Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Zeitgeist...

Mi a véleményetek a Zeitgeist mozgalomról?

Figyelt kérdés
2011. okt. 9. 21:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%

Nos, az a véleményem a követőiről, amit egy bizonyos Lenin nevezetű úr mondott a nyugati országokban csodálatos és mennyei kommunizmusról firkálgató álmodozókról, miután munkálkodásai nyomán már pár százezer orosz lelte halálát:


"Számunkra, a kommunizmus számára ők a hasznos hülyék."

2011. okt. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
29%
Az a véleményem, hogy ők próbálják végre jó irányba terelni a társadalmat, de még mindig rengeteg az olyan sötét ember akit a pénz mozgat.
2011. okt. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Ha lehet, tekintsünk el attól, hogy a múltban sikerült örökre lejáratni minden egyes kezdeményezést ami úgy kezdődik: van jobb rendszer, mint a kapitalizmus mai formája.


Egyébként nem is a mozgalom érdekel igazán. A valódi kérdés: sose gondolkoztál rajta, hogy a pénzrendszer ( ahol a cél mindig a profit) hosszútávon nem motiválja, hanem gátolja az emberiség fejlődését?


Ha mindenkinek az egyéni jólétének növelése a cél, hogy jutunk egyről a kettőre? Milyen jogon várunk el bárkitől is tisztességet? Önzetlenséget? Hiszen lopás és lopás közt csak az a különbség, hogy törvényes vagy törvénytelen. Sok kakidobáló majom egy helyen... ez lesz így az emberekből.

2011. okt. 9. 21:30
 4/26 bánomisén ***** válasza:

De én elgondolkoztam rajta. És már kapacitálom is a NASA-t, hogy lőjenek föl engem is a Marsra a következő marsjáróval együtt, mert elegem van.


A Zeitgeist-ról pedig az a véleményem, hogy mindenki által ismert tényeket más logika mentén kapcsoltak össze - és lám, működik, így is lehet nézni a világot.

2011. okt. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
63%

Csak azt tudom írni amit egy hasonló kérdésnél olvastam egy másik válaszadótól:


"A Zeitgeist, ezt kellene felfogni, igazából NEM áll szemben a fennálló, globális kapitalizmusnak nevezett rendszerrel. Globális, kapitalista, szórakoztatóipari vállalkozásként szépen belesimul a rendszerbe. "

"Meg lehet érteni a világot, csak nehezebb, mint megnézni három youtube-videót.


Ha érdekel a politika, olvass politológiai szakirodalmat, ha érdekel a gazdaság, olvass közgazdaságtant, ha érdekel a társadalom, olvass szociológiát, ha érdekel a történelem, olvass történelmet. A zeitgeist azoknak készül, akik lusták egy könyvet a kezükbe venni, de mégis "érteni" akarják a világot. Hát az nem megy olyan könnyen."

2011. okt. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

"a pénzrendszer... hosszútávon nem motiválja, hanem gátolja az emberiség fejlődését..."

azért nem ártana ezt annak a fényében újragondolnod, hogy minimum a főníciaiak óta a pénz az, ami mozgatja az emberiséget, de ha kicsit is tágabban vizsgáljuk, akkor elmondható, hogy amióta ember van, azóta van pénzként funkcionáló egyetemes csereeszköze. (ez lehet színes kagyló, vagy akár méretes kődarab is...)

mégis, hogyan képzeled el a világot pénz nélkül?

(beviszel az áramszolgáltatóhoz két kecskét?)

2011. okt. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 bánomisén ***** válasza:
Én maximálisan el tudok képzelni egy pénz nélküli világot, sőt, kiválóan érezném magam benne. Azt viszont nem tudom elképzelni, hogy az emberek tudnák felelősen kezelni azt a világot, amivel a pénznélküliség jár. Jó alaposan meg vagyunk már rontva és ez csak egyre rosszabb lesz.
2011. okt. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
90%

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:59


Persze, szokták ezt youtube-műveltségnek is nevezni.

Azonban ha elismert professzoroktól hallod vissza azt, amire a film épül, akkor mindjárt máshogy néz ki a dolog. Egyébként teljesen egyetértek, azonban egy egy órás filmtől talán nem kéne elvárni, hogy felérjen több heti olvasással. Fizikai lehetetlenség annyi információt belecsempészni. Viszont nagyon jó alap ez a film a könyvekhez, hiszen "felébreszti" az embert, elárulja, hogy hogyan is működik valójában a rendszer. És ha az emberek ráébrednek, hogy a bankszektor mint pióca élősködik rajtuk, akkor majd lesz változás.

2011. okt. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Pénz=energia, átválthatod sok mindenre, pl egészség fiatalság, jó lakóhely...


Energiára meg más értékekre egyformán szükségünk van. Tiszességre is, de abból magában nem lehet megélni:(

De ha csak a pénz van akkor meg érzelmek nélküli robotvilág van, az se jó.

2011. okt. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint ugyanúgy a pénzre épített üzleti vállalkozás, mint amik ellen tüntet.


Továbbá kicsit szektaszaga van, ami már rossz.


Persze vannak "szimpatikus" elképzeléseik, de hát hány olyan mozgalmat láttunk már, mely mézes-mázos, szépnek tűnő társadalmat ígért, aztán ugyanúgy csak a pénzre ment rá, mint a többi...

2011. okt. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!