilemmában vagyok. Maga az a szándék, hogy több gyereket vállaljanak a szülők, nem rossz (fogy a magyar). De az a helyzet, hogy mondjuk pár év együttlét után mondjuk terveznének gyereket, de nem lenne meg hozzá az anyagi háttér, lehet, hogy pont ennek az adónak köszönhetően. Meg amúgy is aki eddig sem tudott vállalni, az adó után sem fog. Mert nem megzsarolni kell az embereket, hanem fejleszteni a gazdaságot, hogy bátran vállaljanak gyereket. Ez a megoldás, nem mindenféle adó. A szándék nem rossz, de a kivitelezés borzasztó.
2010. szept. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
9%
Sztem is hülyeség. Egyszerűen be kell tiltani az abortuszt, meg visszaszorítani a fogamzásgátlás bizonyos formáit.
2010. szept. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
83%

"hanem fejleszteni a gazdaságot, hogy bátran vállaljanak gyereket."


Ezzel értek én is egyet..,ahoz háttér is kell,hogy valaki több gyereket tudjon vállalni!Mert megszűlni nem nagy kunszt,de fel is kell nevelni,és ebből a kis fizetésekből jó ha magát eltudja tartani az ember!

2010. szept. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
31%

ha valakinek bármiokból nem lehet, az örökbe fogadhat...

Svájcban (pedig jóval gazdagabb ország mint mi, és nem fenyegeti a lélekszám csökkenés) teljesen természetes, hogy van ilyen adó és nem háborodik fel ezen senki...

2010. szept. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 bumbi02 ***** válasza:
70%
aki meg meddő az dögöljön meg a törvény szerint,vagymi?
2010. szept. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
73%

Nekem ne mondja meg senki, hogy mikor legyen gyerekem. Ez az én saját és a leendő feleségem dolga lesz.

Igen, bátorítani kell a gyerekvállalást, ezt pedig gyerekekhez kapcsolt kedvezményekkel, rendes bölcsődei és óvodai elhelyezéssel lehet, nem pedig büntető adókkal.

2010. szept. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
84%

"ha valakinek bármiokból nem lehet, az örökbe fogadhat"


És ha meg nem akar v nem tud örökbefogadni,az anyagi háttere miatt,akk Ő fizessen mint a katonatiszt?

2010. szept. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
79%
Ez képtelenség. Valami után fizetni, amid nincs? Szerintem alkotmányellenes.
2010. szept. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!