Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Vége a magyarságnak? Új Eu?...

Vége a magyarságnak? Új Eu? Van értelme? Akarja a népség?

Figyelt kérdés

Van egy cikk. Pontosabban ez: [link]

Traian Basescu szerint létre kellene hozni Az Európai Egyesült Államokat. Ennek köszönhetően vége lenne a magyarság becsületének, de nem csak a magyaroké, hanem minden más Európai országé.

Kérem próbáljuk meg ne gazdasági szemszögből nézni az egészet. Persze azért írhatunk azt is, csak másik bekezdésbe!

A kérdések adottak! Saját gondolatokat is fűzzetek hozzá!


2011. aug. 22. 11:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%

A magyarok becsületéek szinte már most is teljesen vége van.

Én inkább a magyarok szabadsága miatt aggódnék és a maradék józan eszük miatt.

2011. aug. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%

Amúgy meg nem tudna lérejönni egy Európai Egyesült Államok, ugyanis még az a lenge kapcsolat is lassan szétszakadozik, amit az EU önmagában jelent.

Hogy miért szakad szét? Mert mesterséges, gyökértelen és erőltetett, életidegen a szellemisége.

Az EU-t több nemzet és kultúra alkotja és azok a szerveződések, államalakulatok, ahol több nemzet/kultúra van együttműködésre kényszerítve, teljesen életképtelenek.


Lásd például a Szovjetuniót, avagy a Római Birodalmat, vagy az OMM-át. Az USA is addig volt erős és addig terebélyesedett, amíg egy kultúra, az európai kultúra volt jelen és volt miatta közös és egészséges alap, amire lehetett építeni és nem volt széthúzás.

Amióta pedig elszaporodtak a négerek és a latinok és a fél USA-ban bandaháborúk dúlnak, úgy elkezdett egy olyan szintre visszafejlődni az állam, mint egy latin-amerikai ország.

Lehet mondani, hogy rasszista vagyok, de ez a valóság. Cseresznyefánk csak akkor lesz, ha cseresznyepalántát ültetünk el és gondját viseljük neki. Ha beszórjuk gyomnövények magjával a környéket, abból még nem lesz cseresznyénk.


A jelenlegi helyzet szerint amúgy azért is életképtelen lenne az EEÁ, mert az államideológiája a kapitalista-liberális-multikulti demokrácia lenne, ami jelenleg éppen haldoklik és nemsokára szét is fog esni az életidegensége miatt.

2011. aug. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
57%

A népség csak kenyeret, és cirkuszt akar, amint az már az ókorban is olyan találóan megfogalmazták, vagyis fogyasztani, és szórakozni akar.

Közben a társadalmat valamilyen ideologia terelgetik politikai, és gazdasági szempontokból.

A jelenlegi uralkodó eszme korszaka lassan véget ér, és a világ "átöltözik".

Ennek nem értelme van, hanem szükségszerűsége, a becsülethez semmi köze, és akár lehetséges egy új Eu is, és még sokminden más.

2011. aug. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
63%
múlt heti hír. amúgy miért lenne vége? egy román politikus hülye ötlete, semmi több.
2011. aug. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
gondoltam hogy ki fogsz tenni egy kérdést a cikkel kapcsolatban...
2011. aug. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%

Támogatom.

Viszont az, hogy ezzel kihalna a magyarság, baromság. Nyilván lenne egy bizonyos szintű autonómiánk, és a hagyományokat ugyan úgy lehetne ápolni (vagy hanyagolni :( ).

2011. aug. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
23%
Én nem értem ezt a nagy siránkozást!! Csak addig lenne probléma az Európai Egyesült Államok amíg egybe nem olvad. Ez miért gond? Miért lenne mesterséges? Ti nem tanultatok történelmet?! A magyar nemzet is legalább ennyire mesterséges. Törzsek szövetségéből fúzionált egy nemzetté és ebben voltak idegen kazár törzsek is. Aztán képesőbb a besenyőktől kezdve a kunokig midenki jött. Ha akkor is lettek volna ennyira maradi emberek, akkor ma nem lenne magyar nemzet. A világ állandóan változik, miért gondolják egyesek, hogy pont a nemzetállam örök?
2011. aug. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
59%

Ez már nagyon régen megfogalmazódott, az EU-nak jó ideje kétféle jövőt képzelnek el: a szuverenitás még nagyobb mértékű feladását, illetve a nemzetállamoknak nevezett képződmények szorosabb együttműködését.

Én sosem hittem az elsőben, és az utóbbi időszak történései a második verzió esélyét is egyre inkább aláássák. Véleményem szerint eleve abszurd, hogy sokféle nemzet képes legyen egy állammá olvadni. Ezerféle kultúra, nyelv és érdek feszül egymásnak. Megnézném azt a francia parasztot, aki ugyanolyan fontosnak tartja egy magyar kollégája érdekeit, mint honfitársaiét.

Ez az összeolvadás szerintem csak központilag irányított birodalmak esetében lehetséges.

2011. aug. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
10%

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:41


Rosszul látod. Nem azon múlik az egybeolvadás, hogy egyes emberek mit akarnak. Ha a központ és a vezetők úgy akarják, akkor úgy lesz. Eltelik egy-két száz év és már egy nép is lenne Európa. Az USA-ban is sokan ellenezték az államszövetséget, az egy állammá válást meg végképp, de mégis ma már egy nép. Ki nem sz@rja le mit gondol xzy? Ma mégis kit érdekel, hogy annó mit gondolt a keszi és pár másik törzs tagjai? Végül is ma már tudjuk, hogy a törzsszövetség szükségszerű volt. Pár évszázad múlva a leszármazottaink úgyanígy fogják látni, hogy az Európai Egyesült Államok szükségszerű volt. Az egész Európa érdeke, mit érnek a kis vakarcs méretű európai nemzetállamok az USA, Kína vagy Oroszországhoz?

2011. aug. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
46%

Basescunak igaza van.

De persze védheti minden ország kicsinyesen a saját nemzeti hülyeségeit, hátha lecsúszik Európa a süllyesztőbe.

2011. aug. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!