Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az európai embereknél manapság...

Az európai embereknél manapság miért olyan népszerű a xenofília?

Figyelt kérdés
xenofília = idegenek előnyben részesítése a rokonokkal, sajátjaikkal szemben
2010. nov. 10. 18:02
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

"Manapság ezeket nem rasszoknak nevezik, és a négerek akik az USÁ-ban élnek azok azért nem fehéredtek ki, mert egy ilyen változáshoz nem párszáz, hanem többezer év kell, de, ha több ezer évig élnének négerek egy amerikai vagy európai éghajlatú kontinensen akkor kifehérednének.


A kultúrális szokásokat, minthogy a teltebb nőket szeretik meg ne keverd bele, mert az meg nem a genetika része, hanem azt, hogy mit tapasztal élete során.


Ha valamennyit is konyítanál a biológiához, meg csak úgy általánosságokban a tudományokhoz, akkor ezt a két alapszabályt biztosan ismernéd:


1. Az ember által kitalált dolgoknak semmi köze a tudományos tényekhez, így a kultúra sem magyarázható tudománnyal, főleg nem genetikával.


2. A látható genetikai változásoknak nem párszáz, hanem többezer (vagy mégtöbb) év kell."


Nem feltétlenül kell több ezer év a genetikai változásokhoz, pár száz év (sőt, néha elég hozzá egy évszázadnál kevesebb idő) alatt megváltozhat egy adott népcsoport genetikája (átlagmagassága, izomösszetétele, degeneratív betegségekre való hajlama stb.), elég ha megváltoznak a környezeti hatások (táplálék összetétel, fizikai terhelés stb.), de ebbe most nem mennék bele, mert egy egész szakma foglalkozik vele. Direkt különválasztottam a kultúrát tőle, de úgy látszik ez nem jutott el hozzád. Ha igazad lenne, akkor pl. az europid rasszúakban (és az ezen belüli kisebb csoportokban), ugyanolyan arányban fordulna elő pl. a sarlós sejtes vérszegénység, mint a negridekben, vagy a B-vércsoport, mint a mongoloidokban, de ez nincs így. A rasszok nem csak kinézetükben különböznek. Mit gondolsz, miért a néger versenyzők a legjobbak a futásban az olimpiákon? Nem azért, mert jobban táplálkoznának, vagy jobb edzésben részesülnének, hanem mert az izomrostjaik aránya nagyobb... Szimpla genetika. És köszönöm szépen konyítok a tudományokhoz, magam is az orvostudomány területén tevékenykedem.

2010. nov. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

"Ennél nagyobb baromságot nem is mondhattál volna. :D

Pont, hogy a xenofóbia az egyre jellemzőbb. Az idegenek gyűlölete.

A xenofília max. a politikusokra fogható rá, de ők is inkább csak a pénz és a hangzatos eszmék miatt csinálják."


Szeretem amikor az emberek valami lekezelő dumával indítanak, aztán írnak egy baromságot.


Egy az hogy,

Mihez képest egyre jellemzőbb a xenofóbia? Én a magam 26 évével azt vettem észre, hogy a kínaiak és négerek például egyre elfogadottabbak, és már fel se tűnnek szinte senkinek, ha találkoznak velük az utcán. Sok műsor, például a Fábry show is (aki néha azért még vicces rasszizmusba is át-átcsap) kifejezetten népszerűsíti a Magyarországon élő külföldieket.


néhány begyöpösödött agyú még mindig elvakultan rasszista esetleg, meg pár idősebb ember felemlegetheti a "sárga vész" legendáját, de 10-15 éve több ilyen volt, szerintem.


talán a szélsőjobb erősödésével és a cigány gyűlölet erősödésével kevered a dolgot. A cigánygyűlölet talán nevezhető xenofóbiának, bár tekintve hogy sok cigánynak lehet hogy több magyar vér folyik az ereiben mint néhány fehér magyarnak, és hogy nagyon régóta itt élnek ők is, ezt megkérdőjelezném.



A másik pedig, nem erősödhetne egyszerre a kettő? Például azt mondom hogy népszerű az emo stílus és az emo gyűlölet. Ezzel szerinted valami önellentmondás történik? Mert szerintem még logikus is. Ha nem lennének népszerűek az emók, nem utálnák őket ennyien (nem lenne népszerű az emo gyűlölet bizonyos körökben). Ezt csak a példa kedvéért írtam.

