Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A NATO, EU és Oroszország...

A NATO, EU és Oroszország miért nem dolgozott ki közösen egy megoldást az etnikai konfliktusokra, autonómia modellt, rendezési silabuszt, amit alkalmazhattak volna Boszniában, Szerbiában, Grúziában, Ukrajnában, Azerbajdzsánban?

Figyelt kérdés

- Jugoszlávia és a Szovjetunió széthullása utáni konfliktusokban egyedül Boszniában sikerült az etnikai konfliktust békeszerződéssel lezárni amerikai közvetítéssel, erővel, nyomásgyakorlással, a daytoni békeszerződés garantálta a bosnyákok, szerbek, horvátok jogait is és a Szerb Köztársaság autonómiát kapott.


- Szerbiában, Grúziában már nem sikerült összehozni a békeszerződést, az USA, NATO, Oroszország is kudarcot vallott. 2008 márciusában a NATO nagyhatalmak elismerték Koszovót független államnak, 2008 augusztusában pedig Oroszország elismerte Dél-Oszétia és Abházia függetlenségét, de ezek a döntések máig vitákra adnak okot és megmaradt az ellenségeskedés. Szerbia és Grúzia elutasítja a szakadár területek egyoldalúan deklarált függetlenedését és ragaszkodnak az ország területi integritásához.


- Aztán 2014-ben is vitatott megoldás volt, amikor egy népszavazás után Oroszország visszavette Ukrajnától a Krím-félszigetet. Az ukrán alkotmány szerint erről nem dönthetnek helyi népszavazáson, csak országos népszavazáson, ezért illegitim volt. Az EU, NATO is ellenezte a népszavazást. Tehát egy népszavazás sem feltétlenül jó megoldás, a világban is ritkán alkalmazzák.


- Hegyi-Karabah vitája kapcsán próbált az USA, Franciaország és Oroszország is közvetíteni, de igazából nem csináltak semmit. A nagyhatalmak érdektelenséget mutattak, így Azerbajdzsán háborút indított és kiűzte az örményeket, visszafoglalta a szakadár területeket.


- Kelet-Ukrajna helyzetére sem sikerült valós megoldást találni 2015 óta, most meg zajlik a brutális háború. Valami itt is nagyon félrement.



- Nyugat-Európában voltak rendezések, amit megnézhettek volna az amerikaiak, britek, franciák, oroszok. Például az 1998-as nagypénteki egyezmény lezárta az észak-írországi polgárháborút. A terület autonómiát, önrendelkezést kapott az Egyesült Királyságon belül és megpróbál az egyezmény megfelelni az angoloknak és az íreknek is. Vagy például a Svédország és Finnország közti Aland-szigetek hovatartozását is sikerült békésen rendezni a nemzetközi jog betartásával, demilitarizált övezet lett, széleskörű autonómiával, ahol a kisebbség uralhatja a hazáját sok szempontból, de nem módosították az országhatárokat.



ápr. 4. 00:50
1 2 3
 21/30 Jeffrey Spender ***** válasza:
35%

Áruld el, neked mi bajod van, hogy egyből támadsz, és támadsz ?


Kikérem magamnak az ostobázást. Te mi vagy ? A meglátásom szerint egy tahó, frusztrált, habzó szájú, és idegbeteg fazon vagy.


Te nem bírod ki anélkül, hogy ne a másik személyét támadd, ráadásként olyan hangnemben, amit te megengedsz magadnak ?



A személyes rész után a történelmi dolgokkal folytatom.


Te miért vágsz fel ezzel, hogy a Krímhez semmi köze az oroszoknak ? Neked miért fáj ? Az ukránoknak mivel van több köze ?


A te logikád szerint ennyi erővel minden országot meg lehetne szüntetni, vagy radikálisan visszavagdosni, mert hány területet nem hódításokkal, össznépi kasza - kapa - kard - bárddal csépeléssel, és akár népirtással szereztek ?


