Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi ez az új "hóbort" a munkált...

Mi ez az új "hóbort" a munkáltatóknál hogy így hirdetnek?! Támogatás igénylése miatt csak első munkahely garancia feltételinek megfelelő jelentkezzen?

Figyelt kérdés
Volt már hogy akartam jelentkezni a lakhelyemtől 40km nyire lévő munkahelyre két éve.amikor egy jelentkezési lapot töltöttem ki, akkor ép pár végzős diák ment be csoportba egy xy gyárba.tudom a pályakezdők felvételét támogatja az állam.ezért lehet hogy egy év múlva kirúgják őket ,és megint vesznek fel újabb pályakezdőket.ez olyan mint a tesco (tuskó) mert ha jobban megfigyelitek ,ott mindig van felvétel.mert felveszik az alkalmazotta ,majd 3 hónap után kidobják.és állambácsi tejel nekik hogy mennyi embert foglakoztat.Persze év végén kijön az 1000 ember.de csak az adott boltba 100-an melóznak.tudom mert voltam ilyen helyen.és sokan alátámasztják ezt a nézetem!

#munka #fejpénz #állami támogatott cégek.
2013. júl. 1. 07:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi a kérdésed? Mert amit a címben feltettél meg is válaszoltad.
2013. júl. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 rémuralom ***** válasza:
Ez nem a munkáltatók hibája. Ők átlapozgatják és értelmezik a törvényeket, aztán megpróbálják úgy alakítani a tevékenységüket, hogy a lehető legjobban jöjjenek ki belőle. Itt az állam a ludas, mert nem a valósághoz igazítja a törvényeket, hanem a mindenkori kormány által elképzelt ideális világhoz. Azt gondolják derék politikusaink, hogy ha hozunk egy törvényt, hogy a pályakezdők felvételét támogatjuk egy bizonyos összeggel, akkor a cégek majd megtartják az összes dolgozójukat, és mellé még felvesznek újakat is. Hát a fenét. A cégek nagyon jól tudják, hogy hány dolgozóra van szükségük, és szívbaj nélkül kirakják a régieket, ha az újakkal jobban járnak. És az egész még ezen felül is kontraproduktív, ugyanis az még hagyján, hogy a nem pályakezdők emiatt nem tudnak elhelyezkedni, de ha felveszik a pályakezdőt, aztán három hónap után kirakják, akkor onnantól már ő sem számít pályakezdőnek, ezért ő is nehezen helyezkedik el a továbbiakban.
2013. júl. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!