Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A börtönökben miért csak...

A börtönökben miért csak kétszer fürödhetnek az elitéltek?

Figyelt kérdés
2009. febr. 20. 08:12
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 A kérdező kommentje:
kimaradt: hetente kétszer
2009. febr. 20. 08:17
 2/63 anonim válasza:
87%
Nem tudom melyik börtönröl irsz,de nem csak az elitélteknek hanem a fogdaöröknek a nevelönek éppen olyan fontos a higiénia a tisztaság mint mindenkinek a világon.
2009. febr. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
83%

Én inkább azt kérdezném, hogy mire fel ez a pazarlás!?

Nem elég hetente 1X? Nekem ne pancsikoljon az adómból egy adócsaló, betörő, gyilkos vagy más elítélt sem.

Vagy ha igen, akkor dolgozzon szépen a börtönben. Mehetne árkot ásni, utat építeni, követ törni, bányában dolgozni, stb. Lennének ötleteim.

A kérdésnek inkább úgy lenne értelme:

Miért nem kötelező nehéz fizikai munkát végezni egy börtönben?

2009. febr. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
97%

Szia!


Nekem apukám elég sok ideig dolgozott börtönben.

Szóval, aki munkát végez annak jár heti több fürdés is pontosan nem tudom mennyi, de aki nem dolgozik magyarán nem csinál egész nap semmit, csak eszik tv-zik meg kimegy sétálni, annak szerintem bőségesen elég heti 2 amúgy is elítélt, börtönben van nem wellness szállóban!

2009. febr. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
72%
Cigókra tervezték biztos a rendszert, nekik meg nincs igényük rá. Egyébként is a mi adónkból tartják el a börtöntöltelékeket legalább használnak annyi vizet.
2009. febr. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
68%

Igen, sajnos mi még nagyon messze vagyunk Európától, úgyhogy bármennyire is erőltetik ezt az Únis felzárkóztatáést és Úniós normákat, sajnos be kell ismernünk, a magyar nép ettől még baromi messze van (és hadd jegyezzem meg, ők olyan jókat mosolyognak rajtunk, hogy az hihetetlen .... persz eerről nem érkeznek hírek, de nézzetek csak egy kis külföldi híradót, aztán amint felbukkan egy magyar hír, meglátjátok a magyarokról hogyan beszélnek, mi vagyunk kb a "barbarie".)


Olvasva a válaszokat azért álljunk meg egy szóra:

1, majd akkor írjon mindenki ilyet szerintem, ha Magyarországon valóban azok vannak börtönben akik elkövettek valamit és nem minden szirre-szarra lecsukják az embert, mert sajnos nem egy ilyen esetről tudok

2, még ha így is van, ismét megálljunk szerintem azonnal, az elítéltnek ugyanúgy joga van természetesen az emberi méltósághoz és így nyilván a civilizált körülményekhez. ez miért szúrja bárki szemét? ne haragudjatok, akinek ez fájdalmas, arra azt tudom mondani, hogy csak megerősíti bennem a képet, mely szerint mi még Európától is messze vagyunk kultúrában és mentalitásban nemhogy fejlett országtoktól ... borzalmas na.

3, na tessék, itt háborognak páran, hogy a mi pénzünkből mi mennyi, és én is olvastam mennyibe kerül egy elítélt napi eltartása, akkor talán tenni kellene ez ellen valamit, és a megoldás nem az, hogy semmi más megoldásban ne tudjanak kedves bíráink gondolkodni csak hogy 2 év és 5 év és stb, hanem hol van a rengeteg alternatív büntetési módszer ami más országokban tökéletesen működik ???


Én nem fogom a bűnözők pártját, félreértés ne essék, csak tudom azt, hogy ma Magyarországon 1 sec alatt lehet a legtisztességeseb emberből is bűnözőt csinálni, elég egyetlen jóakaró ... ennyi, innentől pedig megvan a magam véleménye az egészről. Hadd ne mondjak konkrét példákat mert aztán majd be akarnak perelni rágalmazásért, de nézzünk már kicsit körül mi folyik ebben az országban, de akik az egész maffiát összefogják, a legtetején ülő emberkék olyan szépen elvannak ... Tudjátok hogy van ez? A bolti tolvajt a sportszelettel könnyű elcsípni, na most ugyanakkor ha rossz helyre fizeti (ill. nem többfele) szerencsétlen xxxx pl a védelmi pénzt, mindjárt komoly jogai gondjai támadnak + a milliárdos korrupciós ügyekkel egyszerűen a jelen jogi eszközökkel nem lehet mit kezdeni és vígan röhögnek a markuba.

Baromi szép dolog becsületesnek lenni mindaddig amig a biztonsági őr elcsípi a sportszelettolvajd mint bűnözőt, de ők maguk meg szervezett módon rámolják ki az adott helyet. Na ettől hányok mindössze ....


