Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Segélyért munkát? Végiggondolt...

Segélyért munkát? Végiggondolta ezt valaki?

Figyelt kérdés
Egyre gyakrabban hallani, hogy a segélyért végezzenek közmunkát az emberek. Most én azt nem értem, hogy a segély, az jelenleg bizonyos ideig, meg egyes feltételek esetén alanyi jog. Munkáért munkabér jár, ami után adózni kell. Akik mégis támogatják ezt a rendszert, hogy gondolják, miképpen lehet értelmes munkát adni a nem is tudom hány százezer munkanélkülinek?
2010. jan. 7. 11:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Arra mindenképpen jó lenne, hogy a munkanélküli ne dilizzen be, míg nem talál semmit, pedig már bármit elvállalna, és keresi is. Én 3 hónap után kikészültem.
2010. jan. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%
tudod, a munkanélkülieknek sokszor ajánlanak munkát a munkaügyiben, de vannak egyes emberek, akiknek sokkal kényelmesebb semmittevéssel, segélyből éldegélni, és ezért visszautasítja a felajánlott munkákat....akkor mégis mennyire akarhat dolgozni? Más kézzel lábbal menne bármit csinálni... ezután nem lesz ilyen...ha valaki visszautasítja a munkalehetőséget, mert nem tetszik neki, akkor keressen olyat, amilyen tetszik, de segély nélkül...
2010. jan. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
12:04 - Ajánlanak munkát a munkaügyiben? Ne haragudj, de ez nekem új. Hol van az a csodaország, ahol munkát ajánlanak a munkanélkülieknek a munkaügyiben? 2-szer voltam munkanélküli, több napon keresztül álltam a hidegben órákat, fél napokat, csak azért, hogy kiadjanak 1-1 nyamvadt papírt, de munkát azt nem ajánlottak.
2010. jan. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Én is így fogok dolgozni, ha minden összejön. 3 éve (!) vagyok munkanélküli, legalább 500 helyen próbálkoztam, még takarítani se vesznek fel érettségivel (!).

Portás leszek a falunk polgármesteri hivatalában...de dolgozni fogok!!!!!!

2010. jan. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
59%
hidd el, annak aki már évek óta munkanélküli, ajánlanak...
2010. jan. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
12:46 - Te voltál már munkanélküli? Tudod, mit csinálnak - néhány kivétellel - az ügyintézők? Az egyik az orrom előtt netezett, és ő volt felháborodva, hogy kérdezni merészeltem. Nem foglalkoznak ezek azzal, hogy a munkanélkülinek munkája legyen.
2010. jan. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Most csak példaként: eddig XY kapott segély címén havi 30ezret. Ezután ezt a 30ezret ledolgozza minimálbér óradíjával. Vagy esetleg kap még hozzá valamennyit. Túl nagy befektetés se kell ebbe.
2010. jan. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%

Ennek az egésznek az az értelme, hogy akiknek hosszú ideje nincs munkájuk, azok ne szokják meg ezt az állapotot és ami fontosabb, a gyerekeinek se ezt a példát mutassa. Ennyi és nem több. A segély nem játék.

Emellett nem lehet megcsinálni azt sem, hogy "munkanélküli" vagy, felveszed a segélyt, de közben elmész feketén dolgozni. Ez utóbbin sokáig lehetne vitatkozni, ezért most ne tegyük :)

2010. jan. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Most csak példaként: eddig XY kapott segély címén havi 30ezret. Ezután ezt a 30ezret ledolgozza minimálbér óradíjával."


Ha minimálbér óradíjával ledolgozza, akkor minimálbérért dolgozik, magyarul munkabért kap, nem segélyt.


Pontosan ez az, amit nem ért a kérdező (és én sem, mivel értelmetlen): mit akar jelenteni az, hogy "munkáért segély". Ha az ember dolgozik és ezért fizetnek neki, az nem segély, hanem munkabér.

2010. jan. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%
Igen, végül is az, de ezzel meg lehet különböztetni a többi munkától.
2010. jan. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!