Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi lesz így az emberekkel?

Mi lesz így az emberekkel?

Figyelt kérdés

A fél ország elvan adósodva. Családok kerülnek az utcákra.

A fiatoknak nincs jövője. Az öregek ,meg kihalásig dolgoznak, ha nincs elég nyugdíj..Az a cél, hogy megdögöljön a nép? Kell a hely másoknak? Vagy mi? Erős tudatosságot érzek abban,hogy gyakorlatilag ellehetetlenítik az embereket,a megalázó fizetésekkel, és a munka nélküliséggel, és az ehhez képest aránytalanul magas szolgáltatási, élelmiszer stb árakkal?A nyugdíjat inkább 85 éves korig felemelik,minthogy ki kelljen fizetni. Kinek áll ez érdekében? Miért?

Másokat nem érdekel, hova tartunk, és,hogy gyakorlatilag kipusztulunk így?



2012. aug. 16. 15:08
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
64%

Ez a régió pusztulásra van ítélve. Nem csak Magyarország, hanem pl. Románia és Bulgária is.


Pokol Béla könyvét olvastad?

2012. aug. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
De én nem akarok így elpusztulni! Gyűlölöm,hogy teljesen tehetetlen vagyok,megvan kötve a kezem. Nincs pénzem külföldre menni, Nem, erről szól? Szerinted miért vagyunk pusztulásra ítélve?
2012. aug. 16. 15:39
 3/34 anonim ***** válasza:
Igen... Pokol Béla: Európa végnapjai a könyv címe.
2012. aug. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
60%
Pont ez a céljuk, hogy ne legyen magyar... Végre valaki aki rajtam kívül ugyanígy érez...
2012. aug. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
62%

1. A fél ország el van adósodva, mert a fél ország felvett ÖNKÉNT hitelt. Persze, a reklámokat nyomatták, de senki nem kényszerítette őket a hitelfelvételre. És jött egy olyan esemény, amit SENKI nem látott előre, és ez olyan változás volt, aminek a hatására még a megfontoltabb emberek sem látták reálisnak.

2. A fiataloknak van jövője, ha tanulnak, és a megfelelő képességeket szerzik meg (ez nem egyenlő a diplomával, hanem a jó egyetem jó szakán szerzett diplomával, nyelvtudással, munkatapasztalattal – Pesten mindezt meg lehet szerezni, csak dolgozni kell érte), és akár mozdulni hajlandóak. De igen, valóban igazad van abban, hogy pl. vidékről nehéz kitörni, de onnan sem lehetetlen, csak kemény munka. (Tapasztalatból mondom)

3. A termékek ára nagyjából tükrözi a nyugati árakat, mert a termékek valóban ennyibe kerülnek. A különbség gyakran a magyar kormány által kivetett adókban van. Mert miért is kerüljön mondjuk Ugandában egy Mercedes 100 forintba, csak mert ott szegényebbek? (erős, sarkított példa)

4. A nyugdíjkorhatárt nem azért emelik, mert nem akarják, hanem mert nem tudják kifizetni a nyugdíjakat. Vagy szerinted hol van az a magyar gazdaság, ami ki tudja ezt termelni?

5. Semmi tudatosság, összeesküvés meg áskálódás nincs ebben. Kinek kellene a hely? Miért kellene nekik ez a hely, és miért nem más hely? Itt sokszereplős, soktényezős folyamatok eredményét látod, amit egy ember, csoport egyszerűen nem tud kivitelezni. Ráadásul senkinek nem áll érdekében az, hogy az embereknek ne legyen pénze, és az utcán éhen dögöljenek. Mi értelme lenne ennek?

