Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért ilyen kevés a jelentkező...

Miért ilyen kevés a jelentkező a haditechnikára a Honvédségnél?

Figyelt kérdés

Néztem, hogy győri légvédelmi rakétaezred, akár 2k12 Kubra akár az újabb technikákra alig találnak embert. Olvasom ,hogy a tatai tüzérekhez még a Leopárdok előtt, amikor még T72esek voltak, alig volt jelentkező harckocsizónak.

Mi az oka?


márc. 20. 12:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Alacsony fizetés?

Kiszámíthatatlan előmenetel?

márc. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Mert a haditechnikával külföldön havi 4 milliót keresel. Itthon meg 400ezret.
márc. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Miért olyan kevés a jelentkező bármire, ahol csinálni kell valamit, ami hagyján, de érteni is kéne hozzá?
márc. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
32%
Mert a mai fiatalok (tisztelet a kivételnek) lusták és buták. Úgy akarnak luxusban élni, hogy semmit ne keljen érte tenni. Az se baj, ha erkölcstelen módon, de legalább könnyen jut pénzhez. Amúgy is elkurvult a vilag. Nézz csak a sok influencerre. Semmihez se ért, de mindenről van véleménye...
márc. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
#5: 97-es születésű vagyok ami nem tudom vajon maifiatalnak számít-e, de az általam ismert kortársak javarésze teljesen normális heti 5x8 óra(vagy némely esetben több) munkából megkeresett kis-közepes fizetésekből próbál kuporgatni és boldogulni. Pl:Egyetem mellett is többen dolgoznak mint ahányan nem.
márc. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 5 milliárd forintos páncélos harcjárművek személyzetének már a honvédség is minőségibb szakmunkásokat keres. De az ilyeneknek a havi nettó 500 ezer sem elég csábító, mert mesteremberként sokkal többet kereshetnek, ott nem parancsolgat nekik senki.
márc. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%

"Mert a mai fiatalok (tisztelet a kivételnek) lusták és buták. Úgy akarnak luxusban élni, hogy semmit ne keljen érte tenni."


Ha lusták és buták lennének, akkor elmennének szarért, húgyért a seregbe. De mivel se nem lusták, se nem buták, ezért inkább tanulnak, képezik magukat és keresnek ugyanannyit vagy többet anélkül, hogy elköteleződnének.

márc. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

"Nézz csak a sok influencerre"


Mit nézzünk rajtuk? Az influencerek többsége amúgy tanul vagy dolgozik mint bárki más.


"Semmihez se ért, de mindenről van véleménye..."


Mondja ezt az aki semmihez sem ért, de mindenről van véleménye :D

márc. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Amiért rendőrnek, tűzoltónak, de szimpla mentőstisztnek is alig találnak embert. A - fogalmazzunk finoman - nem túl combos fizetések, cserébe a nagyon kötött, szabályozott munkarendért, magas követelményekért (amivel piaci szektorban a dupláját is lehetne keresni).
márc. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
64%

8-as ezt miből szűrted le? Csak nem a hangok mondták a fejedben?🙂

Van szakmám amúgy, abban is dolgozom, de csináltam sok minden mast is, amiből te egy hetet sem bírnál. Tudom, sok nagyszályút láttam már! Mikor meg meg kellett mutatni a tudást, akkor sosem volt elég!🤭

márc. 21. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!