Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy Orbánt...

Miért van az, hogy Orbánt lassan minden nyugati vezető utálja, de a róla készült hírműsorok alatti kommentek döntő többségében pozitívak?

Figyelt kérdés

Azért furcsa ez, mert a nyugati mainstream szerint Orbán egy autokrata, aki az ők pénzükből tudja fenntartani a rendszerét és nagyon sok európai értéket szándékosan aláás. A róla nyilatkozó politikusok (szélsőjobboldaliakat leszámítva) is szerintem szinte csak negatív dolgokat mondanak.

Ebből azt gondolhatnánk, hogy nyugaton az átlagemberek is utálják, de mégis, ha megnézünk egy videót, ahol a migrációs vagy a családpolitikáját próbálják kritizálni, az odaírt kommentek elsöprő többsége pozitív és támogató. Angol, német nyelvű műsorok alatt is ugyanezt láttam és nem hiszem csak szélsőjobboldali emberek írnának oda vagy lájkolnának kommenteket. Azért valószínűleg nyugaton is sok embernek elege van a bevándorlókból, csak a PC jobban köti őket. Aztán persze biztos vannak köztük olyan frusztrált emberek is, akik a saját sikertelenségüket vetítik ki a migránsokra, de azt mindenki látja, hogy mennyi probléma adódik ebből a multikultiból és a párhuzamos társadalmakból. Az átlagember és az elit világképe egyre inkább szétszakad.



2022. dec. 5. 22:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az az egyik legárulkodóbb jele annak, hogy elsősorban nem a tettei miatt utálják Orbánt, hanem pusztán a személye miatt, hogy már 2010-2011 környékén pocskondiázták, ahogy Meloni se csinált még semmi rosszat, de már megkapja a nácizást mindenhol. A (szerintem undoritóan képmutató) Le Monde már akkor Hitler figurát rajzolt Orbánból, pedig még semmit nem is csináltak, a magyarok is örültek a kormányváltásnak, hogy végre eltúnnek 8 év után Gyurcsányék.


Rengeteg lejárató videót, cikket láttam már róla és ha a Fideszt hazugnak tartjátok, hát nem tudom, a nyugati sajtóhoz mit szóltok. Mert sokkal durvábban nyomatja a hazugságpropagandát róla (és más kipécézett politikusokról), mint amit a Fidesz csinál.


Feriék teljesen alkalmatlanok voltak a kormányzásra, nem tudták lehivni az EU-s pénzeket, mert nem tudták, hogy kell pályázatot irni, rengeteget balfaszkodtak, és mégse kaptak ilyen szintű köpködéseket nyugaton, mint az Orbán-kormány.

2022. dec. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, én Vona Gábort hoznám fel példának. Őt is nagyon elnyomták a médiában a kezdetektől, önerőből nőtt ki a pártja és a legnagyobb támogatottságú ellenzéki párt volt hosszú évekig.



Ha a sajtó szélsőségesen lenyom egy karaktert, az kontraproduktiv,érzik az emberek, h nem igaz. Ezért lehet, hogy a kommentelők kedvelik Orbánt ,a politikusok és a ballib nyugati média lehúzása ellenére.

2022. dec. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

12. Őszintén, lehetséges hogy van ennek egy alapja?


Esetlegesen a semmit nem érő forint, romló gazdaság? 😥

2022. dec. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Orbánt nem utálja minden nyugati vezető, csak ezekből szemezgetnek a brüsszeli sajtóban és ezeket mutogatja válogatva a magyar ellenzéki sajtó, hogy hergelje itthon a népet. A magyar ellenzéki sajtó egyébként hatalmas károkat okoz a megitélésünknek azzal, hogy hosszú évek óta mutogatja, viszi ki a belügyeinket. Valaki szerint ez vicces, én szánalmasnak tartom, hogy a hollandok, németek röhögnek Lölőn. Érdekes, az adóparadicsomnak számitó luxemburgi adócsalásokon, a déli országok eladósodottságán, a götög államcsődön, a román útépitési mutyikon, a szlokvák-román elnyomó kisebbségpolitikán, történelemhamisitáson és nyelvtörvényeken, a spanyolok repülőtérépitési mániáján nem csámcsognak .
2022. dec. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!