2010. nov. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
32%

"Mihez képest egyre jellemzőbb a xenofóbia?"


Hát, nem is tudom.

Például abban, hogy azok a radikális, nacionalista, rasszista pártok, amelyek négy éve még a kutya s.egge alatt sem voltak, most Európa-szerte mindenhol meglepően nagy támogatást kaptak.


"Én a magam 26 évével azt vettem észre, hogy a kínaiak és négerek például egyre elfogadottabbak, és már fel se tűnnek szinte senkinek, ha találkoznak velük az utcán. Sok műsor, például a Fábry show is (aki néha azért még vicces rasszizmusba is át-átcsap) kifejezetten népszerűsíti a Magyarországon élő külföldieket. "


Az egy dolog, hogy a média mit népszerűsít.

Az már egy egészen más, hogy ezt a nép hogy fogadja.

Az én meglátásom szerint elég rosszul.


"néhány begyöpösödött agyú még mindig elvakultan rasszista esetleg, meg pár idősebb ember felemlegetheti a "sárga vész" legendáját, de 10-15 éve több ilyen volt, szerintem. "


Idősebb és begyöpösödött? :D

Akkor jól álcázzák magukat, ugyanis manapság az utcák a 18-25 éves emberkékkel van tele, akik árpádsávos zászlót lóbálva ordibálják, hogy "vesszen Trianon", szidják a cigányokat és nem ritkán még gyilkolják is őket.

A Jobbik több tagja is előállt olyan célokkal, hogy "deportáljuk a zsidókat" meg hasonlók. Rájuk meg nem épp az jellemző, hogy túl öregek lennének.


"A cigánygyűlölet talán nevezhető xenofóbiának, bár tekintve hogy sok cigánynak lehet hogy több magyar vér folyik az ereiben mint néhány fehér magyarnak, és hogy nagyon régóta itt élnek ők is, ezt megkérdőjelezném. "


Az manapság már senkit nem érdekel, hogy milyen vér folyik az ereiben az embernek. A többség kinézet és viselkedésmód alapján ítél.


"A másik pedig, nem erősödhetne egyszerre a kettő?"


Erősödhetne, de messze nem ez a tendencia.

A politika erőlteti az elfogadást, de ez a nép gyomra nemigen fogadja be.


"Például azt mondom hogy népszerű az emo stílus és az emo gyűlölet. Ezzel szerinted valami önellentmondás történik?"


Az idegen kultúra majmolása és az idegen emberek befogadása éppenséggel elég messze áll egymástól.

2010. nov. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

„szidják a cigányokat és nem ritkán még gyilkolják is őket.”


Mennyire nem ritkán?

2010. nov. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
40%

A nem is olyan régen történt rasszista indíttatású, cigányok ellen elkövetett sorozatgyilkosságról gondolom azért hallottál.

De amúgy is tele van a média vele, hogy itt lőttek rá cigányokra, ott vertek meg cigányokat stb. stb.

Jó, én is elismerem, hogy sokszor az áldozatok feje sem káptalan, de a rasszista indítékot akkor sem lehet letagadni

2010. nov. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
A tízszer annyi magyargyilkoló cigány sajnos legalább annyira rasszista.
2010. nov. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
40%

És? Az, hogy ők olyanok, feljogosít arra, hogy te mégolyanabb legyél?

Ha a cigány a kútba ugrik, te utána ugrasz?

Ez már nem a vérbosszú kora, nagyokos!

2010. nov. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
A cigányok elleni rasszizmus akkor sem xenofóbia, szóval kár beszélni erről. Egyszerű rasszizmus.
2010. nov. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
74%

Miért nem?

Definiáld kérlek a xenofóbiát!


Tudtommal a xenofóbia az idegenek iránti gyűlölet. És ki az idegen? Aki nem olyan, mint mi, máshonnan származik, de itt él és nem hajlandó alkalmazkodni.

Ez tökéletesen ráillik a cigányokra. Vagy legalábbis a rasszisták így akarják beállítani.

Akkor miért is nem xenofóbia az, ha valaki utálja a cigányokat?

Rasszizmus, persze. Meg sovinizmus is. De amellett xenofóbia is.

2010. nov. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem divat. Mindenki a sajátjait részesíti előnyben.
2010. nov. 11. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!