Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Aki támogatja a sorkatonaság...

Aki támogatja a sorkatonaság újbóli bevezetését, az milyen konkrét érveket hozna fel mellette, ami szerint ennek egyértelmű előnyei lennének?

Figyelt kérdés
2021. dec. 31. 16:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
17%
Nem lenne ennyi bokalengető 40 kilós libbantharcos, akinek nem az lenne a legnagyobb problémája hogy aznap éppen minek érzi magát. 🙏
2021. dec. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Offolni fogok. Szerintem értelmes választ nem nagyon fogsz kapni mert én akárhány embert megkérdeztem hogy mondjon konkrét indokot hogy miért tartja ezt fontosnak és miért is vezetné be újra nem tudott még egyik sem értelmes választ adni, csak annyit hogy "há mer a fiataloknak kell a fegyelem, meg tanuljanak rendet" Csak azért mondta mert neki anno kötelező volt és volt is bent és ha neki kellett szenvednie akkor más is szenvedjen. Én például az a kivétel vagyok aki ment volna sorkatonának mert én ismerettségi körömben hallgattam olyan sztorikat amiket az ember jóformán csak ott élhet át, meg nekem tetszett is volna ez a dolog. Az hogy én akkor lettem 18 éves amikor már egy ideje nem volt kötelező arról nem tehetek, hivatásosnak meg esélyem nem lett volna bekerülni mert maradandó sérülésem van egy baleset miatt ami végett valamennyire le is vagyok százalékolva és akármilyen munkát sem végezhetek. Pályaválasztás idején mondták hogy tűzoltó, rendőr ne akarjak lenni mert arra alkalmatlan vagyok orvosi szemmel nézve.
2021. dec. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
38%
A kötelező sorkatonaságnak semmi értelme nem lenne, de az sem állapot, hogy egy csomó ember nem dolgozik semmit, hanem másokkal tartatja el magát... Na ez ellen a jelenség ellen viszont fel kellene valahogy lépnie az államnak. Gondolok itt azokra, akik pl az élettársukkal tartatják el magukat, ne mondja senki, hogy ez normális.
2021. dec. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
73%

Én abszolút nem támogatom.

Sokan a sorkatonaságból lelki roncsként jöttek ki, majd elcsúsztak az alkoholizmusba.

De a szerencsésebbeknek is egy szenvedéd volt, ők azok, akik nagyon vissza akarják hozni. De nem azért, mert fegyelem tanulás, hanem ha nekik rossz volt, a mai fiataloknak is legyen rossz. Tehát ez is egyfajta irigység.

2021. dec. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
50%

Én azt a fajtát támogatnám, mint ami Izraelben, Dél-Koreában van.

Pár hónapos intenzív kiképzés.Nem a csicskáztatásról szól,hanem tényleg megtanulják az alapokat.A "haladó" dolgokat, meg úgyis a hivatásosak csinálják.


Nőknek és a férfiaknak is egyaránt.



Komolyabb válságok is lehetnek a jövőben.Például komolyabb migrációs válság, ott a katonák erejére is szükség lesz, hogy képesek legyenek visszatartani a migránsokat.

2021. dec. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
19%

Azért lenne értelme, mert kis ország vagyunk, így tisztességes méretű és erősségű honvédő hadsereget nem tudunk profikból felállítani.

Teszem azt a románok hadserege sokkal erősebb, mint a magyar, nem beszélve Ukrajnáról, amely szintén határos és nem mindig baráti ország, de természetesen amíg egy szövetség, mint jelen esetben a NATO tagjai vagyunk, addig nem égető gond egy erősebb, nagyobb hadsereg felállítása, mert a szövetségesek garanciát adnak a mi védelmünkre is, de teszem azt, ha kilépünk esetleg at EU-ból, ami bizonyára nem fog megtörténni, legalább is remélem, akkor már a katonai szövetségi tagságunk felett is rezeg a léc, így ha onnan is kikerülünk, akkor elkerülhetetlen a sorkatonaság bevezetése, vagy megnézhetjük magunkat, mert ismert az antik szlogen:

"Si vis pacem, para bellum!"

(Ha békét akarsz, készülj a háborúra!)

Esetleg még a szövetségeseink kérésére lehet szükséges megnövelni a katonai potenciálunkat, ez egyenlőre így még nem vetődött fel.

2021. dec. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
36%

Hármaska: a Kádár korszakban volt kötelező a munkahely, tudod akkor büntették a közveszélyes munkakerülést. Csak nem ezt az időszakot sírod vissza?

Miért fáj amúgy neked ha valakit eltart az élettársa, mert esetleg megteheti? Irigykedsz talán valamelyik ismerősödre?

2021. dec. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%
Alapkiképzést támogatom, az ártani nem árt,és egyhuzamban sem kell lennie. De a régi rendszert nem támogatom az szívás volt
2021. dec. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%

Amire hivatkozni szoktak "ottan majd tanulol egy kis fögyelmet".


Aha tehát ha a szülőnek alkalmatlan emberszerű lény nem tudott tisztességesen gyereket nevelni akkor mindenki adójából lakassák a gyereket 3-6 hónapig egy laktanyába ahol majd a szülői alkalmatlanságát amit 18 évig bizonyított hozzák helyre 3-6 hónap alatt? :D


A saját balfaxságát ne az adónkból akarják már korrigáltatni ezek az életképtelen szülőutánzatok.


Meg lehet nézni a jelenleg 40 körüli korosztályt és felette, olyan fegyelmet tanultak a koszos gatyájukat nem tudja a többség a szennyesig kivinni.

2021. dec. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 kürasszír ***** válasza:
40%

# 6


EZT ÍRTAD: "Azért lenne értelme, mert kis ország vagyunk, így tisztességes méretű és erősségű honvédő hadsereget nem tudunk profikból felállítani."


Egy sorozott tömeghadsereg sokkal drágább, mint egy hivatásos, profi hadsereg.


A 21. században nem a létszám a fontos, hanem a fegyverzet, 400 db modern tank sokkal többet ér, mint 100 000 gyatrán kiképzett sorkatona.

2022. jan. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!