Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit foglal magába a katonaságo...

Mit foglal magába a katonaságon belül a gépkocsivezető?

Figyelt kérdés

Mostanában azon töröm a fejemet, hogy lehet szívesen csatlakoznék a katonasághoz. Most érettségiztem, jelenleg szakmát tanulok, de egyáltalán nincs kedvem már iskolapadban ülni, így most egy kicsit vonz a katonaság mint kihívás, tisztelet tanulás, fizikailag erősödnék, stb...

Katonaságon belül mindig is a mesterlövészet érdekelt, de mivel egy kicsit remeg a kezem, ezért erről le is mondtam, ezek után néztem, hogy milyen beosztások vannak, és ami érdekelne, az a Gépkocsivezető, „B”, „C”,”D”,”E”, nevű beosztás. Nos, ez mit foglal tulajdonképpen magába? Jelenleg csak B jogosítványom van. Ezek mellet van olyan is, hogy Harckocsivezető, de itt nem írnak jogosítványt, szóval ez milyen?

Esetleg megtudnátok mondani, hogy érettségivel (azt kihagytam, hogy ez műszaki, tehát van műszakilag alap tudásom) mennyit kereshetnék a fentebb írt beosztásokban?

És ha már "itt vagyok", akkor szerintetek a Lövész beosztás milyen?

Válaszotokat előre is köszönöm!


2011. szept. 4. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

"Gépkocsivezető, „B”, „C”,”D”,”E”, nevű beosztás. Nos, ez mit foglal tulajdonképpen magába?"


Bármilyen furcsa, a jogsi kategóriákat.

B = személygépkocsi

C = tehergépjármű, 3,5 t-ig

D = tehergépjármű, 3,5 t felett

E = Személyszállitó busz

Ezekre lehet jogosítványt szerezni, ill. ilyen járműveken lehet szolgálatot teljesíteni.


"Harckocsivezető, de itt nem írnak jogosítványt, szóval ez milyen?"

A harckocsi vezető tankot, vagy páncélozott szállító harcjárművet (PSZH) vezet. Mivel ezek irányítása speciális, egészen másmilyen, mint a gépkocsiké, ez a képzés nem is ad gépjárművezetői jogosítványt, csak kifejezetten harckocsi vezetői engedélyt.


"mennyit kereshetnék a fentebb írt beosztásokban?"

Ezt sajnos nem tudom megmondani, az állományi bértábla alapján megtudható. Bármelyik toborzó iroda ki tudja neked számolni.


"a Lövész beosztás milyen?"

A lövész az egyszerű gyalogos közkatona megnevezése.


Pedro

2011. szept. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

C: Tehergépjármű ( 3.5t- tól 40t- ig ) korlátozást eltörölték.

D: Autobusz

E: Nehézpótkocsi


Sorrendben: B, C, E, D

2011. szept. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Pedro eddig is tudtuk, hogy nagyon tudatlan vagy, de hogy még a C1, C, D, és E kategóriákat is képes vagy összekeverni azt még én sem hittem volna.
2011. szept. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

Tehát a kategóriák helyesen:


B: Személygépkocsi

C1: Tehergépkocsi 7 500kg-ig

C: Tehergépkocsi

D1: Autóbusz legfeljebb 16 utassal

D: Autóbusz

E: Nehézpót (7 500kg felett)

2011. szept. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

Ha valamit jobban tudsz, akkor javítsd ki. Örülni fogok neki. De a sértegetéseidet igazán megtarthatnád magadnak. Bár, tudod mit, ne tartsd meg. Végülis EZZEL magadat égeted, nem engem.


Pedro

2011. szept. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Még helyesebben:

E: Nehéz pótkocsi (750 kg. megengedett együttes össztömeg felett).

2011. szept. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
2016. dec. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Csak úgy mellékesen A Teherkocsihoz nincs súly korlát 3.5 T felett korlátlan. Lásd svéd szerelvények 60-100 tonnások is megvannak. Csak az Eu többi részében van 40 tonnára határolva a tömeg mert az utakat tönkre tenné ha nagyobb lenne.
2018. jan. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Gépkocsikvezető

"B" személykocsi max 9 személy(sofőrrel) + 750kg féknélküli vagy 1500kg fékezett utánfutó. 1997 előtti jogsival 8250kg mtw. 97után 3500kg mtw.

"C1" max 7500kg mgw tehergépkocsi + 750kg pót.

"C" súlykorlát nélkül + 750kg pótkocsi.

"E" nehézpót súlykorlát nélkül.

A jogosítványban nem szerepel súly korlát!!!

A 40 tonna korlát az utakra szól. Nálunk UK-ban 44 tonna a felső határ minimum 4 tengelyre, aztán speciális szállítmányok 50 - 80 - 150 tonnák ehez sem kell más jogsi csak a sebesség van korlátozva és kell kísérő kocsi. Jogsival katonaságnál nem lehet jól keresni, de ha társalgási szintű angolod van, és C+E jogsid érettségi nemszámít, az angol tud fizetni 12-15 fontot óránként, és azér az kb 800 ezer Ft havi szinten.

2018. ápr. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!