Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Aki még volt sorkatona, annak...

Aki még volt sorkatona, annak volt dolga katonai rendésszel (VÁP)? Ha igen mi, és mi lett a következménye?

Figyelt kérdés

2023. jún. 27. 10:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Tisztelegtem nekik. Elkérték a katonakönyvet és a szabadságos papírt, megnézték, és elmentek.
2023. jún. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Inkább "bajos" dolgokra gondoltam.
2023. jún. 27. 10:24
 3/19 anonim ***** válasza:
14%
Minden embernek volt, aki nem páva.
2023. jún. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Feljelentett tiszteletadás elmulasztása miatt. A peronra beálló vonat ajtajában álltak, elvileg járművön utazónak nem kell tisztelegni. Csak pont előttem álltak meg, a tömeg meg úgy összenyomott, hogy mozdulni sem tudtam. Október 23.-án volt ez, 2000-es parancs volt érvényben, azaz minden bünmtetést dupláztak. Karácsonyig nem mehettem haza, akkor is csak azért, mert a zászlóaljparancsnok jókedvében általános amnesztiát hidetett.
2023. jún. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Az igaz volt, hogy ha a VÁP "elkapott" valamiért az eltávozáson, akkor még aznap indulni kellett vissza a laktanyába?
2023. jún. 27. 11:31
 6/19 Salamon Bálint ***** válasza:
100%
Eltávról értünk vissza, a vasútállomásról gyalogoltunk a laktanya fele. Közben betértünk még pár kricsmóba, szóval jó kedvünk volt. Az úton énekeltünk, de a tiszti lakótelepnél megállított három VÁP-os. Felsorakoztattak, elvették a katona könyveinket és mindenkitől megkérdezték, hogy ő hangoskodott-e. A végén aki bevallotta, az visszakapta a katonakönyvet. A többiek mehettek másnap kihallgatásra.
2023. jún. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Mindenki találkozott "váposokkal" aki volt katona. Ott voltak a pályaudvarokon, az eltávon lévők körében népszerű krimókban. Szándékosan kellett "köcsögnek" lenniük.
2023. jún. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

#7: Én ezt tudom, éltem akkor, katona is voltam. Csak arra voltam kíváncsi, hogy ha valakit "megfogtak", az mit követett el?


"Szándékosan kellett "köcsögnek" lenniük."

Nyilván nem mehettek oda haverkodva intézkedni. Főleg egy tökrészeg katonához.


Voltak rendőr-katonai rendész járőrök is, mert ha civilben voltam, a VÁP nem igazoltathatott, ha egyenruhában, akkor meg a rendőr nem.

2023. jún. 29. 10:15
 9/19 anonim ***** válasza:
Én Táborfalváról jártam haza Budapestre és nem nagyon találkoztam velük a Nyugatiban, de egyébként amikor már nem kopasz voltam, volt bent civil ruha és miután kimentünk a laktanyából az 5-ös úton volt egy krimó ott egből átöltöztünk.
2023. okt. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Az már csak a vége felé lehetett, hogy volt bent civilruha. Én otthon mindíg "átvedlettem", bár meg volt ennek is a veszélye, ugyanis 1985-ben a katonáknál elvárt rövid haj még feltűnő volt a fiatalok körében, így pl. egy szórakozóhelyen gyanítható volt, hogy ki katona éppen. Civilruhást persze a VÁP nem igazoltathatott, de ha rendőrrel voltak, akkor már baj volt.

Én félév elteltével állandó civilruha-viselési engedélyt kaptam laktanyán kívűlre, így ez akkor már nem volt probléma.

2023. okt. 13. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!