Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Svájc az egyetlen normális...

Svájc az egyetlen normális ország Európában, ahol az állam kevésbé "pofátlan"?

Figyelt kérdés

Én nem élek rosszul Magyarországon.Nagyon tudatosan építettem karriert és még 30 sem vagyok, de br 1 millió forint keresek alkalmazottként.Nem IT terület, mielőtt valaki megkérdezi.


Van egy kis kalandvágyam, kipróbálnám magam külföldön.

Hasonlítom össze az EU-s országok adórendszerét, fizetések utáni levonásokat és nagyon elborzaszt, amit látok.Az ÁFA kisebb, mint itthon, de a fizetések utáni levonás vagy hasonló mértékű vagy még nagyobb.


Egyedül Svájc, ami egyfajta üde színfolt, bár nem EU-s ország.

Csupán, 8 százalékos az ÁFA, illetve a fizetések megadóztatása is jóval kisebb mértékű, mint az EU-s országoknál.



Az én végzettségem, nyelvtudásom miatt, Németország,Ausztria lenne ideális.De, nem lenne akkora nagy előrelépés számomra, hogyha példát kell mondani, olyan, mintha a most 9 éves Mazdámat lecserélném egy 2 éves Mazdára.

Viszont, ha a 9 éves Mazdát egy BMW-re cserélnénk, na az előrelépés.


márc. 31. 15:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Svájc nagyon jó hely. A családom egy része ott lakik, szoktam is járni oda

Én is oda készülök ki, lakni.

márc. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért Svájcban is zsebbe kel nyúlni néha. A Quellensteuer és az állami elvonások alacsonyak, de a TBt magadnak fizeted, ahol a havidíjon felül vannak extra költségek is. Itt enged, amott elvesz a rendszer. Ettől még persze sokkal élhetőbb, de szociáldemokrata szemmel Ausztria kedvezőbb.
márc. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

#2


Attól is függ, hol lakik az ember.


Egy kis lakást olcsón lehet bérelni Basel-ben.

Plusz, ha Basel-ben (vagy környékén) lakik az ember, akkor át tud menni a németekhez vásárolni (pont a határnál van egy hatalmas bevásárlóközpont) ahol olcsón be tud vásárolni. Kb. Magyar árak vannak, de ott sokkal jobb a fizetés. Ráadásul, még az áfát (vagy mit) is visszakapják, mivel Svájc nem uniós ország.

Az egészségügyi rendszer szuper, ezen kívül, ott az állam segíti azokat, akik már egy ideje ott élnek, de anyagilag nincsenek toppon. Az nem Magyarország, ahol 20 800 Ft szociális segélyt dobnak oda, ami semmire sem jó.



#1 voltam

márc. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Bruttó 1 milla?Azta.Egyszerű proli vagy,annyi hogy marad pénzed hónap végére.
márc. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Attól is függ, hol lakik az ember."


A svájci lakosság hány százaléka lakik Baselban?


Én általánosságban írtam, nem az. alap bevásárlásról.


A kérdező említett egy 2 éves BMW, lízing mellett a vollkasko mindjárt lesz évente 2000+ frank, ami minimum 850 000 Ft csak biztosításra.


Írtam, hogy sokkal élhetőbb mint Magyarország, de néhány dolog azért jóval drágább - persze van miből kifizetni.

márc. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Fsms ***** válasza:
Finnország is ok, csak az éghajlata és a téli sötétség nehezen elviselhető.
márc. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
Csak nyugdíjas ne akarj lenni Svájcban, mert az elég szívás.
márc. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A nyugdíj sem szívás, ha megvan mindhárom pillér.
márc. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a helyzetben voltam nemrég, bár engem nem a bmw motivált 😀 Mérnökként én is nézegettem Ausztriát, Németországot is, de brutálisak a levonások, amint kicsit jobban kezdenél keresni, kb gyári melósnak/vendéglátósnak jobban megéri kimenni oda. Svájcot viszont tudom ajánlani, én nagyon szeretek itt élni, bár nem egyszerű sokszor, plusz azért lehetnek meglepő költségek. De Európában biztosan ez a legjobb ország diplomásként mérnöki/IT területen. Ha van elég tapasztalat, nyelvtudás, esetleg ajánlólevél, akkor nem lehetetlen kijutni ide.
márc. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

"Viszont, ha a 9 éves Mazdát egy BMW-re cserélnénk, na az előrelépés."


Egy nagy lóf...szt!

Ha a BMW-t cserélnéd le egy Mazdára, az lenne az előrelépés!

márc. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!