Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Sorkatonaságban megesett néha...

Sorkatonaságban megesett néha olyan, hogy valaki, akit kopaszként szívattak, később a leszerelés után valamiképpen bosszút állt az őt szívatókon?

Figyelt kérdés
Tehát hogy az első hónapokban, kopaszként az öreg katonák szívatták őt. És mondjuk, hogy a leszerelés után hónapokkal vagy akár évekkel valahol civilben összetalálkozott az őt egykor szívatókkal. És még élt benne a düh a szívatásokért, és megbosszulta a dolgot valamilyen formában, akár csak verekedéssel. Lehet tudni ilyen esetekről?

2023. máj. 30. 19:34
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
20%
Eleve kérdező, annyi eszed lehetne, hogy ott ahol az életed a társadtól függ, eleve nem fognak semmi olyasmit megtűrni ami a közösségi szellemet bomlasztaná, vagy a közhangulatot rombolná. Ehhez már nem kicsit kell fogyinak lenni, hogy valaki ilyeneket elhiggyen. Füvet festeni zöldre bzmeg... :D
2023. máj. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
21%
A honvédség az a hely volt, ahová még a leszerelésed után is visszamentél, hogy találkozhass azokkal a tisztekkel, tiszthelyettesekkel akikkel együtt szolgáltál, egyszerűen akkora barátságok alakultak ki és olyan embereket ismerhettél meg, akkora jellemeket, akiket a civil életben ritkán. És épp ez az ami a mai fiatalok életéből végleg kimarad. Lehet haverkodni persze munkahelyen is, csak sosem fogják azt átélni, ami életérzést a honvédség ad, hogy ezekkel az emberekkel tűzön és vízen át együtt vagyunk, korlátlanul bíznom kell bennük és ők is bíznak bennem és akár az életünk is egymás kezébe adnánk.
2023. máj. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
79%
Nem,ilyen sosem történt.
2023. máj. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
72%

És akkor a válasz:


Igen, megeshetett, de mint a fehér holló annyira volt ritka. Egyszerűen már sem jellemezte a helyet, hogy valaki egy ilyet megússzon szabadlábon, nem hogy a bosszú. Tételezzük fel, hogy ilyesmi előfordult, de arról akkor általában több ember is tudott, nem csak a bántalmazott és nem igazán volt olyan, hogy ne jelentette volna valaki. A közhiedelemmel ellentétben (a honvédség keménységre nevel) az ilyesmi a legszigorúbban üldözött volt és pontosan azért mert a csapatszellemet rombolta.



Személyes kérdés:

Te mint kérdező, bíznál-e egy olyan szakaszban, században akiket előzőleg a háború kitörése előtt bántalmaztál vagy megaláztál? (Most tételezzük fel, hogy te egy ilyen psichopata vagy)


Bónusz kérdés:

Mondjuk tábornokként, vagy belügyminiszterként, eltűrnéd-e az ilyesmit a Magyar Hadseregben, azok közt akiktől fegyveres konfliktusban az ország teljes sorsa függ?


Ha még így sem érted mért nem fordulhatott elő, akkor nálad nem kicsi a bajocska. :)

2023. máj. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
87%
Én tudok olyan sztoriról, hogy a leszerelés után a veteránok elkapták az őrmestert, és megverték egy kicsit.
2023. máj. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
90%

"Nem,ilyen sosem történt."


Bocs, de szerintem ezt sem jelenthetjük így ki. Pszichopaták mindenhol voltak. Iskolákban is előfordul bántalmazás vagy megalázás szép számmal. De azt teljes biztonsággal kijelenthetjük, ha ott ilyesmire fény derült az elkövető élete végéig bánta a születését. Annyira szigorúan büntették.

2023. máj. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
93%

"Én tudok olyan sztoriról, hogy a leszerelés után a veteránok elkapták az őrmestert, és megverték egy kicsit."


Veteránok Magyarországon utoljára a Második Világháborúból leszereltek voltak. Nem mondom, hogy hihető. Frontkatonáknál még kevésbé volt jellemző. Lelőhették a fronton, úgy hogy senki sem vizsgálta milyen lövedék ment át rajta. Ők szarakodtak legkevésbé leszerelés után, mert örültek, hogy élve értek haza.

2023. máj. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
100%
Meg háborús időkben még kevésbé volt jellemző az ilyen, mindenki az életét féltette, nem hogy még a másikat cseszegesse. Mármint katonák közt. A polgári lakosság ellen volt aki követett el erőszakot.
2023. máj. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
94%

Nem igazán volt ott ilyesmi. Én például Csabán voltam őrszazádnál. Napokban írta le valaki, hogy őrszázadhoz csak büntetekket sorozatok. Nekem sosem volt osszeütközésem a törvénnyel ezért ki is írtam erről egy kérdést. Többen válaszoltak, hogy ők is őrszázadnál voltak, sosem volt semmilyen törvényszegésük és akikkel együtt húztak surranót, azoknak sem.


Van egy olyan érzésem, hogy akik ezeket a baromságokat terjesztik, életükben nem is voltak katonák.

2023. máj. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
64%

"Én tudok olyan sztoriról, hogy a leszerelés után a veteránok elkapták az őrmestert, és megverték egy kicsit."


Ha te tudsz ilyenről, akkor te se voltál katona még életedben. Leszerelő eleve nem kockáztatott ilyet. Aki volt tudja miért.

2023. máj. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!