Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy a világválság...

Lehetséges, hogy a világválság egy nagyobb háborúhoz vezet majd? Lehetséges, hogy lesz egy 3. világháború megoldásként?

Figyelt kérdés
2009. febr. 12. 10:25
 1/7 anonim válasza:
94%

Remélem, nem értesz félre, de én, mint minden épeszű, normális ember, bízom abban, hogy nem lesz 3. világháború. Persze sajnos ez nem rajtunk múlik viszont pont ma „találkoztam” egy Einstein-idézettel; íme:


„Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút mivel fogják megvívni, de azt biztosan tudom, hogy a negyediket botokkal és kövekkel.”


Szerintem nagyon elgondolkodtató szavak. Bár a politikusok is megértenék.

2009. febr. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
A harmadik világháború régóta folyamatban van, csak még nem így hívják. Hívták balkáni háborúnak, öbölháborúnak, most épp terrorizmus elleni harc a neve. A cél, mint az előző két világháborúnak: a világ újrafelosztása.
2009. febr. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Persze, hogy lehetséges. Bármelyik pilanatban léehetséges. Amióta befejeződött a II. vh., azóta egyfolytában van esély a 3.-ra.


Egyébként milyen válság? Arra a szándékos banki manipulációs sorozatra gondolsz, ami egyrészt korántsem veszélyes, másrészt pedig mindenki túldimenzionálja?

Ez csak egy ócska kifogás mindenkinek ( az egyszerű vállalkozótól a politikusokig), hogy megszorításokat tegyenek, illetve hogy emeljék az áraikat.

Nem válság ez, csak egy kis (szándékos) megingás.

Válság csak akkor lesz belőle, ha az "istenadta nép" - SZOKÁSÁHOZ HÍVEN - elkezd rajta pánikolni.

A 30-as évek derekán sem lett volna világgazdasági válság, ha a tömegek nem pánikoltak volna be bizonyos hírek hallatára. (Amit persze bizonyos körök szándékosan gerjesztettek!)

2009. febr. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Persze, hogy lehetséges. Ha azonban egy kicsit körülnézel, akkor azt látod, hogy a világ politikusai gőzerővel dolgoznak azon, hogy egyenesbe hozzák a világ gazdaságát. Szerintem ne legyünk már ilyen borúlátóak!

-illéspityu-

2009. febr. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

A 11:14-es válaszolónak szetem igaza van.Szándékosságot sejtek én is mögötte,és a cél az,hogy újra felosszák a piacokat.Nem veszélytelen ez a frissítés.És ha jól belegondolok sztem ez a 3. világháború.Végül is a világháborúk kiindulása is mindíg az volt,hogy átrendezzék a határokat,ezáltal a piacok is átrendeződnek.De a mai világunk már annyira globális,szinte nincsenek határok,hogy értelmetlen lenne határokat áthelyezni piacokért.Ha a közelkeleten bombát robbantanak,akkor nálunk a CBA-ban pár hét múlva drágább a kenyér!!!Mert a benzin drágul állítólag.Mindent globálisan a tőzsde és a pénz,meg az olaj,irányít,hát generálni kell egy válságot,és így fel lehet újra osztani az érdekeltségeket.

Egyébként a média válsággal kapcsolatos híradásairól meg az a véleményem,hogy pánikkeltés.Nézem a már pórul járt magyar családokat,és mindíg mondom a férjemnek,hogy nem rólunk beszélnek.Még nem sikerült meghatódnom azon,hogy a forint gyengülése miatt vannak családok akiknek rá kell fizetniük a már kifizetett sítúrájukra.Mi lesz most velük,hogyan segít rajtuk a kormány?!Nevetséges!!

2009. febr. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az első válasszal értek egyet.Ha lesz 4-dik világháború akkor az tényleg kövekkel és botokkal fogják vívni.Már ha lesz ereje annak a 10%-nak akik túl élik a 3-dik világháborút.Talán ezért reménykedek benne,hogy a 2-dik volt az utolsó.A gazdasági válságról annyit,hogy van pár iszonyatosan gazdag közgazdász akik mozgatják az egész világon a pénzt..Tudjátok a HATALOM és a PÉNZ az ÚR!!!
2009. márc. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
69%
Nyug nem lesz háború...egyszerűen csak egyszer átveszik Magyarországot....nem hülyék a nagybirodalmak...pont egy ilyen biztonságos és termékeny helyet bombáznának szét? nem hülyék....
2010. jan. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!