Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerinted akkor is depressziós...

Szerinted akkor is depressziós nép lenne a magyarság ha hirtelen osztrák életszínvonalon élnénk?

Figyelt kérdés
ugyanúgy menne 0-24 a panaszkultúra?
2016. nov. 15. 13:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ha ez így hirtelen törtènne ahogy írod akkor k.va nagy eufória lenne, hiszen jobb munkakörülmènyek mellett keresnènek az emberek 3x 4x annyi pènzt.
2016. nov. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%

Igen.

A magyarok régen is ilyenek voltak és ezután is ilyenek lesznek.Azok pedig akik ebből a sorból kilógnak mindig el vannak kergetve vagy ki vannak közösítve..

2016. nov. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem a magyarok alaptulajdonsága ez. Legfeljebb nem lenne ennyire depressziós a nép, de találna valami mást úgy is.
2016. nov. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%
Magyarság egy szolganép.
2016. nov. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

Igen. Egy nép általános közérzete, és a tudományosan felmérhető pszichés-mentális állapota, teljesen független az anyagi körülményeitől.


Vizsgálják ezt rendszeresen sokféle módszerrel, egyelőre azt nem igazán tudni, hogy mitől függ, de az kizárható, hogy mitől nem függ. És például az anyagi helyzettől nem függ.


Részben igaza van az első válaszolónak, hogy ha hirtelen mindenki háromszor-négyszer annyit keresne, lenne egy hirtelen euforikus hullám, de ez hamarosan lecsengene. Nem változna a depresszióval kezelt betegek száma, a szenvedélybetegek száma, az öngyilkossági kísérletek száma, stb.


És rövid idő után ismét elkezdenének az emberek panaszkodni. Hozzáteszem, a kötelező panaszkodás nálunk a folklór része. Nem csak mentális oka, de kulturális hagyománya is van. Ezért panaszkodik még az is, aki különben nem is érzi sz@rul magát. Mert aki mentális okokból panaszkodik, az legalább valóban sz@rul is éli meg a helyzetét (még ha nem is kéne, hogy úgy élje meg).

2016. nov. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
4,5 éve dolgozom külföldön, és látok rengeteg magyart, aki a jobb élet ellenére is ugyanaz a begyepesedett, mindenben a rosszat látó, mint otthon. Aki eredendően ilyen, neki a pénz, jobb körülmények sem segítenek, sajnos.
2016. nov. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem élhetünk osztrák életszínvonalon, ugyanis osztrák életszínvonal pont azért nem lehetséges itt, amiért depressziósak a magyarok.

Ez pedig a rosszindulat és az igénytelenség, ami a magyar szívekben lakik.

2016. nov. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
há' itt mindenki nyavajog, azért én kipróbálnám egy évig..
2016. nov. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Van akinél igen menne a "panaszkultúra" de az olyanok mint én akik vehetnének egy fiatalabb komolyabb autót, nem kéne számolgatni hogy most a kutya egyen jobban vagy én, a polcokról sem azt veszem le ami olcsó, hanem amit megkívánok, akkor már egy szavam sem lenne.
2016. nov. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"há' itt mindenki nyavajog, azért én kipróbálnám egy évig.."


Mi tart vissza? Az EU munkaerőpiaca nyitva áll előtted is.

2016. nov. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!