Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nagyon félek a háborutól, van...

Nagyon félek a háborutól, van esély rá hogy belekeveredik Magyarország is?

Figyelt kérdés

Tegnap olvastam, hogy a szerb magyar határnál több iszlám terrorszervezet tagja probált bejutni magyarországra.

Ma hallottam hogy Németország közölte hogy esély van rá h Europaban is haboru lesz. Innen onnan hallani es mivan ha tenyleg lesz?



2023. nov. 3. 23:24
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Mielott jonnetek hogy troll meg h hanyadjara kerdezem

16 eves vagyok es eloszor irtam ki a kerdest, es igen, szorongast kelt bennem hogy mi zajlik a vilagban.

nem kerek negativ beszolasokat

2023. nov. 3. 23:26
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Sajnos nagyon szennyezik a fejlődő szervezetet is, így sok gyerek retteghet akár teljesen feleslegesen is
2023. nov. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Belekeveredni nem fogunk. Ez egy ottani háború lehet. Mi csak érezni tudjuk a hatását. Például, Irán beszáll a buliba, aminek harmatkevés esélye van, de tegyük fel. Kezdésnek amit tenni tud, lövöldöz ottani amcsi bázisokat, amiket már próbálgat. Nagyobb baj, hogy elzárja a gázt és az olajat, ami Irán mellett megy el. Na akkor jön a baj, mivel az oroszoktól sem jön már túl sok. Hozzánk jön még Putyintól anyag, de nem csak onnan, mert például az orosz olaj nem fedezi Magyarország üzemanyag igényét teljes mértékben.


Szóval hatalmas energiaár drágulás, világszinten energiahiány, üzemanyaghiány. Ettől rosszabb nem nagyon lehet nálunk. Fegyveres konfliktus itt nem lesz emiatt, attól ne félj.

2023. nov. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%
Teljesen mindegy mit írunk. Holnap megint megkérdezi egy ideggyenge.
2023. nov. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
3-as köszönöm a megnyugtatást!
2023. nov. 4. 01:15
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

Mo NATO tagallam. Ha kiterjed a haboru egyik tagallamra, Magyarorszag is belekeveredhet ( NATO Charter- article 5 )


Viszont ne felj, mert meg ha felsz akkor is belekeveredhet :)

2023. nov. 4. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Justinianus ***** válasza:
59%
Nekem ennyi idősen bármilyen körülmények között csak más p-betűs dolgok jutottak eszembe, nem a politika... :)
2023. nov. 4. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
Természetesen. Mivel a túlnépesedés problémája a világ valamennyi országát érinti így teljesen kizárt, hogy egy is kimaradjon.
2023. nov. 4. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
23%
Ennyi idősen már katonai alapkiképzést kellett volna hogy kapjál,és akkor nem szoronganál.
2023. nov. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%

Az 5 cikkely akkor él, ha megtámadnak egy tagállamot, tehát ha elmennek az USA-ba és ott háborúzni kezdenek. Erre az esély valahol 0 és 0.1% között van. Egyszer volt erre példa, 2001 szeptemberében. Akkor bevetették az 5 cikkelyt, de nagyrészt akkor is az USA csinálta a dolgait, a NATO főleg támogatást biztosított ehhez.


Az nem indokolja az 5 cikkelyt, ha valaki háborúba kezd, a NATO csak önvédelmi szerv. Az a tény, hogy Irán bombázza Amerikát a közel-keleten, ahhoz nincs köze a NATO-nak, ez egyébként most sajnos állandó, ahogy Jemen is bombáz.

Törökország is NATO tag, ők Szíriába háborúznak jelenleg, ehhez sincs közünk. Közel-Keleten (Törökországon kívül) nincs NATO tagállam. Izrael sem az.

2023. nov. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!