Ilyen alapon az USA 99 %-át is vissza lehetne vágni, mert az eredetileg csak 13 brit kolóniából állt, és erre meg szereztek maguknak egy 9 milla km2-es országot. Vajon hogyan ?


Alaszkát az USA kormánya vette az orosz uralkodótól, és mégis elfogadják.


Te meg azt nem vagy hajlandó elfogadni, az orosz udvarcon vette a törökök valamelyik udvari helytartójától a Krímet, az is ugyanilyen alapon elfogadott, bevett mód a területszerzésre.


Ha hiszed, ha nem, a német, az osztrák, a török, az angol, a francia, a spanyol, a portugál, és az amerikai történelem sem rózsaszínű pillangókról szólt. És még a magyar sem.


De te jössz azzal, hogy Hámer' az oroszoknak semmi közük hozzá. Hogy téged a több száz éve történt dolgok miért irritálnak, miért kapod fel azok kapcsán a vizet ?



" Utána meg előszeded Sztálint és Hitlert, de minek. "


Ha felvetsz egy baromságot és erre felhívják a figyelmet, legalább annyi tartás legyen már benned, hogy felvállalod.


Te kezdtél az első oldalon, a # 9-es válaszodban Sztálinozni, hogy Sztálin rendezett ott népirtást.


Igen, ezt nem tagadtam. De válaszoltam rá, és ismételten megkérdezem: Sztálin rémtetteiért felelősséggel tartoznak az orosz emberek ? Vagy Hitler rémtetteiért felelősséggel tartoznak a német emberek ?


Az 1939 - 1945 közötti időszakot leszámítva a Krímben NEM volt népirtás, hanem többé - kevés természetes, velejáró folyamatokként.


A Krímben 1853 - 1856 között egy török - francia - brit vs. orosz háború volt, mindegyik hadviselő fél a harctéren súlyos veszteségeket szenvedett. És ahol meg háború zajlik, ott jó, hogy a civilek is menekültek lesznek, és kivándorlásba kezdenek.


De attól még a Krímben nem áldozott le a tatárság, őnekik ténylegesen Hitler, és Sztálin tettek be.



Én is mondhatnám, hogy történelmileg, évszázadokra visszamenőleg semmi köze Ukrajnának a Krímhez, már akkor a Krím Oroszországé volt, amikor Ukrajna nem létezett.


És a Szovjetunióban is csak Hruscsov döntésének köszönhetően bitorolhatták, a te stílusodat utánozva.

ápr. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
22%

De te szerencsétlen, annyira nem sikerül összekapcsolnod fejben semmit, hogy ez már nem is tudom, hogy röhejes vagy szomorú.


"Te miért vágsz fel ezzel, hogy a Krímhez semmi köze az oroszoknak ? Neked miért fáj ? Az ukránoknak mivel van több köze ?"


Ukrajna része volt Krím, ezt Oroszország több nemzetközi szerződésben is garantálta (amikben ugye elismerte Ukrajna határait). Az oroszok ezt a területet elfoglalták hadüzenet nélküli hódító háborúban. Ennyi a történet. Nyilvánvalóan nem az ukránok hibásak a kialakult helyzetért, hiszen nem ők voltak az agresszor. Ez is tény.

Te mégis próbálod mindig, minden rohadt kérdésnél évek óta megvédei a védhetetlent és valami hősi, szükséges cselekvésnek leírni Ukrajna HÁROMSZORI hadüzenet nélküli megtámadását és nem vagy képes belátni azt, hogy ez szimplán egy szó legszorosabb értelmében véve imperilaista hódító rabló háború. Ez még akkor sem lenne másképp, ha az oroszok tényleg ősi idők óta ott élnének, de ez abszolút semennyire nem igaz.


És akkor csodálkozol, hogy mindenhol büdös nagy nullára húzzák az összes válaszodat, mert másból nem áll ez a kategória, mint az idióta összefüggéstelen hozzáböfögéseid kerülgetéséből.