2012. aug. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Nem tudják kifizetni? Érdekes! 300 politikust király színvonalon eltudunk tartani, és milliós jutalmakat szétosztani.Szerintem a 100 politikus is elég lenne és nem 700 ezres fizuval, hanem 250-el mondjuk. Az angol királyi család nem kerül ennyibe. Én azt hittem nincs pénz az országban, azért van kismillió adó..egyébként sehol máshol nem ekkora az adó se a baki kamat. Hitel nélkül kinek van pénze lakáshoz jutni? Netán 70-120 ezerből 40 év alatt félreteszi ,hogy az utolsó 10 évére már jusson? Több ismerősöm, szakemberek több diplomával nyelvizsgával nem tud elhelyezkedni. Vidéki helyzetet nem is említem,mert tragikus.Van itt pénz kérem szépen, csak kell azoknak akiknek már annyi van,hogy hova tenni se tudja? Kérdezem én,minek egy kezekbe 20-40 milliárd? Hány ember élne meg abból tisztességesen? Igazad van, én kérek elnézést!
2012. aug. 16. 16:15
 7/34 anonim ***** válasza:
93%

5:


1. Egyrészt egyetértek. Viszont tukmálták is rendesen az emberekre a hitelt, nekem pl. lerobbant a mosógép, azonnal kellett venni. Hitelre vettem, kifizettem 10 hónap alatt, azóta folyamatosan hívogatnak, leveleket küldözgetnek, hogy vegyek fel 1 milliót, 1,5 milliót, stb. Ismerősnek kellett lakáshitel, forintot akart. Szinte mindenki hülyének nézte, amikor sokkal olcsóbb volt a devizahitel. Most ő nem is szívott vele.



2. "A fiataloknak van jövője, ha tanulnak,"

Ha ki tudják fizetni a képzédük költségeit, vagy vesznek fel diákhitelt. Na és mit dolgozzanak? Orvos, ápolónő, tanár? Éhenhalnak. Vállalkozó? Szétadóztatják. Multinál? Addig van munkája, amíg el nem viszik a munkát Indiába vagy máshová.



3. Egyes termékek nyugaton olcsóbbak. Angliában pl. a ruhák, autó.


4-5: egyetértek.

Ez szerintem nem tudatos tönkretétele az országnak, egyszerűen balf.sz a vezetés (eddig minden kormány) és mi is, hogy nem zavartunk el mindenkit a búsba és hagyjuk.

2012. aug. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
32%
16:10 - es egyáltalán nincs igazad, nagyon szemellenzősen látsz mindent... sok a hozzád hasonló és valószínű ezért (is) tart itt az ország...:(
2012. aug. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
74%

16:35!

Ha valamelyik állításommal nem értesz egyet, kérlek, indokold, érvelj, mert ez így semmi. Viszont alátámasztott és logikus érvekkel meggyőzhető vagyok.

2012. aug. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

16:25

1. Ahogy írtam, nem tagadom, nyomatták a reklámokat. De hogy ki engedett nekik, az már egyéni döntés volt. Hiába nyomatják nekem a hitelkártyát (bankban dolgozom, a saját munkatársaim keresnek meg), én váltottam ki. Egyéni döntésem.

2. Ha ki tudják fizetni a képzédük költségeit, vagy vesznek fel diákhitelt. Na és mit dolgozzanak? Orvos, ápolónő, tanár? Éhenhalnak. Vállalkozó? Szétadóztatják. Multinál? Addig van munkája, amíg el nem viszik a munkát Indiába vagy máshová.

És aki így látja, abból semmi nem lesz. Tanulhat, és felveszik állami képzésre. Ha tudja, hogy nem dolgozik majd itthon, akkor félretesz arra, hogy vissza tudja fizetni. Ha nem veszik fel államilag finanszírozottra, akkor felvesz diákhitelt, és olyan szakot választ, ahol majd tud annyi pénzt keresni, amiből visszafizeti. Válasszon előre megfontoltan.

3. Miért olcsóbbak? Mert azt mondják, hogy szeretjük az angolokat, ezért kevesebbért adjuk el nekik? Vagy mennyi is az adó rajta? Mennyi működési költséget és adót kell kitermelnie a bevételből a cégnek? Mennyi a szállítási költség? Én az alap termékek áráról beszélek, nem a rárakódott egyéb költségekről.

2012. aug. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!