Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit szólnátok egy ilyen...

Nemzeti_Harcos kérdése:

Mit szólnátok egy ilyen rendszer bevezetéséhez?

Figyelt kérdés

Manapság, amikor a fiatalok körében egyre elterjedtebbek az emo, páva, és hasonló stílusirányzatok, úgy gondolom, hogy túlságosan eluralkodott az individualizmus, és egyre jobban háttérbe szorult a kollektív gondolkodás. Ezért előjöttem pár javaslattal, hogy hogyan lehetne kicsit kiszorítani a nyugati "kultúrát", és visszahozni a militarista gondolkodásmódot a fiatalok körében.


-Az iskolákban testnevelés órákon focizás helyett menetelést tanulnának, felsőbb évesek pedig terepgyakorlaton vennének részt


-Az iPod tiltott tárgy lenne, helyette magyar gyártású kazettásmagnókról hallgatnák a fiatalok Eminem és Katy Perry helyett az Omega és az Időgép slágereit, illetve a nemzetet és az államot dicsőítő lelkesítő dalokat


-Minden 12. életévét betöltött fiatalnak el kellene költöznie kollégiumba, ahol szigorú szabályok szerint élnének 18 éves korukig


-A tv-ben az agyrohasztó sorozatok helyett propagandaműsorok mennének, melyekben szintén a nemzetet és az államot dicsőítik, illetve magyar gyártású filmek


-14 éves korára mindenki tudna fegyvert forgatni és lovagolni


-A szabad bölcsészet és hasonló "szakok" helyett a fiatalok megismerkednének a mezőgazdaság fortélyaival, és a traktorhasználattal. A 90% a mezőkön, illetve a húsipari feldolgozóüzemekben dolgozna


-Kötelező sorkatonai szolgálat, ahol megtanulják a bajtársiasságot


-A rendőri pályát vonzóbbá tennénk, ezáltal megnövelve a közbiztonságot


Nos, mit szóltok az általam megálmodott világhoz? Szerintem rend és fegyelem lenne, és a közbiztonsággal se lenne annyi probléma mint most.



2015. aug. 7. 20:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
A Wartburgot lecserélnéd lovakra?Ezt nem néztem volna ki belőled.
2015. aug. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Már a kérdésből tudtam, hogy te vagy a Wartburgos troll.
2015. aug. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen támogatnám.
2015. aug. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Szelreld meg a Wartburgot pálinkával a kezedben.
2016. jan. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"-Az iskolákban testnevelés órákon focizás helyett menetelést tanulnának"


Focizás helyett? Ehhez mit fog szólni a Kárpátok Géniusza?

2016. jan. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
60%

Ezt szólnám hozzá:

Először is, nekem sem tetszenek ezek a pávás, ecsethajú és társaihoz hasonló stílusirányzatok, de szerintem nem túl individuálisak ezek, mert ezek is egy csoporthoz tartoznak, kb. semmi önállóságuk nincs. Viszont ha te megszabnád, esetleg milyen ruhájuk, frizurájuk legyen az embereknek, teljesen elvenné az egyediségüket, amit nem tartok jónak. Viszont akkor gondolom kevérbé is öltöznének a nők k**vásan, kihívóan, nem tudnák úgy csábítgatni a pasikat, jó hatással lenne a párkapcsolatokra.


"-Az iskolákban testnevelés órákon focizás helyett menetelést tanulnának, felsőbb évesek pedig terepgyakorlaton vennének részt "


A focizás szerintem is baromság, arról nem beszélve, hogy rengeteg pénz van beleölve, eközben pedig pl az egészségügy romokban. De a menetelés pontosan miért is jó? A terepgyakorlat nem hülyeség, plusz az erőnlétet növelő gyakorlatok, ezek igen, hasznosak lennének.


"-Az iPod tiltott tárgy lenne, helyette magyar gyártású kazettásmagnókról hallgatnák a fiatalok Eminem és Katy Perry helyett az Omega és az Időgép slágereit, illetve a nemzetet és az államot dicsőítő lelkesítő dalokat "


Miért, mi bajod van Katy Perryvel és a többivel? Valószínű azért hallgatják őket az emberek, mert tetszik a zenéjük, jobban, mint a magyaroké. Ergo szerinted ne azt hallgassák, ami tetszik, hanem ami kötelező. Nem attól lesz valami jó és minőségi, mert magyar. És ez nem csak a zenére vonatkozik. Attól még a magyar is lehet jó, de nem biztos, hogy mindenkinek arra van igénye. Minek rájuk erőltetni?