ápr. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 Jeffrey Spender ***** válasza:
44%

A probléma az az, hogy a Krím, meg Ukrajna történelme nem merül ki 1991-ben vagy 1994-ben.


A probléma gyökerei azok jóval korábbra visszanyúlnak.



Mi az, hogy háromszor támadta meg ?


Van 2014, és 2022.


Ez neked kettő, vagy három, vagy négy ?


Te már számolni sem tudsz az idegállapotodban ?


Mondjuk ahogy romlik az ukrán kormányerők, meg a NATO helyzete a frontokon, egyre agresszívebben üvöltenek a szurkolóik az interneten.


Amikor bejelentik a háború végét, Ukrajna vereségét, sőt a megszerzett területeket is el fogják ismerni Oroszország részeként, nemzetközileg, akkor mihez fogsz kezdeni ?


Milyen dührohamot fogsz előadni ?


A hozzád hasonló mentalitású hisztigépek miatt kívánom szívből Ukrajna, sőt a NATO vereségét is.

ápr. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
28%

"Van 2014, és 2022."


2014-ben egyszer a Krímet támadták meg, utána megpróbálkoztak a komplett keleti határszéllel. Ez kettő. De felőlem akkor számold egynek ezt, a lényegen nem változtat.


"Te már számolni sem tudsz az idegállapotodban ?"


:) 1+1+1 = 3.


De azért megint szépen elsiklottál a lényeg felett: te egy hadüzenet nélkül támadó, agresszor diktatúra területrabló neoimperialista háborújának tapsikolsz, aminek nem Krím vagy a krími oroszok a célja. Ha az lenne, akkor nem támadtak volna megint 2022-ben ok nélkül harmadszorra.

ápr. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 Jeffrey Spender ***** válasza:
44%

A Krím modern státusza legépelés alatt áll, és azt továbbra sem támadták meg, hanem csak nem voltak hajlandóak onnan kicuccolni.


Magyarul: Önhatalmúlag maradtak ott.


Az orosz katonák azok már 1992 / 1998 óta a Krímben voltak, nem 2014-ben kerültek oda, de neked ez elkerülte a figyelmedet ?



" utána megpróbálkoztak a komplett keleti határszéllel "


Hogyan ?


Az Orosz Hadsereg bevonult már 2014-ben Ukrajnába harckocsizókkal, hosszú tömött konvojokkal, helikopteresekkel, meg a légierővel ?


Én ilyenre nem emlékszek.


Ami jelenetet leírtam az csak 2022-ben történt meg.


Tehát a három esetedből csak egy a valós, a másik kettő az légbőlkapott hülyeség.

ápr. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
28%

Te olyan ökör vagy b..szdmeg, hogy erre már szavak nincsenek. :D Nem 2014-ben mentek be a "kis zöld emberkék" Krímbe? Meg mi a f..szom az, hogy Krím modern státusza legépelés alatt áll? :D Ki gépeli le? Ugye nem azt akarod mondani, hogy te? :D

Tehát ha én idén odamegyek hozzád és pofán verlek egy kalapáccsal, utána 2 hónapra rá megint pofánverlek, aztán pár év múlva megint odamegyek eléd, bemutatkozok és ismét pofánverlek, akkor én csak egyszer vertelek pofán. Ugye? Hiszen az első két alkalommal nem mutatkoztam be, továbbá mivel az első kettő egy évben történt, ezért az csak egy pofánverésnek számít? Jól értem?

ápr. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 Jeffrey Spender ***** válasza:
44%

Krímben 1992 óta állandó orosz katonai bázis volt, orosz katonai személyzettel, amely senkit nem zavart, sőt elfogadták, csak 2014-ben vált problémássá.


Te nem hallottál erről ?


Te úgy okoskodsz ebben a témában, hogy lóf**** nem értesz hozzá, csak dühöngened kell az oroszok ellen.


Azt én is elfogadom, hogy a 2022-es háborús kísérlet az teljes meggondolatlanság, rossz válasz volt az orosz politika részéről. De attól még a történet az bonyolultabb, és az, hogy az oroszok rosszul reagáltak erre, az más probléma.