Úgyhogy ne beszéljünk szerintem itt bűnösségről addig amig egyszerűen ilyen mártékű korrupció van és ennyire félresikeredett egy igazságszolgáltatás alakult itt ki. Majd talán 100 év múlva, de abban se vagyok biztos ..., sajnos ennek mélyebb gyökerei vannak.


Mielőtt valakinek szúrná a szemét, gyorsan hozzá teszem, hogy csak fantáziálok persze "mi lenne ha", hiszen ilyen a valós életben elképzelhetetlen nálunk ....!!! üdv

2009. febr. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
81%

13:34-es!


"ha Magyarországon valóban azok vannak börtönben akik elkövettek valamit"

Mintha én is ezt írtam volna.


"az elítéltnek ugyanúgy joga van természetesen az emberi méltósághoz és így nyilván a civilizált körülményekhez"

Hát perzse. A mi kis liberális jogrendünkben az elítéltnek jogai vannak.

Csak azt nem értem, hogy hogy lehet egy embernek JOGA, amikor megöl másokat, adót csal, sikkaszt, testi sértést követ el, stb.?

Akit megöl, annak nem volt joga? Mondjuk élni?

Amelyik gyerek miatta lett drogos, annak nem volt joga? Mondjuk rendesen felnőni?

Nehogymár joga legyen annak, aki megszegi a társadalmi normákat!!! Örüljön, hogy nem végzik ki az ilyeneket!

Majd akkor kapjanak azok jogot, ha másnak is van! De amíg a bűnösök szabadlábon flangálnak - mert ugye jogaik vannak szegény drága bűnösöknek - addig nincs miről beszélni. (És erre gyanítom bárki 10X annyi példát hoz, mint te a másikra!)


"akkor talán tenni kellene ez ellen valamit"

Igen, meg kellene dolgozniuk a betevőért meg a fürdésért. Legalább azért!

Mert most ha megöl valakit a nyomorult, utána még én fizetem ki, hogy etessék. ... Mert ugye neki jogai vannak!


"hanem hol van a rengeteg alternatív büntetési módszer ami más országokban tökéletesen működik ???"

Mondj már egy példát, ahol tökéletesen működik! Csak egyetlen egyet, nem kell több!


"csak tudom azt, hogy ma Magyarországon 1 sec alatt lehet a legtisztességeseb emberből is bűnözőt csinálni"

Mint ahogy egy bűnöző ugyanennyi idő alatt ki is tud kerülni a börtönből meg az ítéletvégrehajtás alól! És erre több példa van!


Az, hogy valaki sportszeletet lop, vagy bankot rabol, természetes, hogy más megítélés alá esik.

De a lényeg: mindkettő törvényt sértett! És ha törvényt sért, akkor kapjon érte büntetést - a bűnnek megfelelően.

Az nem kifogás, hogy "bezzeg vannak nagyobb halak is, akiket nem kapnak el"! Attól, hogy van nagyobb hal nála, még bűnt követett el. Legközelebb azzal jössz majd, amikor véded a bűnözőket, hogy "ő csak drogot árult, míg van, aki gyilkolt is, és mégsem csukták le"? Vagy mi lesz a következő jogvédő kifogás?


Az összes jogvédő majom elmehet a jó édes anyukájába!

Azért tart itt a társadalom (a magyar társadalom), mert bejött a nagy büdös liberalizmus, ahol mindenkinek csak jogai vannnak, de kötelessége egy szál se.

Majd ha nem ez a b&zi liberalizmus lesz, akkor majd helyreáll a társadalom is.

2009. febr. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
74%
Mindenki azzal jön hogy a mia adónkból stb:D de gondoljatok már bele! Ez a közbiztonság miatt van! Eézárják előlünk a bünözőket! Jobb mnitha kinn gyilkolásznának nem?:D
2009. febr. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
59%
Vissza kellene állítani a halálbüntetést! Nem etetni 20 évig!!!!!!!!!
2009. febr. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
79%

""hanem hol van a rengeteg alternatív büntetési módszer ami más országokban tökéletesen működik ???"

Mondj már egy példát, ahol tökéletesen működik! Csak egyetlen egyet, nem kell több! "


Kötél. Olcsó és többször is felhasználható. Gyilkosokat halálbüntetéssel büntetni, szemet szemért. Persze csak cáfolhatatlan és egyértelmű bizonyítéknak. Volt már rá ugyanis példa, h ártatlanokat ítéltek el lásd. a móri mészárlás gyanúsítottjai, vagy pl. Tánczos Gábor, aki a körmendi gyilkosság miatt ült sem biztos, h bűnös, legalábbis mondvacsinált és gyenge lábakon álló ítélet volt egy cáfolhatatlan bizonyíték sem szólt ellene. Nem biztos, h ártatlan, de majdnem biztos.

2009. febr. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!