Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ukrajna mire menne többel,...

Ukrajna mire menne többel, 220 db WZ-551, vagy 10db lynx harcjárművel?

Figyelt kérdés

Azért így adtam meg a mennyiséget, mert a wz-551 400 000 usd, míg egy lynx 9 millióba kerül.


Ha mindet profi személyzet vezeti, akkor melyikkel mennének többre?


Csak azért kérdezem, mert próbálom megérteni, hogy nekünk mi szükségünk volt a legmodernebb cuccokra? Mert értem én, hogy a kínai harcjármű egy buta, egyszerű cucc, de megvan a tűzereje. Ha támadás érne minket, akkor ugye a jármű kilövésére is drága fegyvereket használnak. Továbbá ha a túlélésért küzdenénk, akkor új embereket kellene besorozni, és egy ilyen eszközre gondolom, jóval rövidebb ideig tart a kiképzés.


jan. 31. 20:32
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon egyszerű és gyakorlatias választ fogok adni. 220db Wz551 kellene nekik. Mivel a sereg sírt, hogy van olyan dandár, ahova 2 gyalogsági szállító jármű jutott. Egyszerűen nem tudtak eljutni oda ahova kell, mert hatalmas járműhiány van. Tehát inkább a WZ, mint a gyaloglás.
jan. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Alapfogalom, APC - páncélzott csapatszállító, IFV - lövészpáncélos. Az APC-n is van fegyverzet és az IFV-k egyes típusai is képesek csapatszállításra, de harcértékben más kategória, jelentős különbség van köztük! Mind páncélvédettségben, mind tűzerőben, mind harctéri teljesítményben.

A WZ-551 (BTR koppintásként) egy APC, a Lynx lövészpáncélos.

Az ár vonatkozásában hozzáteszem, annak csak egy része maga a "vas" és a rászerelt fegyverzet. Nagyobb részt képvisel az elektronika, a tűzvezetés, a kommunikáció, a szenzorok (egyetlen infrakamera többe tud kerülni mint egy Audi).

Ettől még az ukránok örülnének szerintem kb. mindennek is amit megkapnak, mivel elég intenzíven fogynak a harceszközök a fronton. WZ-551-et egyébként nem fognak kapni. Kína nem szállít sem az ukránoknak, sem az oroszoknak.

jan. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
#7 linkelnél erről valami hiteles forrást? Egy másik harcjármű nehézgépágyúja meg tudja rongálni a T-72 felfüggesztését, lánctalpát, a szenzorokat, a géppuskát, esetleg (hátulról több pontos sorozattal) a motorteret, de a torony és a törzs páncélzatát nem üti át semmilyen szögből (még hátulról sem).
jan. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
13.: "30mm ammunition penetration", első találat: [link]
jan. 31. 23:19
 15/30 anonim ***** válasza:
#14 a leírás szerint az adott lövedéktípus átütő képessége 1000 méteren 100 mm homogén, hengerelt acél. A T-72 tornyának névleges páncélvastagsága még a hátulján is nagyobb. Ergo, ugyanarról beszélünk. A tornyot NEM tudja átütni, de a motorteret meg tudja rongálni.
febr. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
15.: Linkelnél te is erről valami hiteles forrást? Kíváncsi vagyok, hogy hol milyen vastag a páncélzata.
febr. 1. 14:02
 17/30 anonim ***** válasza:

Bocsi nem a 15 ös vagyok de nem kell sokat keresgélni hozzá. Hivatalos dokumentációt sehol nem fogsz róla találni. De mivel már kilőttek belőle 30 raklapnyit bőven volt idő elemezni a páncélvédelmét.


[link]


Ez megközelítőleg pontos

febr. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

17.: Köszönöm szépen!



Hát én próbáltam rákeresni, de nem találtam semmit sem, milyen kulcsszóra kerestél rá? A KE és HEAT mit jelent?


"kilőttek belőle 30 raklapnyit"


Hát azok jó nagy raklapok lehettek :DDD

febr. 1. 14:19
 19/30 anonim ***** válasza:
#18 HEAT = kommutatív töltet
febr. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

"A KE és HEAT mit jelent?"


KE, kinetikai energiát használó gránát típus, pl APFSDS, az tulajdonképpen leválló köpenyes űrméret alatti szárnystabilizált nyíllövedék, pl 120 mm es harckocsi ágyúból kilőtt gránát miután távozik a lövegből ledobja a "papucsot" ami egy tok, a tok belsejében meg mondjuk egy 20mm átmérőjű nagy sűrűségű anyagból volfram ötvözet illetve szegényített urán ami 1500-1800 méter / másodperces sebességgel kis átmérővel becsapódik és átszakítja a páncélt, a páncél belső oldalán pedig mint a fémlap fúrása utáni sorja addig repül a páncéltestben míg meg nem fogja valami. Minél nehezebb a nyíllövedék és minél nagyobb sebességgel csapódik be annál nagyobb a páncélátütő képessége.


Heat, a Monroe hatást kihasználó rendszerint réz betétet alkalmazó lövedék.

A lényege hogy becsapódáskor egy formázott réz betét mögött nagy nyomású robbanóanyag detonál, a nyomás és hő hatására ez a formázott réz betét tulajdonképpen egy olvadt forró plazmává alakul és átégeti a páncélt, majd a harckosi belsejében ez a forró plazma szanaszét fröccsenve távozik.Ennél a gránát típusnál nem számít milyen kezdősebességgel lőtték ki az átütő erején nem változtat. Heat gránát csak sima csővel ellátott huzagolatlan csőből indítható. A huzagolás okozta forgás a becsapódáskor keletkezett plazma hatását szinte semmissé tenné.

febr. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!