ápr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 Jeffrey Spender ***** válasza:
60%

Újrázva a dolgokat, a Krím az 1783 - 1954 között a Cári Oroszországhoz, majd az Orosz SzSzK-hoz tartozott. Ennyit arról, hogy semmi köze Oroszországnak a Krímhez. Nonszensz ez a kijelentés, és kihangsúlyozás a részedről.


A Krím az Hruscsov 1954-es döntése nyomán került át az Ukrán SzSzK-hoz.


A tagköztársaságok kialakításáról, ezek területének, és határainak meghúzásáról, meglétéről, közigazgatási fokainak variálásáról, és megszüntetéséről a Szovjet Kommunista Párt Központi Bizottsága döntött a saját elképzelései alapján.


A józan észt mellőzve.


Nem csak a Krímet jelentette ez, hanem sok mást is.



Jól tette Hruscsov, hogy a Krímet Ukrajnának passzolta ?


Ha Hruscsov nem csinálta volna meg ezt a bravúrt, akkor a Krím az Oroszországé maradt volna, és eggyel kevesebb probléma jutott volna napjainkra, de nem, ő is rosszul döntött.



A népszavazás eredményeivel is kötözködhetek, de az mellékes, mert a népszavazás az valójában egy sokadlagos, és színleges dolog, a tényleges döntéseket az államelnök / a Politbüró / a hasonló tisztségű akárki hozza, és már akkoriban is az hozta. A népszavazás az csak a Nyugat fele hízelgés, de valójában annak van jogereje, amit aláírnak, és lepecsételnek.


Nem a több ezres tömegből Kiss József, az építőipari munkás, meg 31 társa hozza meg az ilyen területszervezési, meg függetlenségi döntést, akik buszsofőrök, bolti eladók, meg hasonlók, hanem a hivatásos politikus / kormánytisztviselő stáb.


A szóban forgó döntést 1991. december 8.-án hozták meg a Belavezsa erdőben lévő elnöki dácsában, azonban jóval bonyolultabb a történet.


Az ülésen eredetileg négyen vettek volna részt, az orosz, az ukrán, a fehérorosz, és a kazah államfők, azonban ez utóbbi nem tudott részt venni.


Az ülésen napirendi kérdés volt a Krím hovatartozása is, úgy gondolták, hogy az államfői döntés magasabb rendű, mint a népszavazás, amelyet egy héttel azelőtt vezényeltek le. Az ukrán államfő az Leonyid Kravcsuk volt, ő teljesen nyitott volt a félsziget oroszoknak való visszaszolgáltatására, tudva, Hruscsov ajándékként adta oda azt az Ukrán SzSzK-nak. Csak Jelcin alkoholista volt, sok dolog megtételére / elvégzésére legyintett, hogy jó lesz az majd máskor is, a Politbüróban a többiek a hatalmi harcaikat vívták egymással, átmentek maffiába, Gorbacsovot meg véglegesen megbuktatták a politikai életből, így Ukrajnánál maradt a Krím.


Azonban ez nem jelentett végleges döntést, és a történet lezárását.

ápr. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 Jeffrey Spender ***** válasza:
60%

Amit írtál, hogy "pár ezer különlegest szállítottak át 2014-ben a Krím-félszigetre", azt súgta neked valaki, vagy te magad rukkoltál elő ezzel ?


Te úgy kommentelsz iszonyatos vehemenciával a Krím témájában is, hogy nem tudod, hogy Hol van, és mi történt, mikor, csak az ukrán / EU / NATO propagandát szajkózod, ami nem valóságos. És ráadásként felturbózott érzelmekkel írkálsz. De nem is ez a lényeg.



Natehát az egy dolog, hogy a Szovjetunióban 16 tagköztársaság volt, papíron saját kormányzattal, törvényhozással, közigazgatással, és hasonlókkal, azonban a Szovjet Hadsereg az viszont centralizált szerv volt, Moszkvának alárendelve, nem pedig Kijevnek, Tallinnak, Rigának, vagy másnak.



