Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek is jó lenne...

Szerintetek is jó lenne fejleszteni, modernizálni a magyar hadihajózást?

Figyelt kérdés
A jelenlegi hadihajóink elavultak nagyon, aknamentesítésre jók. De a rajtuk lévő ősöreg 20 mm-es légvédelmi gépágyú, az maximum meggymagköpködő. Szükség lenne korszerűbb hajókra, komolyabb fegyverzettel.

2022. febr. 19. 17:24
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%

" 20-22 korszerű hajó árából viszont kijönne 60-70 harckocsi/önjáró löveg aminek több hasznát vennénk. "


Nem mindenhol tudsz bevetni harckocsikat. 20-22 korszerű hajó, egyébként nem akkora lóvé egy hadiköltségvetésben. 20-22 db folyami hajó üzemelése bőven kevesebb, mint 4-5 db haditengerészeti fregatt vagy romboló üzemeltetése. Régebben amúgy volt szó a Duna-Tisza csatornáról is, ami összekötötte volna a két folyót, a teherhajózás szempontjából. Régebben volt normális teherhajózás is Magyarországon. Duna-tengerjáró teherhajók is voltak.

https://www.youtube.com/watch?v=TOTktsz5Yqs


[link]

2022. febr. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
62%

#21 asszem' nem értünk abban egyet, hogy egy folyami hajót, vagy egy harckocsit lehetne Magyarország területén (vagy misszióban) több helyen bevetni...

Nem haditengerészeti fregattokkal, hanem harckocsikkal, önjáró lövegekkel hasonlítottam össze az árát. Haditengerészeti fregattra pláne nincs semmi szükségünk, de nagyobb folyami flottillára sem a fent említett okok miatt.

2022. febr. 20. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
62%

Ami meg a Duna-Tisza teherhajózási csatornát illeti... bocs, de hidrológiai és gazdasági szempontból is egy agyrém, tervasztalon született fantazmagória. Pont arról szól a hivatkozott EU-s projekt is, hogy ahhoz is ép' csak elég a Duna vízhozama nyáron, hogy járható legyen valamennyire. Nagyon sokszor így is csak egy nyomvonalon lehet hajózni (ismered gondolom a hírekből "hajóvonták találkozása tilos"). Arra pláne nem lenne elég a Duna vízhozama, hogy még egy csatornát is feltöltsenek azért hogy utána a Tiszán rekedjen meg az adott teherhajó.

Igen, nagyobb arányú volt régebben a vízi teherforgalom, de mára erősen visszaszorulóban van (inkább csak a turisztikai forgalom mutat fellendülést). Egyszerű közgazdaságtani okokból (lassú, túlságosan kötött és a ki-berakodások költségeivel megnövelten már csak az ömlesztett áruk esetében éri valamennyire meg). A vasúti és a közúti forgalom egyszerűen olcsóbb, nincs kikötőkhöz kötve. Hamburgban, Amszterdamban kirakják a konténert onnan kamionra és a gyárban, logisztikai depóban teszi közvetlenül le. Az ömlesztett áruk nagy részénél is olcsóbb a raktárban rárakni a vagonra, leömleszteni a fogadóhelyen - spórolnak vele két átrakodási költséget.

2022. febr. 20. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
62%

Ja és Duna-tengerjáró hajók... ami Dunán elfér az minden csak nem kontinensközi közlekedésre alkalmas hajó. Gazdasági szempontból labdába sem rúg a több ezer konténer befogadóképességű nagy konténerszállítókhoz képest (a világrekorder MSC Oscar közel 20 ezer TEU kapacitású!). Max. a Fekete, vagy a Földközi-tengeren tudna biztonságosan közlekedni (ott sem minden időjárási körülmény között), vagy partközelben az Európai partoknál. Ezekre a helyekre meg nem viszünk annyi ömlesztett árut hogy ki lehessen rentábilisen használni őket.

Voltak "tengerjáró" Duna hajók, de egyszerűen túlhaladta az idő ezt a korszakot.

2022. febr. 20. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

"Haditengerészeti fregattra pláne nincs semmi szükségünk"


Nem is említette senki sem, hogy ilyen kellene.


"Pont arról szól a hivatkozott EU-s projekt is, hogy ahhoz is ép' csak elég a Duna vízhozama nyáron, hogy járható legyen valamennyire. Nagyon sokszor így is csak egy nyomvonalon lehet hajózni (ismered gondolom a hírekből "hajóvonták találkozása tilos")."


