Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogyan tellik a készenlétet...

Hogyan tellik a készenlétet adó Gripen pilóták egy napja? Nem túl uncsi ülni és várni a riasztást? Gondolom sok nincs . (laikus vagyok nem értek hozzá!)

Figyelt kérdés
Szóval azt szeretném kérdezni, persze amit nyilvánosan el lehet mondani, hogy tellik egy napjuk? ÉN bevallom laikusként tök uncsinak gondolom ezt a melót, mert gondolom sokat nem kell riasztásra menni. A maradék időbe mit csinálnak ? (a maradék napi szolgálati időbe mikor nincs riasztás) köszi mindenkinek!
márc. 3. 14:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Jobb mint szakmunkásnak lenni ma Magyarországon.
márc. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Képzik magukat, gyakorolnak, egyéb feladaokat végeznek.
márc. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
23%

Múltkor számolták ki az egyik kérdés alatt hogy havi kb 1-1,5 órát repül egy gripen pilóta az eddigi gripen nyilvános üzemórák, gépek száma, pilóták létszáma alapján.


Ennyire futja a fidesz alatt.

márc. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
2es gyakorlás az mit jelent? Én úgy tudom ilyen célra sokat nem repülhetnek.
márc. 3. 17:35
 5/13 A kérdező kommentje:
3as köszi (az értelmes részt ez nem politika topik)
márc. 3. 17:36
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

A készenléti szolgálat már 6-8 órával korábban megkezdődik: a megfelelő étkezéssel, elégséges pihenéssel, alvással. Meghatározott étrendet kapsz (ugyebár ne repülés közben jöjjön rád a szükség), gyors orvosi vizsgálat, eligazítás (aznapi várható mozgás a légtérben, várható időjárási viszonyok, fontosabb információk), beöltözés, felszerelés, gép ellenőrzése, majd vársz-vársz-vársz. Ha letelt a készenléti idő akkor átveszi a következő pilótapáros a helyedet.

Készenléti szolgálatban nem "gyakorolsz", olvashatsz, TV-t nézhetsz, nyelvet tanulhatsz stb. de csak ott helyben, hogy ha bejön a riasztás akkor a gépet felemeld az előírt riasztási időre.

márc. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen gondoltam, hogy nincs gyakorlás azért egy ilyennel nem olcsó felszállni, ezt a hirekbe is halljuk. Az étrend érdekes, ezt nem gondoltam volna, hogy nem ehet a pilóta amit akar, szeretne. Köszönöm szépen a részletes választ,
márc. 3. 23:16
 8/13 anonim ***** válasza:
15%
Az egészben a legszebb, hogy ezért kapják a milliós béreket, aztán közben egy nyamvadt drónt nem képesek észrevenni és kilőni. Elgondolkodtató, hogy ilyen formában van-e szüksége az országnak erre a légvédelemre.
márc. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
6 os az ilyen pilóták úgy tudtam a nadrágba végzik a dolgukat... (vagy ami rajtuk van), igy is figyelni kell a kaját?
márc. 4. 10:13
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel egy un. túlnyomásos ruha van rajtuk nem hiszem hogy abba végeznék a dolgukat. Az összenyomódik és a vért a végtagokból az agy irányába próbálja terelni hogy ne ájuljon el a pilóta a túlterheléstől (G-erő). Képzeld el ha felnyomja a sisakodba a kulát (bocsánat a szóhasználatért).Gondolom olyat étkeznek már a szolgálat előtt hogy ne képződjön sok salakanyag de (és ez csak az én véleményem) egy ilyen felszállás amúgy is egy akkora adrenalin löketet ad hogy ez az utolsó amivel foglalkozol. Tulajdonképpen egy rakétára vannak szíjazva képletesen.
márc. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!