Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha lenne alapjovedelem pl 154...

Ha lenne alapjovedelem pl 154 e Ft nettó összeg amit 18 éves kortol halálig kaptok akor dolgoznatok mellette? Vagy mivel töltenetek ki az életetek?

Figyelt kérdés

De nem lenne külön nyugdíj nem lenne külön családi pótlék vagy támogatások semmi ilyesmi .

Nem lenne önkormányzati lakás se munkanélküli segély vagy kedvezményes gyerek étkeztetés stb stb .


Dolgoznatok vagy nem?


Én addig dolgoznék meg osszegyujtenem azt ami kellene számomra lakás autó stb nyaralás, nyilvánvaló hogy az alapjovedelem csak az eletfentartasra lesz elég de egy biztos pontot adna az életben.


Fiatalon valószínű meloznek aztán hebe hóba mikor kellene valami vagy ha úgy érzem jobban nemtudom lefoglalni magam akor biztos dolgoznék öregen is mint sok mostani nyugdíjas.



dec. 8. 10:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%

154k forint mellett úgy érzed lenne akinek nem lenne muszáj dolgoznia????? Ez egy marék apró a mostani árak mellett.


Mondjuk ha alanyi jogon járna akkor érteleszerűen beépülne az árakba nemde?

dec. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Nem feltetlen apró pénz elelmiszere és rezsire elég foleg ha 2 en vannak.a nyugdíjasok többsége se kap ennyit papam 110 e kap .


Tulajdont vásárolni nemtudnal kocsi és ház vásárláshoz kéne dolgozni vagy extra dolgokhoz pl ha nyaralni akarsz vagy drága dolgot vásárolni

dec. 8. 10:33
 3/24 anonim ***** válasza:
71%
Kár ezen agyalni, mert úgysem lesz ilyen.
dec. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Összes anyukának jobb lenne sokkal többet érne mint bármilyen Csok


a szegény fiatal anyuka csak gyest kap és családi pótlékot ő biztos jobban járna.


Az idősebb dolgozó anyuka Gyedet kap 3 évesig annak kb ugyan az lenne mint most de nem kellene erolteteten visszameni melózni.


Plusz nyugdíjasok is nyernenek vele.

Plusz a melyszegenyseget fel lehetne számolni és a megélhetés bunozest

dec. 8. 10:40
 5/24 A kérdező kommentje:

Szerintem a többség dolgozna onkent is ugyannugy szóval fentarthato lenne a rendszer az előnyeivel együtt.


Ha pl csak 20% dolgozna akor nyilván nem . Ezért nem mindegy

dec. 8. 10:45
 6/24 anonim ***** válasza:
64%
Amilyen átlag magyar hozzáállása munkához.... Ha lenne alapjövedelem, magyarok többsége nem dolgoznának.
dec. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
79%
Értsd meg, hogy ha MINDENKINDEK havonta kiosztasz x összeget, azt szépen benyeli a piac. 2023 van nem 1976
dec. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoznék, de sokkal kevesebbet és csak olyat, amit szívesen is csinálok.
dec. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

6# szerintem kevered a romákkal xd

Amúgy a kozhiedelemmel ellentétben pont a megelhetes gyereknemzesnek nem kedvezne ez hissz ugyan úgy csak a szülők után járna.

Ha 2 gyereked van akor is megha 10 akoris

dec. 8. 12:55
 10/24 A kérdező kommentje:

8# enis így vagyok vele dolgoznék az után is hogy meglenne mindenen de nem mindenhol és nem minden áron.


Szerintem elit ezért nem érdekelt ebben nem tudna utána mindent lenyeletni a kis melossal.

dec. 8. 13:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!