Semmi nem igaz ebből megint. A regensburg-i kikötőben melóztam (2020-2021), ahol magyar teherhajók a Suzukikat hozták és azt pakoltuk át hajóról vagonokra. Télen-nyáron jöttek hetente nem is egyszer. Hülyeség, hogy csak épp elég nyáron az, hogy járható legyen, román és török(!) hajók is jöttek nyáron dögivel. Mert

nem német hajóból van sok!


"Ja és Duna-tengerjáró hajók... ami Dunán elfér az minden csak nem kontinensközi közlekedésre alkalmas hajó."


Szokás szerint most sincs - és eddig sem volt semmiben - igazad. Amíg voltak ilyen hajók, de bizony dél-amerikától kezdve, USA-ig mentek. Az más kérdés, hogy ilyen folyami tengerjárók már nincsenek.

De nekünk elég lenne az is, ha menne rendesen/jobban a belvízi hajózás. Mert van egyébként teherhajó a Duna magyarországi szakaszán, csak nem magyar hajók és uszályok.

2022. febr. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
43%
12# igen azok mint sok más téren tikntve hogy nem igazán értenek a hadászathoz erre jó példa hogy az így is 70 éves harckocsikat (amiket használnak szóval majd az összeset) a napra kirakva egy főút mellett lévő telken egy szétjuggatott beton kerítés (egyik oldal) másik oldal meg egy félig bedőlt drótkerítés (másik oldal) mögött tartják amit összesen 2 darab katona meg egy kutya őriz még egy rohadt kamera sincs a környéken na ez a román haderő. Azzal a flottillával amivel rendelkeznek meg már akkor elbánik a légierőnk mielőtt elindulnak a flottájukkla meg próbálhatnak feljönni a dunán (mondjuk megnézem hogy jönnének át a vaskapun
2022. febr. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
97%

" Azzal a flottillával amivel rendelkeznek meg már akkor elbánik a légierőnk mielőtt elindulnak a flottájukkla meg próbálhatnak feljönni a dunán (mondjuk megnézem hogy jönnének át a vaskapun "


Egy szóval nem mondtam azt, hogy a román folyami flotta hajói nincsenek elavulva. Dehogynem! Csupán annyit említettem, hogy JOBBAN vannak felfegyverezve, mint a jelenlegi magyar "hadi"hajók. Sőt, külön ki is tértem rá, hogy a román monitorok légvédelmi fegyverzete ugyanolyan rossz, mint a magyar hadihajóké.


Persze, hogy a légierőnk elbánna pár olyan hajóval, aminek a légvédelmi gépágyúi a szotyiköpködő kategóriába tartozik. De ez nem azt jelenti, hogy nem lehetne ellátni egy hajót normális, modern és erős légvédelmi fegyverrendszerrel és hozzá radarral.

A román hadsereg lehet nagyobb, mint a magyar de elavultabb, sok mindent nem jól csinálnak (ahogyan amúgy mi sem!), nem is róluk kell alapjáraton példát venni. A román folyami flotta hajóit csak azért hoztam fel példának, mert még így is ezek az elavult hajók, a legerősebb folyami hajók a térségben.


Magyarországnak elég lenne maximum(!) 20 db folyami hadihajó, ami korszerű és modern, megfelelő fegyverzettel. Itt nem nagy flottára kell gondolni. Viszont a jelenlegi "hadi"hajóink iszonyatosan öregek és már 20 évvel ezelőtt is cserére (nem felújításra!) szorultak.


Magyarország területe nagyrészt síkság. Páncélos dandár kell, önjáró aknavető, önjáró tüzérség (oké van már Leopard meg Panzerhaubizte, de kévés) és - AMI MÉG MINDIG NINCS! - önjáró csapatlégvédelmi lövegek. No meg harcihelikopterből is több kellene.

2022. febr. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

Régebben volt Magyarországon belvízi és tengeri teherhajózás. Volt folyami flotta és folyamőrség, nem is olyan kis létszámú, és az akkori kornak megfelelően voltak felfegyverezve. Az, hogy manapság sok minden nincs, az nem azt jelenti, hogy nem lehetne. Mert 20 modern folyami hadihajó az nem nagy pénz egy védelmi költségvetésben.