A Krím kapcsán a Haditengerészet lesz a releváns.


A Szovjetuniónak öt flottája volt:


- Balti Flotta


- Északi Flotta


- Csendes-óceáni Flotta


- Földközi-tengeri Flotta


- és a Fekete-tengeri Flotta



A Balti Flottát Oroszország örökölte meg, és Kalinyingrádban van mind a főparancsnoksága, mind az állandó kikötője. Az Északi, és a Csendes-óceáni flották nem szorulnak magyarázatra, egyértelműek.


Ellenben a Földközi-tengeri Flotta, és a Fekete-tengeri Flotta problémákat szült.


Mindkettőnek Szevasztopolban volt, és van mindmáig a főparancsnoksága, és az állandó kikötője. Szevasztopol, és a komplett Krím ugyan Ukrajnához kerültek, de attól még az orosz politika az nem merült ki Jelcinben, ezekre a hadiflottákra továbbra is igényt tartott az Orosz Kormány 1992-ben, és az Ukrán Kormánynak meg nyűgöt jelentettek, így abban állapodtak meg, hogy első körben Egyesített Orosz - Ukrán Hadiflottaként működjön tovább a volt Szovjet Fekete-tengeri, meg Földközi-tengeri Flotta, amely parancsnokságát együttműködve, közösen nevezte ki az Orosz, és az Ukrán Államfői Testület.


Ez a státus értelmezhetetlen nemzetközi jogi helyzetet jelentett, és csak 1997-ben rendezték újra a helyzetet, egyszerűsítve, és egyértelművé téve.


Már az 1997-es, a Fekete-tengeri Flottáról szóló orosz - ukrán megállapodás egyezmény engedélyezte az Orosz Hadsereg állomásozását a Krímben, 20 évre kiadtak nekik 1 - 2 katonai bázist, meg amúgy is a Krímben élték a köznapi életüket is, nem csak a katonai szolgálatot töltötték ott.


A 2010-es Harkovi Egyezmény az csak meghosszabbította a krími katonai bázisok kiadását, ami addig is élt már, egészen 2042-ig, és az esetleges 2042-es lejárását is lehetett volna kis túlzással a végtelenségig meghosszabbítani.


Janukovics megbukott 2014-ben, és a 2010-es Harkovi Egyezmény aláírása miatt kiáltották ki hazaárulónak.



Tehát nem az történt 2014-ben, hogy az oroszok az éj / köd / a láthatatlanná tevő zavaróeszköz leple alatt lerohanták helikopteres deszanttal a békés, jóravaló ukránokat a Krímben, hanem már 1992 óta, 22 éve voltak ott oroszok a Krímben.


Továbbá a Krími Ukrán Hadsereg is alulfizetett volt, meg a fegyverparkjukat a szabad ég alá kivágva tárolták, szar fegyverzet, nulla morál, meg a 2014 előtti Ukrán Hadseregben is számos olyan parancsnok volt, aki még a régi rendszerben nőtt fel, orosz elhajlású volt, és ők is átálltak az oroszokhoz.



Amúgy ez nem csak itt történt meg, 2022-ben Délkelet-Ukrajnát is minimális, sporadikus, egyéni ellenállással szerezték meg az oroszok, mindenki csodálkozott ezen, és természetesen az Ukrán Kormány egyből hőbölögni kezdett, hogy a Déli Katonai Körzet is tele van árulókkal ...



Ukrajnában vannak olyanok, akikben dúl a nacionalizmus, és külön országot akarnak, de olyanok is vannak szép számmal, akiket nem érdeklik a nemzetiségi kérdések, sőt azt látják, hogy az Ukrán Kormány az igen rosszul vezeti az országukat, ezért inkább vissza Oroszországba.

ápr. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
79%
Tudtommal az Észak-Ír konfliktus nem etnikai volt, hanem vallási.
ápr. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!