Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki itthon...

Van itt olyan, aki itthon akart maradni, de a mostani helyzet függvényében mégis inkább menne?

Figyelt kérdés

Sok egyetemistatársammal ellentétben én az itthon maradás szószólója voltam sokáig. Nem akartam itt hagyni a családomat(bár ők küldenének ki) és úgy gondoltam, hogy megéri az országért dolgozni. Ha mindenki elmegy csak még jobban leamortizálódik és a maradóknak még nehezebb lesz.

Ám a mostani politikai helyzet, megélhetési helyzet miatt már én is elkezdtem gondolkodni, hogy maradjak-e. Nem végzek tingli-tangli szakot, kapnék külföldön munkát.

Elég csalódott vagyok.

Van más is, aki egyre inkább tanakodik az ország elhagyásán, akár egyedül akár a családjával? Ha igen, mi a fő indoka?


2012. ápr. 25. 16:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincs. Itthon a legjobb:


[link]

2012. ápr. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én hasonló cipőben járok. Két éve végeztem, mérnöki diplomám van és sehová nem tudok bekerülni. Az egyik helyen túlképzett vagyok, a másik helyen nincs 3-4-5 éves tapasztalatom. A szüleimmel élek, néha akad 1-2 napos ilyen-olyan munka, de komolyabb semmi. Újabban már a végzettségemet is letagadom néhány álláspályázaton, csak rendes munkahelyem legyen. Még van 3-4 hónapnyi tartalékom és akkor nagy valószínűséggel elmegyek ebből a nyomorból külföldre.

orbán meg b@ssza meg az egymillió új munkahelyét.

2012. ápr. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A fő ok a lakáshitel,és a munkanélküliség.Valamint a munkahelyen hülyére dolgoztatnak,szabadság nincs,a fizetés semmire nem elég.Én maradtam a párom ment,egyenlőre.
2012. ápr. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, érdemes kinn körülnézni. És ha azután még mindig itt akarsz élni, akkor hazajössz.

Jó diplomával néhány évig nyugaton mellbevágó lesz a különbség, garantálom.

Én is maradni akartam, aztán kipróbáltam....

2012. ápr. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Két évig voltam munkanélküli. Itthon szerettem volna maradni, de nem úgy hozta a sors. Kb. 2 ezer leadott állásjelentkezés után (nem viccelek) a második külföldi próbálkozásom sikeres volt, most egy multinacionális vállalatnál dolgozom, rendes fizetésért, és a munkámat megbecsülik. Ugyanezt szerettem volna otthon is, de nem úgy hozta a sors.
2012. ápr. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 32 vagyok, van egy másfél éves kislányunk, most várjuk a következő babát. Férjem menne, akár már holnap, bátyám már évek óta Angliában dolgozik egy gyönyörű kisvárosban. Nagyon szeretem meglátogatni, utazni is nagyon szeretek, mégis ezt érzem az otthonomnak. Engem is elkeserít, hogy az ember lassan már nem önszántából költözne külföldre, hanem egyszerűen a magyarországi helyzet kényszeríti ki, hogy így tegyen.

Én most, hogy gyerekem lett, érzem át azt, hogy mit jelent a magyar nyelv, az ország, a kultúra, a hagyományok. Lehetne, hogy másik országban éljünk, de engem kicsit megriaszt azt a gondolat, hogy a gyerekeim egy idegen ország történelmét, irodalmát, stb. tanulják az iskolában. Az mégsem az övéké. Szerintem kell, hogy legyen gyökere az embernek, akárhova vetődjék később az életében. Azt hiszem, hogy ez a kötődés maradna ki a gyerekeim életéből, ha külföldön nőnének fel. Valami csodára várok itthon, de napról napra jobban felháborít, hogy már szinte élni sem hagyják az embert.

2012. ápr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én 17 éves vagyok. Imádok Magyarországon élni, imádom Budapestet, a szülővárosomat.

Kiskoromban minden vágyam volt Londonban élni, de nem csak a jobb megélhetés miatt, csak azért, hogy világot lássak. De az idők folyamán egyre több minden kezdett ehhez az országhoz kötni: barátok, élmények és természetesen a kis családom. De elég rossz körülmények között élünk. Ráadásul az álommunkám pont egy olyan szakma, amit itthon egyáltalán nem fizetnek meg. Pedig minden vágyam lenne, hogy a jelenlegi középiskolámban taníthassak, de 98 ezer forintos kezdőfizuért NEM éri meg.

Németország korántsem tökéletes, sőt pl sztem az időjárás szar, az emberek zárkózottak, a városok pedig modernek (ez nekem negatívum), de mégis úgy gondolom, hogy tanárként ott jobban meg tudnék élni.

Ugyanakkor nagyon fájna a szívem, ha itt kéne hagynom a világ legszebb városát (szerintem ugyanis Bp. az). Mindenütt a hangulatát, építészetét keresném, de még egy ilyen város nincs. Nagyon hiányozna. Minden.

Jelenleg olyan 50-50-re teszem az itthonmaradás és a kiköltözés esélyét, de tudom, ha kimennék, eszméletlen honvágyam lenne. Ugyanakkor a jelenkori magyar politikai helyzet is (pl hogy egy szimpatikus pártra nem tudnék szavazni, mert NINCS) külföld esélyét növeli... :/

17/f

2012. aug. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!