Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Katonák ma már miért nem...

Katonák ma már miért nem raknak kumagukról képet ki misszióknál, mint anno Myvip korában?

Figyelt kérdés
márc. 17. 08:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk mert tilos? A vigyorgós szelfikék fontos hírszerzési-adatforrás lehet (kirakott posztok száma, háttér, felszerelés, ellátottság stb.). Egy jó elemző akkor is adatokat, információkat tud belőle kinyerni ha semmilyen fegyver nem látszódik rajta.
márc. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bejelölt facebookon egy 5 faluval arrébb lakó hölgy, kiderült, és gondoltam is, hogy ismerkedjünk. Beszélgettünk, én nem kérdeztem erről, ő nem árult el semmit a lakhelyéről.

A pár felrakott kép alapján rögtön kivehető volt, hogy egy főutca részlete látszik, a felhasznált aszfalt színe a környéken csak ott van, emelkedik a főút ott 5%-os emelkedővel kb, a másik képen láttam egy helységnévtáblát, amin nem vettem ki a település nevét, csak azt hogy nem rövid és nem hosszú nevű település.

Utána küldött egy képet a házukról, rá is jöttem, mert csak abban a faluban vannak olyan stílusú házak.

Mindent egybevetve, google maps alapján is bejött, pontosan hol lakik.

És én csak egy gyári munkás vagyok. Akkor a kiképzett hírszerzők mit tudhatnak? Egy kép hátterének utolsó mozaikjából le lehet szűrni, hol készülhetett a kép.

Fehérre meszelt törzsű fa mellett pózolsz?

Nem a Dunántúlon vagy, mert ott az nem szokás, csakis a Hajdúságban, Ukrajnában, Romániában. De Ukrajnában más a táj, sok a nyírfa a háttérben... Na, könnyen lehet következtetni. Ezért. :)

márc. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a szomszédban dúló háború azon áldozatait, akik abba haltak bele, hogy a fronton készült információkat posztoltak az interneten - és nem volt náluk Grad ellen kifejlesztett esernyő!

Ja, - őket már ne kérdezd!

márc. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Pedig az instagram, tiktok tele van az az ukrán fronton készült képekkel, videókkal. Én is követek egy ukrán katona csajt, rendszeresen posztol.
márc. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#4 hírszerzési előszűrés után mehetnek csak ki a képek, ha az alegység hírszerző tisztje látta. Direkt idejemúlt információk mennek ki és szándékosan olyan képet sugallnak, ami nem feltétlenül igaz. Mosolygós embereket látsz, de harcban belefáradt, fásult, leromlott felszerelésű embereket sosem!
márc. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
30%
Mert katonáknak lenni a 21. században nem dicsőség, hanem szégyen.
márc. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!