Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha lenne alapjovedelem pl 154...

Ha lenne alapjovedelem pl 154 e Ft nettó összeg amit 18 éves kortol halálig kaptok akor dolgoznatok mellette? Vagy mivel töltenetek ki az életetek?

Figyelt kérdés

De nem lenne külön nyugdíj nem lenne külön családi pótlék vagy támogatások semmi ilyesmi .

Nem lenne önkormányzati lakás se munkanélküli segély vagy kedvezményes gyerek étkeztetés stb stb .


Dolgoznatok vagy nem?


Én addig dolgoznék meg osszegyujtenem azt ami kellene számomra lakás autó stb nyaralás, nyilvánvaló hogy az alapjovedelem csak az eletfentartasra lesz elég de egy biztos pontot adna az életben.


Fiatalon valószínű meloznek aztán hebe hóba mikor kellene valami vagy ha úgy érzem jobban nemtudom lefoglalni magam akor biztos dolgoznék öregen is mint sok mostani nyugdíjas.



2023. dec. 8. 10:15
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

154 rugó arra nem elég, hogy méltósággal bukhass az útszéli árokba!

-Nem kellene ilyen baromságokkal fárasztani az embereket!

2023. dec. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

11# pedig híd el van aki dolgozik ezért a pénzért.

Aki nem tud műszakban dolgozni mert pl gyereke van vagy más gondja szulott ápol vagy beteg rokkont és nincs szakmája azok az emberek főleg kelet Magyarországon ennyit kapnak .



Amúgy egy nem hülyeség hanem ez a jövő.ami most zajlik a világban fentarthatatlan vagyoni különbség csak nő és ez nem vezet sehova csak értelmetlen gyujtogatos orjongeshez amit már nyugaton látunk néha néha.


Csak el kell jutni arra a humanista szintre hogy az ember megértse hogy ez hasznos mindenkinek .

2023. dec. 12. 17:31
 13/24 anonim ***** válasza:
Az általad leírtak még nem jelentik azt, hogy emberhez méltatlan "jövedelem" Magyarországi viszonyokhoz a 154 rugó! Ne legyél már értetlen!
2023. dec. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Méltatlan de az alapjovedelem nem lehet a mostani 300 nettó szint pl mert akor valóban visszavenne a munkakedvet.


A lényeg hogy a többség dolgozon de senki ne fagyjon meg az utcán vagy senki ne ehezen .egy nagyon minimalista eletet tudjon élni a magyar polgár.

A vendég melosnak nyilván nem járna.


Jó lenne ez nagyon csak hát én se tartom reálisnak főleg nálunk a bevezetését.

2023. dec. 12. 18:27
 15/24 anonim ***** válasza:

Van itt azért elég gond az itt élők alapmentalitásával is! Most azt ne boncolgatok, hogy a gonosz törpe csak jelenthet, ha az emberek egymáshoz való átlagos viszonyulását vizsgáljuk, de a magyar egy olyan szinten okoskodó fajta, hogy amint hagysz egy körömpiszoknyi rést neki, megkeresi, megtalálja és nyíltan vissza is él vele - ha másért nem is, de azért mindenféleképpen, hogy azt lássa maga előtt bebizonyítva, hogy ő mennyivel okosabb a többinél. Nem érdekel, ki, mit pontoz: nem is érdemlünk mást, mint azt, amit kapunk, - akármennyire is igazságtalan az eljárási rend!

Kiragadok egy példát, ami 1989 utáni történet!

Mit művelt a számolatlan szimuláns az arra kapható, felülvizsgálati jogkörrel felruházott orvosokkal karöltve? Mindenki tudja! Eredmény? Most már azt is egészségesnek kiáltják ki, aki a beleit a karjára feltekerve jelentkezik felülvizsgálatra! Akik jól jöttek ki ebből? Büszkén vihorásznak azon, hogy milyen bölcs köcs@gök voltak! Akik valóban jogosultak lennének? Szívnak, mint az AC-pumpa! Ehhez - és a hasonló fejleményekhez - csak gratulálni lehet!

>>Tapsvihar a lelátóról<<

2023. dec. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Itt az egész gyaripari rendszerel van gond.

Enis szoktam néha néha orvoshoz menni egészségesen is mert szabit nem adnak mindig.muszakban dolgozom 3 hónapra előre kiirtam a szabit hogy nem fogok raerni nyomatekositottam,erre mivel fele brigád beteg meg kitudja mi van velük. engem hivogatnak hogy menjek be szabadságról hát még jó hogy betegalomanyba vagyok kénytelen menni mikor nincs ki a gyerekemre vigyázon.

A beteg állomány az egyetlen dolog amivel nem tud a munkahely szórakozni legalább az egyetlen védelem.



Irodában vagy nem folyamatos műszakban dolgozok ezt nem is értik hogy mi akor megyünk haza ha levéltanak minket de az élet meg nem ilyen.

Nem.gepek vagyunk hanem emberek csak most bele vagyunk kényszerítve ebbe anyagi okokból.

2023. dec. 12. 20:43
 17/24 anonim ***** válasza:

Igen! Az is a "reformkori vívmányok" egyike, hogy munkáltatói szinten leépítették lényegében az összes bölcsődét, - ahová munka előtt/után viszonylag kényelmesen be tudott caklatni anyu/apu a gyerekével/gyermekéért!

De én nem arról írtam, amiről te!

Amiről én írtam, az szélhámosok tömeges leszázalékolása volt!

Az nem az élet egy pillanatáról szólt, hanem végleges kedvezményekről!

Ez a nem mindegy!

2023. dec. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

17# amúgy nehogymar 40-50 évet kelljen dolgozni egy embernek meg jó hogy trukozik mindenki aki tud


Igazából a rendszer rabszolgái vagyunk felső 5% nyereszkedik a többi meg boldoguljon ahogy akar .hozzatennem hogy teljesen jogos volt pl hogy egy bányász 5000 műszak után ment nyugdíjba mert sokkal kevesebbet is élt

Vagy a vasutas szintúgy.


A rendőr tűzoltó katona meg azért is választotta azt a pályát nem.az akor is rossz fizu miatt ilyen szempontból valamit valamiért.

2023. dec. 12. 21:03
 19/24 anonim ***** válasza:

Még mindig nem azt látod, ami volt, - senki nem beszélt bányászokról, vasutasokról, de még csak rendvédelmi szervekről sem, (akiket ráadásul egy tollvonással fosztott meg az éppen aktuális őrült a szerzett jogaiktól)!

Azokról a szélhámosokról beszélek, akiknek csak szimplán büdös volt a munka! Akik dolgoztak egész addigi életükben 15 percet - és mégis kibulizták a korkedvezményes nyugdíjat, de inkább a leszázalékolást, ami egész hátralévő életükben járandósággá vált és emellett mentek el feketézni, mert ugye, ebben mindig is partnerük volt a mindenkori állam!

Lehet, hogy még nem is éltél akkor? -Mert egyébként hihetetlen, hogy nem tudsz ezekről a folyományokról!... :D

2023. dec. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Van olyan aki csak szimulált de lehet olyan is hogy nem látod rajta de testileg vagy szellemileg fogyatékos.


Van egy ismerős aki ilyen. 28500 Ft kapott anno most nemtudom de egy napot se dolgozott 27 éves

Azért kapja mert oxigén hiányosan született anno .

18 évesen már betegnyugdíjas volt.


Igazából mindent tud csinálni beszél is mozog is nem látszik rajta de kapja a pénzt.

Persze szülei tartják el.nelkuluk szerintem éhen halna.

2023. dec. 12. 21:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!