Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Pályázatokról mi a véleményetek?

Pályázatokról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Én leírtam az enyémet. Az oldal alján van egy szavazás (igen-nem válaszokkal), kérlek titeket válaszoljatok az ott feltett kérdésre. Előre is köszönöm. S íme a link:


[link]


(Nem.. a hirdetésekre nem szükséges kattintani, nem az a lényeg. Nem keresek rajta semmit. :D)


2011. okt. 27. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Olvasd át újra, és javítsd ki a hibákat.
2011. okt. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Teljesen hülyeség amit leírsz, ne haragudj. Mi érdeke elhúzni a beruházást? Semmi. Mivel a támogatási okirat vagy a szerződés meghatározott határidőt ír elő, ehhez kapcsolódó költséget számol. Tehát ha van egy projektvezető és a beruházás-megvalósítás 12 hónap, akkor 12 havi bért támogat a pályázat. Nem többet, és nem kevesebbet.

És igen, a lehető legjobb, hogy szakembergárdához köti a megvalósítást. Persze mindenhol vannak visszaélések. De nézz meg egy civil szervezetet, aki indul egy TÁMOP-TIOP pályázaton: végre fog tudni foglalkoztatni és végre pénzt fog tudni adni annak, akinek eddig nem tudott. Pont ez a lényege.


És abban mi a szörnyű, hogy a projektvezető jól keres? Ennyit az az EU. Az pedig nettó hülyeség, hogy "pályázattal drágább". Miért is? Én megrendelem egy kiadvány nyomdai előállítását, arról kapok egy számlát, a nyomda meg azt sem tudja, hogy én az ő számláját benyújtom-e elszámolásra vagy sem. Mitől lenne "drágább?"

Persze te a kiemelt projekteket "élezted". Az politika, egész más.

2012. jan. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Belülről láttam kiemeltet és nem kiemeltet. Többet is. A nyomdás példád sántít, mivel tudja, hogy mire kell neked számla, s vastagabban fog a ceruzája rögtön. Hasonlóan összes kivitelezőnek, tervezőnek, beszállítónak.

De félreértettél is egyben. Azzal nincs bajon, hogy szakembereket KELL megbízni a végrehajtással, s azzal sincs, hogy munkát ad.

Azzal van problémám, hogy ugyanazt a beruházást törvényesen, számlával, szakemberekkel olcsóbban is meglehet oldani. De mivel közös pénzről van szó nem baj ha jobban kopik.

A projectvezetők bére azért így is felháborító. Amikor valaki ideje nagyobb részében a "főállásában" ül, s e mellett "projectvezet" súlyos százezrekért... az azért hadd fájjon már. Mert nem korrekt.

2012. jan. 29. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!