Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A segélyért sírni érdemes,...

A segélyért sírni érdemes, vagy dolgozni menni?

Figyelt kérdés

Ezért dolgozik Magyarország munkaképes lakossága... Napjainkban...


A roma családnak van 6 gyereke. Beadták intézetbe őket.

Majd jelentkezett a család rokonsága és egy pár nap múlva kihozták őket, mint nevelőszülők.

Az állam megszabadul a gyerekektől és fizet. Nem is keveset.

Gyerekenként *80.000 (!!!),* azaz összesen *480.000 forintot havonta*.

Az apa és az anya nem válnak el, de külön lakcímre jelentkeznek be, így mindkettőjük megkapja *a szociális segélyt* az önkormányzattól, *39.100 forintot fejenként. *Így további *78.200 forinthoz* jutnak.

*Lakásfenntartási támogatásként további 9.800 forintot* kap a család.

Erre jön még a családi pótlék, *12.600 gyerekenként, további 75.600 forint*.

*Természetesen* ???? ingyen tankönyvek és ingyenes iskolai étkeztetés is jár.

Ezen kívül minden hónapban átmeneti segélyért is sorban állnak, ami *havi 30.000* Forint az önkormányzattól. (Ha nem kapnak, akkor ott hagyják a gyerekeket a jegyzőnél,ezzel "zsarolva" a hatóságot.)

Így a család havonta *cirka 673.600 Forint bevételhez jut!!!*

Telik máris plazma TV-re, meg lízinges Suzukira is a papának.

Ha dolgozni menne és keresne 100.000 Forintot havonta, akkor a bevétel lecsökkenne 175.600 Forintra.


És ők beszélnek arról, hogy "elnyomják" őket a büdös rasszista magyarok... és még tüntetni is van pofájuk


"Ne bántsd a magyart, hisz az adójából élsz..." -azt hiszem ez most nagyon aktuális.


Te mennyiért dolgozol, nap mint nap?


2009. aug. 31. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez a helyzet.

De miért menne dolgozni ha kap !

Szülj Te is 6-ot. :-)

2009. aug. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 baranyi kálmanné ***** válasza:
100%
Nekem egy van akkor szűlők még vagy 5 gyereket.Ennyi segélyé,mért ne.
2009. aug. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre válaszolva: mivel én magyar vagyok, hiába sírok, muszáj melózni minimálbérért.
2009. aug. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

1.) Ha egy nevelőszülő 80ezret kapna 1 gyerek után, akkor minden ember nevelőszülő akarna lenni!!!

Sajnos, nem ennyit kapnak, nem tudom ezt az agyrémet honnan vetted?


2.) Nem akárki lehet nevelőszülő : a Gyámhatóságnál szigorú feltételekhez, iskolázottsághoz és nevelőszülői-tanfolyamhoz kötik ezt a státuszt! A lakásuknak is meg kell felelnie a követelményeknek, 6 gyerek elhelyezéséhez 3 kétágyas szobát kell biztosítaniuk!

A Gyámhatóság állandóan ellenőrzi a nevelőszülőket, emellett el kell számolniuk havonta a kapott pénzekkel, mit mire költöttek!


3.) Családi pótlékot minden Mo-on élő magyar állampolgárságú gyerek kap, függetlenül a bőrszínétől...

Vagyis a jehovista 12 gyermekes családnak is ugyanúgy jár!


4.) Ingyen tankönyvet is minden olyan gyerek kap, akiknél a családban legalább 3 kiskorú eltartott van, illetve az anya "egyedülálló"... (Elképednél, ha látnád így évelején, hány műkörmös, iPhone-os, 6milliós autóval érkező anyuka veszi át az ingyen tankönyveket és kicsit sem cigányok!!!)


5.) Hemzseg Mo. a házasságnélkül együttélő pároktól, akiknek már van 2-3-4 közös gyerekük, de anyagi megfontolásból jobb nekik nem összeházasodni, mert így ők is ugyanúgy tarthatják a markukat a segélyekért, kedvezményekért... Papíron külön lakcímen laknak, valójában együtt, minimálbérre vannak bejelentve, zsebbe meg felveszik a többszázezret... Ugye te is ismersz ilyen párokat?... És ők sem cigányok!!! :D

Szerinted az ő adójukból mennyit kap az állam?


6.) Próbálj meg lízingelni egy autót, ha nincs munkahelyed és nincs kimutatható jövedelmed!... :D


7.) Lakásfenntartási támogatást sem bőrszín alapján osztogatják, sok szegény magyar család is igényli és kapja! (Őket is ítéljük el emiatt?)


Nem vagyok cigány, de az igazságtalanságot nem tudom elviselni!

2009. aug. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 baranyi kálmanné ***** válasza:
13:43
2009. aug. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 baranyi kálmanné ***** válasza:
13:43 kőszi
2009. aug. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"1.) Ha egy nevelőszülő 80ezret kapna 1 gyerek után, akkor minden ember nevelőszülő akarna lenni!!!

Sajnos, nem ennyit kapnak, nem tudom ezt az agyrémet honnan vetted?


2.) Nem akárki lehet nevelőszülő : a Gyámhatóságnál szigorú feltételekhez, iskolázottsághoz és nevelőszülői-tanfolyamhoz kötik ezt a státuszt! A lakásuknak is meg kell felelnie a követelményeknek, 6 gyerek elhelyezéséhez 3 kétágyas szobát kell biztosítaniuk!

A Gyámhatóság állandóan ellenőrzi a nevelőszülőket, emellett el kell számolniuk havonta a kapott pénzekkel, mit mire költöttek! "


Ez még nem kizáró ok arra, hogy valaki ezzel a "módszerrel" legyen méggazdagabb.

Ex-sógoromnál(egyáltalán nem cigány) volt(van) 6 intézetes gyerek a szülei 3 gyereke mellett. Több jön nekik az államtól mint amennyibe eltartani kerül(és ez így helyes szerintem).


Sosem értettem, miért a személyre haragudnak aki él a lehetőségekkel, kiskapukkal, amit az állam hagy nyitva...

2009. aug. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tisztelettel elnézést kérek. Ezt „segélyezési rendszer írást” mailban kaptam, és csak bemásoltam ide, kíváncsiságból, hogy ki mit szól hozzá. De úgy látom, a tények ezek szerint el vannak ferdítve.
2009. aug. 31. 17:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Megyek szoláriuma és ezentúl Lakatos Ramszesz a nevem.A hülyének is megéri.
2009. szept. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!