"-Minden 12. életévét betöltött fiatalnak el kellene költöznie kollégiumba, ahol szigorú szabályok szerint élnének 18 éves korukig "


A bentlakásos sulit támogatom, amennyiben ingyenes a szállás. Önállóságra tanítja a fiatalokat. S szigorú szabályaid alatt viszont nem tudom, mit értesz.


"-A tv-ben az agyrohasztó sorozatok helyett propagandaműsorok mennének, melyekben szintén a nemzetet és az államot dicsőítik, illetve magyar gyártású filmek "


Minek dicsőíteni a magyar államot, mi olyan jó benne? Szóval egy nagyképű, öntelt nemzetet akarsz nevelni. Dicsőítés helyett talán fejleszteni kéne. És sok propaganda meg agyrohasztó műsor helyett inkább biológiáról, tudományokról szóló műsorokat kéne vetíteni, ami nem hülyíti az embereket, hanem talán valami ismeret is rájuk ragad, és itt is kevesebb olyan kérdés lenne hogy "Csókolóztunk, terhes vagyok?".


"-14 éves korára mindenki tudna fegyvert forgatni és lovagolni"


Teljesen egyetértek.


"-A szabad bölcsészet és hasonló "szakok" helyett a fiatalok megismerkednének a mezőgazdaság fortélyaival, és a traktorhasználattal. A 90% a mezőkön, illetve a húsipari feldolgozóüzemekben dolgozna "


A mezőgazdaság és a traktorhasználat jó ötlet szerintem. De mi az hogy a 90% mezőkön, húsiparban dolgozzon??? Hova kell annyi hús? XD Ki lesz orvos? Ki lesz biológus? Ki lesz gyógyszerész? Ki lesz autószerelő? Meg úgy egyáltalán...Ha csak a maradék 10% csak orvos lenne, még az is kevés.


"-Kötelező sorkatonai szolgálat, ahol megtanulják a bajtársiasságot "


Felőlem. Csak ne élesbe menjen, mert baromira nem díjaznám, ha a bajtársiasságra nevelésed miatt veszne oda a leendő férjem.


"-A rendőri pályát vonzóbbá tennénk, ezáltal megnövelve a közbiztonságot "


Hát én nem csak vonzóbbá tenném, hanem jobban is képezném őket.


Egy másik kérdésednél is láttam pontokat, azokra is írok itt:


"-Kötelező 2 hónapos katonai nyári táborok 18 év alatt (semmi internet, tv, mobiltelefon vagy hasonló ezalatt a 2 hónap alatt)"


A katonai jelzőt leszámítva okés. És a lányokkal mi lenne, őket is katonáknak képeznéd? XD


"-Lenne néha atomriadó gyakorlat (ezáltal megtanulnák, hogy mindig készen legyenek) "


Oké, ez jó.


"-Újra lehetne a gyereket verni a szülőnek és a tanároknak "


Hát verjék, néha tényleg megérdemlik, viszont akkor a pedagógus állásjelentkezést szigorítanám, mert szerintem sok "tanár" visszaélne vele.


Már miért tisztelnénk csak úgy alapból a felnőtteket? Meg úgy bárkit, akit nem is ismerünk? Azt ki is kell érdemelni.

Meg aztán...A te elgondolásod szerint akkor...A felnőttek miért nem tisztelik a fiatalokat? Őket lehet verni? Nem zavar, hogy belőlük lesznek a felnőttek? XD

2016. jan. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Mit lehet ehhez szólni?Hajrá!Vissza a múltba!Szerintem "Kádár Apánk" sírna a meghatottságtól,ha ezt olvashatná.
2016. febr. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
tiszta budapest retró haláli
2016. febr. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Marhaság... Kérem a következőt!
2016. febr. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
bubó már elavult, az már a gundel-takács
2016. febr. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!