Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ukrajna mire menne többel,...

Ukrajna mire menne többel, 220 db WZ-551, vagy 10db lynx harcjárművel?

Figyelt kérdés

Azért így adtam meg a mennyiséget, mert a wz-551 400 000 usd, míg egy lynx 9 millióba kerül.


Ha mindet profi személyzet vezeti, akkor melyikkel mennének többre?


Csak azért kérdezem, mert próbálom megérteni, hogy nekünk mi szükségünk volt a legmodernebb cuccokra? Mert értem én, hogy a kínai harcjármű egy buta, egyszerű cucc, de megvan a tűzereje. Ha támadás érne minket, akkor ugye a jármű kilövésére is drága fegyvereket használnak. Továbbá ha a túlélésért küzdenénk, akkor új embereket kellene besorozni, és egy ilyen eszközre gondolom, jóval rövidebb ideig tart a kiképzés.


jan. 31. 20:32
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

#20 huzagolt lövegből is indítható kommutatív lövedék! A forgás szögsebessége nem akkora, hogy nagyon el tudná téríteni, teríteni a plazmasugarat.

KE becsapódásakor nem sima fémforgács keletkezik, a lövedék által leadott mozgási energia jelentős része hőenergiává alakul ami megolvasztja a fémet. A túloldalt ahol kibukkan nem sima "hideg" fémforgács fröcskölődik szét hanem olvadt acél.

febr. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

20.: Bocs a javításért, a tokot sabot-nak hívják, de köszi a hosszú választ!


21.: A szegényített uránnak azért is van annyira jó átütőképessége, mert önélező! Azt tudom, hogy amikor becsapódik az ilyen típusú lövedék, a körülötte lévő emberek eléggé megszívják az uránpor miatt.

Az tuti, hogy nem keletkezik olvadt acél. Gondolj csak bele, az uránnak alacsonyabb az olvadáspontja. Ha megolvadna, akkor egyszerűen csak szétplaccsanna a páncélon, és nem sok kárt tenne benne. Az viszont lehetséges, hogy eléggé felmelegíti, és ezáltal gyengül a páncél szerkezete, könnyebben áthatol, de hogy nincs olvadt fém, az teljesen biztos!

febr. 1. 20:02
 23/30 anonim ***** válasza:

#22 semmiféle önélezés nincs! Azért használnak uránt mert még az ólomnál is magasabb a sűrűsége -> ugyanakkora tömeg kisebb helyen "fér el" -> ugyanakkora tömegnek kisebb a "kontatálódási" felülete a páncélzaton.

Megolvad a lövedék is na és? Attól még a mozgási energiája viszi tovább előre, folyamatosan adja le az útjába kerülő páncélzaton (azt közben megolvasztva ahogy a mozgási energia hővé alakul). Nézz meg pár felvételt ahol Avenger tüzel célpontra / nehézgépágyúval tüzelnek páncélozott célra - fröcsköl ott az olvadt acél mindenfelé. Aki a harckocsi körül áll annak a legkisebb gondja olyankor hogy uránport kap. A szétfröccskölő olvadt acél mint a puskagolyó úgy üti át a sisakot, repmellényt mindent.

febr. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
23.: Erről a megolvadásos dologról kérhetnék valami linket?
febr. 1. 21:39
 25/30 A kérdező kommentje:

Egyébként visszatérve a t-72-re, rákerestem google-n, és ezt adta ki:

During the 2022 Russian invasion there were numerous cases when the BTR-4 destroyed a Russian T-72B or T-72B3 tank with its 30 mm cannon, firing at close ranges. The BTR-4 could be also armed with other weapon according to customer requirements.

Továbbá itt van egy szimuláció, miszerint oldalról van esélye a 30-as gépágyúnak a t-72 ellen [link]


Nekem az ilyen 500mm+ KE értékek nagyon gyanúsnak tűnnek. Persze a T-72-nek is van többféle verziója, de akkor is. Mi pl. olyanokat kaptunk, aminek nem a legjobb páncélzata van.

febr. 1. 21:56
 26/30 anonim ***** válasza:

"Mi pl. olyanokat kaptunk, aminek nem a legjobb páncélzata van."


Export változatot kaptunk, az minden nemzetnél ami hadianyagot árul a saját felhasználásra szántnál gyengébb. Vékonyabb páncél pl

febr. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
26.: Nem a páncél vastagságával volt a probléma, hanem hogy saját maguknak valami kvarcbetétet raktak a páncélba, ha jól emlékszem, és így többszörösen erősebb , vagy legalábbis sokkal, de sokkal.
febr. 1. 22:17
 28/30 anonim ***** válasza:
#25 ebben a szimulációban pár tized másodperces eltéréssel (a félig már átolvadt, átmenetileg lecsökkent szilárdságú) kb. 5 cm-s körön belül csapódik be egymás után több lövedék. Ilyen a valóságban meg nincs, kivéve ha a BTR húsz méterre áll az álló helyzetű T-72-től. A szimulációban továbbá homogén acéllemez látható, a T-72 páncélzata (ahogy le is írtad) viszont réteges.
febr. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

28.: De az export változatoknak nincs rétegelt páncélzata. Azt nem tudom, hogy mindegyik orosz t-72 rétegelt páncélja van-e.


A tesztben odavan írva egyébként, hogy 20 méteres távolságból, szóval jól tippelted meg (hacsak nem elolvastad a videóban).

Tehát ha nem rétegelt páncélzata van, akkor az csak 80mm RHA-nak felel meg oldalról. És amit linkeltem a 30-as lőszerről, az >100mm RHA-t tud 1000 méterről.

febr. 2. 00:17
 30/30 anonim ***** válasza:
#29 nem olvastam a leírást csak a videó képi tartalmát néztem, a helyzet az amit leírtam (s a leírás is megerősíti) normál harci szituációban egy sima 30 mm-s gépágyú nem tudja leküzdeni a T-72-est. Megrongálni igen, de úgymond kilőni nem tudja.
febr. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!