" Magyarország területe nagyrészt síkság. Páncélos dandár kell, önjáró aknavető, önjáró tüzérség (oké van már Leopard meg Panzerhaubizte, de kévés) és - AMI MÉG MINDIG NINCS! - önjáró csapatlégvédelmi lövegek. No meg harcihelikopterből is több kellene. "


Az édesapám anno egy ZSU-23-4 Shilka-n volt oldalszög-magasság kezelő operátor. :)

Hát igen, rengeteg téren kellene fejleszteni a honvédséget.

2022. febr. 20. 09:04
 29/37 anonim ***** válasza:
0%

28# most jelenleg is fejlesszük a létszám is elkezdett növekedni egyre többem jönnek.

És amúgy nem azért nem jönnek sokan mert feleslegesnek tartják hanem mert pl aki most iskolás és az akar kenni azt kiröhögik így elveszti az önbizalmát mikor én viltam ilyen helyzetbe 10 éve (most vagyok 25) ugyan ez volt hogy mikor megkérdezték kiröhén elmondtam kiröhögtek hogy "hÁt Az GyErEkEs" hát tévedtek. De nem is ez a téma most.

Ahogy írtam az utóbbi 10 évben olyan szinten fejlődött hogy rá se lehet ismerni 10 éve a honvédség volt a térség legrosszabb hadereje ma már csak lengyelroszág, csehország, ausztria előz meg minket a térségben fejlettség terén a különleges egységeink sorra tartják a világ top10-ében lévő 5.helyet az SAS, 3 amcsi nem tudom most hirtelen melyik, és az első helyen a specnaz viszont NATO viszonylatban a különlegeseink a specnaz kiesésével 4.-ek európaiba meg 3. Az amcsik kiesésével V4 viszonylatba meg a miénk a legjobb.


Elérgeti ezt a szintet az ország minden téren 10-15 éven belül akár ausztriát is lehadhatjuk vagy egy szinten lehetünk vele

2022. febr. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

29#


[link]


Ez egy régebbi cikk, mikor még messze nem volt annyira fejlett a magyar honvédség. De már itt sem volt egyértelmű, hogy Ausztria annyival erősebb.


A jelenlegi honvédség, szerintem minimum ugyanolyan erős, mint Ausztria. Az osztrák sorkatonaságot azt hagyjuk, mert egy vicc kategória. Rengeteg, fiatal osztrák kollégám volt, akik meséltek arról a kis 9 hónapjukról. 3 hónap alapképzés, 4 hónap "közmunka" (erdőtakarítás, idősotthonokban segítenek, ismertem olyat akinek a szakaszát kiküldték a földekre spárgát szedni... stb.), a maradék idő alatt pedig sportprogramok (de még csak nem is sportlövészet vagy küzdősport, hanem pingpong, foci...stb), és hereverés (videojáték, kártyázás, ivás...stb.) a körletekben. 10 alkalomnál többször nincs fegyver a kezükben.

A hegyivadász alakulat amennyire durva nevük van, pont annyira nevetségesek. Lovas-gyalogos egység, lovagolni tanulnak, van terepismeretük, és lőnek egy picit. Mindezt havi nettó 300 euróért (Nem, nem írtam el, háromSZÁZ euro, a fizujuk). Akármelyik 15 éves romagyerek elkenné a száját, bármelyik frissen végzett osztrák sor"katonának".

Sőt, most már úgy van, hogy a 9 hónap sorkatonaságot ki lehet váltani 9 hónap közmelóval. Nálunk a húsüzemben is volt 2-3 olyan 18-19 éves osztrák kölyök akik a sorkatonai szolgálatukat úgy váltották ki, hogy a húsüzemben melóztak 4-6 órát, utána mentek még 3-4 órát melózni máshova, 300 euróért. Kötelező sorkatonaság is csak azért van az osztrákoknál, mert még mindig több a nyugger Ausztriában, mint a fiatal, és az idősebb korosztály mindig megszavazza, hogy maradjon a sorkatonaság.

Szóval az, hogy Ausztriának hány tartalékos "hadra fogható" tökmagtüzér nehéz-airsoftos paprikajancsija van, az nem tényező. :)


4-5 éven belül lehagyjuk Ausztriát. Főleg akkor ha megépülnek a fegyvergyáraink.

2022. febr. 20. 10:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!