Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miert van az szerintetek,...

Bakur12 kérdése:

Miert van az szerintetek, hogy nalunk es Kelet-Europaban ugyanaz a termek rosszabb minosegu, mint mondjuk Ausztriaba, meg nyugatabbra?

Figyelt kérdés
Nem kene szerintetek valamit tenni az ugyben, mert ez eleg gaz. En is eszrevettem a kavekon, meg a parfumokon, hogy az itteniek sokkal ocskabbak, pedig ugyanaz a gyarto, meg nev meg minden. Bizonyitottak is, hogy ez van: [link]

2013. aug. 31. 22:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Én is észrevettem már.

Textilöblítőkön például ,amit Ausztriában vettem annak erősebb az illata és jobban, hosszabb ideig a ruhában marad.

Pedig ugyanaz a flakon ugyanolyan, mint a magyar, csak az írás német.

2013. aug. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Most tényleg rosszabb is, vagy csak olcsóbb?

Szerintem igyekeznek belőni a termékek minőségét és az árkategóriát, hogy a lehető legmagasabb profitit érjék el.

Ha annyival többen veszik az olcsóbb, hígított cuccot, mint a csúcsminőségűt csillagászati áron, nem kell sokat gondolkozniuk ezen. Inkább vegyenek tízen hétszáz forintos szocskát, mint hatan ezerforintost.

2013. aug. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Mert az Eu ide hordja a hulladékját.
2013. aug. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
A külföldről bejövő termékek azért szarok, mert mi vagyunk Európa szemetese, a nálunk gyártott termékek meg azért szarok, mert spórolnak a minőségen, anyagmennyiségen, hogy a gyártó haszna minél több legyen.
2013. aug. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Durva, hogy mennyire leneznek minket. Gondoljak ezeknek, az igenyteleneknek ugyis mindegy. Ezek Azsiabol jottek, nekik ugyanabban a csomagolasba adhatunk szart is, mert azt is megeszik.:D Most komolyan vettem ezt a Jakobs Kronung kavet, olyan ize van, hogy majdnem ihatatlan. Ha meg Nemetorszagba veszed akkor kave ize van. Remelem veszik lassan az adast az emberek s tesznek ellene.
2013. aug. 31. 22:54
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak ebben.


A szuper német Mercedes gyárba, amire Bajnai meg Orbán annyira büszke, ebben a gyárban elég elavult gépekkel dolgoznak az emberek.

Azokat a munkagépeket Németországban már leselejtezték és ezen spórol a gyár.A dolgozóknak jóval nehezebb ezzel dolgozni.


A másik, hogy a magyarok akik a németországi Mercihez kimentek , őket a cég buszra ültette és végig ülte az a tízen X órát.A német munkások akik meg a magyarországi Mercihez jöttek, ők repülővel mászkálhattak.

2013. aug. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Komplikato ***** válasza:

Ez már régi sztori sajnos. Mondjuk kaja ügyileg is valószínűleg ez van, de műszaki cuccban biztosan.


Régen voltak monitorok, nem is olcsó grafikus monitorok. Állítólag az összes olyat ami C és D kategóriát kapott a tesztelésekben ide hordták, a német és osztrák csak A és B szintűt kapott.


Vagy volt a hírhedt kelet európai Matrox videokártya, ami egy részt lassabb volt sokkal, másrészt csak a legendás képminőséget biztosító árnyékolás nem volt rajta a kimeneteknél ... Meg elég sok összehasonlító fotó van arról, hogy tőlünk nyugatra el se lehet adni egy alaplapot, videokártyát ha az alkatrészek picit ferdén vannak rajta, hiába működne nem veszik meg. Nálunk meg nem is tudom miért 80%-ban csak ilyet kapsz. :D

De legalább drágábban ...

2013. aug. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 gabrielash válasza:
A válasz egyszerű: Jó minőségű MAGYAR cucc megy ki, sz-ar kínai, nyugati cucc jön be. Ezeket átcsomagolják, hogy made in eu és kész. Külföldi címkés magyar cucc kint, magyar címkés külföldi sz-ar bent.
2013. szept. 1. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Mindenki kapott egy lajkot. Esetleg, ha van valakinek meg tapasztalata?
2013. szept. 1. 15:03
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Megtudtuk legalább, hogy a Kotányinak az osztrákok se se elég nyugatiak.:)


Amúgy benne a szövegben a hivatalos indoklás, helyi alapanyagból, a fogyasztói környezetre reagáló összetétellel helyi munkaerővel gyártják a cuccot, ez eredményezi a minőségkülönbséget. Az árdifit meg a nyugati és keleti adók és járulékok különbsége is jelentősen befolyásolja.


Nem alaptalan persze a dolog, de hogy szeméttelepnek használnak minket az enyhén szólva is túlzás.

2013. szept. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!