Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért állítják még ma is...

Miért állítják még ma is néhányan, hogy a mai fiatalokra ráférne a sorkatonaság?

Figyelt kérdés

Semmivel nem rosszabb ez a generáció sem, nem tiszteletlenebbek, nem rendetlenebbek az idősebbeknél, szóval nem értem ezt a nézőpontot


Amúgy 2024-ben, 20 évvel a jogos megszüntetése után miért él ez még mindig ennyire egyesekben? Mi most az aktualitása?


ápr. 4. 10:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Mert, amikor ők voltak katonák, akkor még barlangban lakott az emberiség jelentős része és fogalma sincs, hogy milyen volt utoljára sorkatonának lenni, vagy, hogy jelenleg mi van a hadseregben.
ápr. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Jó magyar szokás: annó mikor ők voltak fiatalok őket sz#patták szét mint sorkatonákat, most meg ők akarják ezt a mai fiatalokkal.
ápr. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
47%

"Semmivel nem rosszabb ez a generáció sem, nem tiszteletlenebbek, nem rendetlenebbek az idősebbeknél, szóval nem értem ezt a nézőpontot"

Akkor te vagy nem ismered a mai fiatalokat vagy olyan szerencsés helyen élsz ahol nagyon más a fiatalok közössége, mint a nagy átlag.

Kifejezetten jó környezetben, jó anyagi helyzetben élők közötti általános iskolában tanítok és katasztrofális romlás volt az elmúlt évtizedekben a fiataloknál. Mind a figyelem, koncentráció képessége, a fizikai állapot, a fegyelem, tisztelet és utasítás megértési, követési képességeik is a béka hátsója alatt vannak. Egyszerűen 10 percet nem képesek nyugton maradni, akkor is visszapofáznak ha tudják hogy azzal saját maguknak ártanak és értelmetlen. Poénból csinálnak baromságokat, meggondolatlanok, megszokták, hogy a tetteiknek nincsenek súlyos következményeik rájuk nézve, mert majd a szüleik megoldják helyettük. Ez van a középiskolás korosztállyal is és ha megnézed, a fiatal felnőtteknél a munkahelyeken is ezek a problémák vannak.

Nem kell hogy olyanok legyenek a mai fiatalok, mint amilyenek 60-80 évvel ezelőtt voltak, nem kell hogy megalázkodjanak az idősebbek előtt csak mert idősebbek. Azonban egyszerűen hiányzik a nagy többségből az a képesség, hogy utasításokat kövessenek, koncentráljanak a munkájukra, feladatukra és kitartóan el is végezzék akkor is ha amúgy nincs hozzá kedvük. Mert egy saját kedvtelést természetesen órákon keresztül képesek csinálni.

A régi értelemben vett sorkatonaságra semmi szükség, az régen is felesleges baromság volt, most még inkább az lenne. Arra viszont szüksége lenne a fiataloknak, hogy mielőtt kezdik az életüket olyan rendszerrel is megismerkedjenek amikor nem a "nekem mindent szabad" meg a "nincs kedvem akkor nem csinálom" elvek érvényesülnek. Egy pár hetes, esetleg 1-2 hónapos olyan kiképzés féleség, ami inkább egy cserkésztábor vagy túlélő kiképzés hangulatú lenne, az igencsak hasznára válna a fiataloknak. Egyszerűen nem tudnak valóban csapatban, a csapatért dolgozni és hosszabb ideig odafigyelni a feladatukra. Nulla fizikai kitartással még ha a fizikai állapotuk nem is rossz. Néha ugyanis a jó sportoló fiatalok is azon bukják a lehetőségeiket, hogy nem elég fegyelmezettek a csapatban való, kitartó munkához.

ápr. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
13%
Mert nagyon rájuk férne.
ápr. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 PMC Wagner ***** válasza:
85%
Nem roszból de miert kell ezt naponta feltenni?
ápr. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Szerintem egy kérdésekre szakosodott oldalon igazán nem nagy vétek kérdéseket feltenni.

Azt is százezerszer megkérdezik itt, hogy mennyi a fizetésed, azzal is gondod van?

ápr. 4. 12:24
 7/15 Jeffrey Spender ***** válasza:
30%

Én is fárasztónak, és uncsinak találom a sorkatonás kérdéseket.


Mondom úgy, hogy katona vagyok.

ápr. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
És te támogatod a sorkatonaságot Jeff? A hivatásosok általában nem szokták ezt nagyon erőltetni.
ápr. 4. 13:24
 9/15 Jeffrey Spender ***** válasza:
72%

Én ellenzem, idő, energia, és pénzpazarlás, főleg Magyarország esetében.


Ausztriában lehet szórakozni ellenállással, gerilláskodással, de itthon ?

ápr. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Arról van infód Jeff, vagy valakinek, hogy az osztrákok, svájciak, finnek minek tartják még ezt fenn? Félnek valamitől vagy egyfajta hagyomány okán? Mennyivel másabb náluk, mint ami nálunk volt?
ápr. 4. 13:52
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!