Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Bele gondoltatok már, hogy...

Bele gondoltatok már, hogy amekkora válság van most, és amilyen megdöbbentö híreket lehet hallani ugy a társadalomrol mint a válságról, milyen jövöre számithatunk? Bele értve a gyerekeinket, mi vár majd rájuk egy pár év mulva?

Figyelt kérdés
Én kilátástalannak látom a helyzetet,és sajnálom a gyerekeket mert ők sem tudják milyen világ vár rájuk.
2009. márc. 10. 01:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Belegondoltunk.

Mit tudunk ezzel tenni? Ki lehet menni most még - olyan helyre, amelyet ez nem nagyon érint. Valami nagyon elmaradott országba, ahol idáig is nyomor volt, és most se lett nagyobb. Vagy Európába, amelyik csak utánunk 3 hónappal fog összeomlani. Vagy az USA-ba, ahol szintén totális csőd lesz - de legalább utána ez épül majd fel a leggyorsabban. Ha felépül, és nem lesz egy nagy világégés az egészből.

Amúgy onnan most páros lábbal rúgnak ki, ha dolgozni akarsz. Meg máshonnan is, egyre jobban.

2009. márc. 10. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Néha belegondolok és elkeseredem, de ami ellen nem tudok tenni, azon fölösleges rágódni. A huszas éveim közepén járok és eddig a lakásvásárlás valamiért mindig meghiúsult, a babát pedig évek óta kiljebb és kiljebb tologatjuk. Most áldom a sorsomat, hogy egyik sincsen, borzasztó nehéz lenne az életem. NEm tudom mi lesz. Sok jóra nem számíthatunk borzasztó dolgokat lehet hiteles ( nem gyurcsány orbán és társai) emberektől hallani.
2009. márc. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Nem lesz gyors és nagy felépülés, mert az olajkitermelés csúcspontján vagyunk. Innen már egyre kevesebb olajat lehet majd kitermelni, viszont a fejlődés megkívánná az egyre többet. Még nem értünk le a völgy aljára, rosszabb lesz jóval minden még ennél is, és nem nagyon lesz felfelé vezető út, hacsak nem változnak az emberek, és nem állunk át egy egyszerűbb életformára. Tudom hogy nem teljesen ez a kérdés, de a válságnak ez is egy oka.

Aki csak teheti, próbáljon meg önállóságra törekedni, közelebb a természethez, mert egy hirtelen változásba belepusztul az emberiség. A gyerekeket is próbáljátok ne csak számítástechnikára taníttatni, hanem mondjuk befőzésre, stb., nyugodtan nevessetek ki, de ha egy ember elgondolkodik és utánanéz ennek, már tettem valamit. ili

2009. márc. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
44%

CSAK KIHUZZUK MÉG EGY ÉVET AZTÅN MAJD MÅSIK KORMÅNY LESZ MAJD ÉN ORBÅN IDEJÉN ÉPITKEZTEM

DE MA MÅR BELE SE KEZDENÉK

2009. márc. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
A válság részben a túlnépesedés miatt van. (több olaj, több kaja, stb. kell, amiből egyre kevesebb lesz)
2009. márc. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

A válság nem a túlnépesedés miatt van hanem a túltermelés miatt.

Mert pl a suzuki gyár is minden évben csúcs termelést csinált, de nincs kinek eladni. AZ embereknek egyszer mindenük meglesz. Akinek meg nincs meg mindene annak ezután sem lesz miböl.


10 éve minden családnak csak egy autója volt, 20 éve minden családnak csak egy tv-je volt. 30 éve még a szomszéd autójával jártunk, 40 éve meg gazdag nagynéninél néztünk tv-t. MA meg minden családnak van 2 kocsija 3 tv-je. Ha elromlik veszik másikat de nem újat vagy is pár darab még eladható de sok nem. a gyárak túltermelték magukat rakatban áll az eladatlan termékük a raktárakban.

Akinek nincs 2 autója vagy 3 tv-je otthon az amúgy sem engedheti meg ö már nem potenciális vevö amúgy sem. Szóval túl sokat termeltünk midnenböl és a piac véges, mivel mi vagyunk a piac.

Ez az egész fejlett világra igaz. Afrika meg a szegény országoknak meg nincs pénze terméket venni.

2009. márc. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%

15:52-es vagyok


Tudtam, hogy ilyen válasz jön (Direkt nem emeltem ki, hogy RÉSZBEN! (hátha valaki odafigyel)).

2009. márc. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
15:11-es hozzászóló, Orbán Viktor sem fogja megoldani a problémáidat! Értsd meg, hogy ennél jóval mélyebben van a probléma gyökere.
2009. márc. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
Belegondoltam, és mit tudsz tenni? Azt, hogy nem ülsz a babérjaidon keseregve, hanem cselekszel, amit és amíg lehet, és ha jól keverted a lapjaidat, te és a családod nem fog összeroppanni. Csak kényelmesebb ücsörögni és panaszkodni, sokan csak azt csinálják, tessék, te csináld másképp, és nem lesz min siránkozni, én is másképp csinálom, és nem siránkozom, mert találtam egy jó utat, ami nem visz csődbe.
2009. márc. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nemhogy belegondolok, de saját bőrömön szenvedem! A gazdasági válság most jól jön, hogy arra fogják az egész szerencsétlen magyar gazdasági helyzetet! De már a világválság beköszönte előtt is a béka segge alatt voltunk! Csak most van mire fogni !

Nagyon sok év kell , hogy egy kicsit helyrejöjjön, feltéve, hogy lesz értelmes gazdaságpolitika a jelenlegi helyett. Lehet, hogy én addigra éhen is halok családostul?

2009. márc. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!