Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tényleg azt hiszi a sok...

Tényleg azt hiszi a sok diplomás, hogyha beszüntetik az egyetemeket, akkor nekik majd egyből megnő a fizetésük?

Figyelt kérdés
Ezzel az érdekes ténnyel találkoztam az elmúlt napokban az oldalon. Na mármost, aki nem telített szakmát végzett, az így is megkapta a fizetését, viszont aki telítettet, pl: jogász, bölcsész, stb. az biztos lehet benne, hogy nem fog többet kapni, hiába is pályázik erre, mert akkora felesleg van ezekben a szakmákban, hogy akinek ilyen végzettségű kell, az pillanatok alatt talál munkaerőt, több, mint egy évtized kell, mire kikopnak a feleslegek.
2011. máj. 5. 19:48
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Még mielőtt valaki belekötne, tudom hogy nem az összes egyetemet szüntetnék be, de szerintem mindenki tudja, hogy mire célzok, mi a téma ez időtájt ebben.
2011. máj. 5. 19:50
 2/24 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nem hiszik,csak remélik.

Abban igazad van,hogy sok idő amíg be áll az egyensúly,de ez láthatólag senkit nem izgat.

2011. máj. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
55%
2011. máj. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Ez a baj, covenant, hogy ezt már elfelejtették.
2011. máj. 5. 19:56
 5/24 anonim ***** válasza:
88%
Nem szüntetik meg az egyetemeket, csak összevonják.
2011. máj. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, ezért írtam az első kommentet, a lényeg, hogy jóval kevesebb hallgató lesz.
2011. máj. 5. 20:02
 7/24 anonim ***** válasza:
nem lesz kevesebb hallgató se, figyeld csak meg! nem lehet egyszerűen korlátozni az egyetemekre jelentkezők számát
2011. máj. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

kérdésedre pedig: ha tényleg csökken a diplomások száma, akkor természetesen megnő annak értéke

ne feledd! sok a bölcsész, de nagyon kevés a jó bölcsész!

2011. máj. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
84%
Az utolso valaszolohoz csatlakoznek. Aki jo, annak mindig lesz munkaja, barmit is csinal. Folyekony angol nyelvtudassal, meg egy atlagos eredmennyel barki el tud helyezkedni. Altalaban az atlagos eredmeny meg is van, csak angolul a diakok nagyresze csak annyit tud, hogy hov ar ju. Kulfoldon az elso naptol felhivjak a diakok figyelmet arra, hogy mi a fontos a diploma utani eletben, hogy mivel kapnak munkat, mire figyeljenek oda. Itthon ezt le se szarjak, a diakok nagyresze meg nem gondolkozik az egyetemi evei alatt, csak diplomaval a kezeben koppan, hogy nem tud elhelyezkedni. Azoknak, akik nem felelnek meg egy jobb allas kovetelmenyeinek, most sincs jo fizetesuk es a jovoben sem lesz, es mindig lesz olyan, aki a top allasokat be fogja tudni tolteni. Nem tobb es nem is kevesebb. Szoval ez a bereket nem fogja erinteni, masreszt aki tanulni akar, az fog ezutan is, csak hitelbol, ha kell.
2011. máj. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
75%

meg hát tegyük hozzá, hogy Maon közel sem az az elsődleges, hogy milyen jó végzettséged van, hanem a kapcsolati tőkének jóval meghatározóbb szerepe van! tudok én olyanról, aki elvileg top értelmiségi pozícióban van, holott egyetemet közelről sosem látott, ellenben olyanok az összeköttetései, hogy már 18 évesen is 3 Kft ügyvezető igazgatója volt, és aztán 20 évesen már ő dirigált a többdiplomás beosztottaknak, ill. rúgta ki a 40 éves, akár tudományos fokozattal rendelkező emberkéket, ha a kedve éppen úgy tartotta.

Hidd el, legtöbbször semmi összefüggés nincs a jó diploma és a jó pozíció között. Ezekbe a körökbe beleszületni kell, más megoldás nincs. Ilyen szinten bizalmi kapcsolatrendszert kívülről "csinálni" nem lehet.

2011. máj. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!