Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem értek a politikához,...

Nem értek a politikához, ezért a kérdés, hogy milyen törvényt írt alá Áder János, hogy ennyire ki vannak akadva az emberek?

Figyelt kérdés
És olyan ember véleményére lennék kíváncsi, aki tudja a forrását ennek a törvénynek, hogy el tudjam én is olvasni. Elfogult emberek véleménye nem érdekel (akik nem tudják magát a törvényt, csak azt idézik amit valahol pl. szülőktől hallottak. )!
2017. ápr. 16. 14:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%

Egy zsidót megfosztanak az egyik bevételi lehetőségétől.

Marha nagy ügy.

2017. ápr. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
4%

Na kik vannak ennyire nagyon kiakadva, az a néhány száz tüntikéző? :D

NE HAGYD MÁR MAGAD MARHÁNAK NÉZNI!

2017. ápr. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De min vannak kiakadva? Ezt szeretném tudni.
2017. ápr. 16. 14:49
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

A kormány elfogadott egy olyan törvényt, amely (főleg a) CEU egyetem elé gőrdít megoldhatatlan akadályokat s ezzel ellehetetlenülhet a további folytonos működése. A kormány propagandája szerint törvénytelenül működik, ami nem igaz. Azonban a továbbiakban nem tudja - valószínűleg - törvényesen folytatni. Ez nagy különbség. A törvény hátterében valószínűsíthető a kormány Soros György elleni hozzáállása s nem szakmai szempontok. Ezt nem elfogultság mondatja velem, hanem a széles közvélemény és azon egyetemek CEU mellé állása is, mint Oxford, vagy akár a Harvard és sorolni lehetne még.

Kissé zavaros már hogy mi a probléma a CEU-val, mindenesetre a kormány szerint törvényellenes két diplomát adni egy egyetemi szakról. Valójában egy diploma van, amely az USA-ban sok helyen akkreditálva van. Az utóbbi időkre már CEU 16 szak is rendelkezik magyar akkreditációval, amihez azonban külön szigorlatokat is teljesíteni kell, tehát automatikusan nem ad magyar diplomát. Az egyetem nem rendelkezik az USA-ban egyetemi karral, épülettel s ez az új törvény szerint gond, hiszen mostantól ez követelmény lenne. Ennek nem tud a CEU hirtelen megfelelni és emiatt mondja a közvélemény - szerintem joggal - hogy a törvény a CEU-ra lett szabva, azaz az ellehetetlenítésére. Az egyetem kb. 26 éve működik, 13000 diák végzett, nemzetközileg nívós helyet foglal el az egyetemek között. Ami viszont nagy bibi vele, hogy a kormányunk mostani irányvonalával enyhén szólva nem kompatibilis az intézmény. Áder megvétózhatta volna a törvényt, nem tette.

2017. ápr. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Amin a legtöbben - én is - ki vannak akadva, hogy jelen esetben egy szakmailag széles körben elismert egyetemet ideológiai okokból akarnak elkaszálni. Eddig szépen működött. A mostani, precedens értékű törvénykezés azt sejteti, hogy a kormány bármilyen intézményt ellehetetlenít, ha úgy tartja érdeke. Erre korábban is volt példa, csak nem ekkora méretben és az oktatás amúgy is nagyon kényes téma. Az alternatív iskolákat is évek óta fúrta, gáncsolta a KLIK.
2017. ápr. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Mondtad hogy ne elfogult választ adjunk. Én mindezt objektíve próbálom nézni, habár nem titkolhatom hogy mélységesen ellenzem a kormány oktatáspolitikáját. De ezt nem nagyon lehet szerintem szebben látni, csak ha valaki totál elvakult kormánypárti/zsidó-Sorosüldöző.
2017. ápr. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Még mindig nem kaptam hivatkozást, sose érdekelt, hogy mi az emberek véleménye, azt majd én kialakítom, hivatkozást kértem volna. De úgy látom, máshol kell keresgélnem, mert itt egy rakás véleményt találtam. (ami továbbra sem érdekel)
2017. ápr. 16. 14:58
 8/14 anonim ***** válasza:

5. oldal.


[link]

2017. ápr. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Én is megtaláltam, bár ez a törvényjavaslat,de mivel elfogadták ugyanaz a kettő:


[link]

2017. ápr. 16. 15:28
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát akkor ennyi, nem tudom mi egyéb érdekelt volna még.
2017. ápr. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!